Baroness - Mark this forum as red!

Εγώ αυτό που παρατήρησα και εδώ είναι πως εκεί στο America δεν του κάνουν καλά τη γεωγραφία…:roll:

Κυκλοφόρησε το βινύλιο του ?Blue Record? από τη relapse αυτή τη φορά, όπως μας είπε ο κύριος Summer: το διπλό σε μαύρο, μπλεκάτι και πρασινοκάτι κυκλοφορεί ήδη, ενώ το τριπλό από Γενάρη 2010. Όλα πανάκριβα για ?μας τους «overseas», αλλά αν είναι τόσο όμορφο όσο το «Red», για εμένα τα αξίζει.

8 λιρες το λαηβ :expressionless:

αν ειναι ποτε δυνατον

Tι ωραία, τι καλά, ανακοινώνονται όλες οι περιοδείς των αμερικάνικων συγκροτημάτων και ούτε σε μία δεν είμαστε μέσα εξαρχής.:slight_smile:

μας.

αυτο παρατηρησα κ εγω

mastodon
baroness

οπου ναναι ανακοινωνονται κ για russian circles τον μαρτιο


αμα γινει το 0/3 θα δαγκωσω

:lol::lol:2 στα 2 απο εδω…οποιος τραβηχτει,τον κερναω και μπυρα:p…

Μια αρκετά ενδιαφέρουσα συνέντευξη του Baizley, που στην ουσία σκιαγραφεί όλη την ιστορία των Baroness.

“It was country music and jam bands in my town, which I couldn?t stand.”

:|:|

Πάντως, όντως ενδιαφέρουσα συνέντευξη, δεν ήξερα πως μέλη τους πολέμησαν στο Ιράκ και ο κιθάρίστας έχασε και ένα μάτι…

Ευχαριστούμε Red Rum

Ναι, ίσως να φαίνεται λίγο βαρύ, αλλά η country εκεί όντας θεσμός, σ’ ένα πιτσιρικά χωρίς διαμορφωμένη μουσική συνείδηση μπορεί να φαντάζει λιγάκι σα κατεστημένο. Δε νομίζω δηλαδή να έχει τέτοιο πρόβλημα και τώρα.

Αν πάλι έχει, whatever, απλά συντάσσεσαι με το bleedin που τους θεωρεί άμπαλους και καθαρίζεις. :stuck_out_tongue:

Για το Ιράκ δεν το ξερα ούτε εγώ, τελικά κοίτα να δεις, αν έχεις δει το χάρο με τα μάτια σου το να το ρίξεις πίσω στην τέχνη αποκλειστικά ίσως είναι και μονόδρομος.

Δεν τους θεωρώ άμπαλους αλλά ούτε και βιάζομαι να συμμεριστώ τον ενθουσιασμό τον δικό σου και του Vic Vega. Τους παρακολουθώ, για να δούμε πως θα εξελιχθούν.
Και σίγουρα δεν θα βασίσω τη γνώμη μου για αυτούς στο αν γουστάρουν country και jam μπάντες, δικαίωμα τους είναι, αυτοί στερούνται έναν σημαντικό όγκο καλής μουσικής.

Αξιοθάυμαστοι είναι και για το αν διοχετεύουν στην τέχνη τα τραύματα τους από τον πόλεμο, άλλοι έγιναν πρεζάκια και αυτόχειρες…

Οι Baroness, οι οποίοι συνηθίζουν να δίνουν στους δίσκους τους ονόματα από χρώματα, αποκάλυψαν ότι η νέα τους δουλειά θα είναι …πρασινοκίτρινη.
Το “Yellow & Green” πρόκειται να κυκλοφορήσει στις 17 Ιουλίου από την Relapse Records. Παραγωγός του δίσκου είναι ο John Congleton (Explosions In The Sky, St. Vincent).

Προς το παρόν, οι Baroness θα βγουν σε mini περιοδεία στη Βόρεια Αμερική μαζί με τους Meshuggah, όπου και θα παίξουν κομμάτια από την αναμενόμενη κυκλοφορία τους

απο την αρχικη.για να δουμε.

Θα έδινα ότι έχω και δεν έχω για να τους δώ live! Βέβαια δεν βλέπω να περνάνε απο εδώ. Για το νέο άλμπουμ έχουμε καιρό

Ε, τώρα ποιός κέρδισε;

[-X

Ισοπαλία 8)

Είναι από τις λίγες μπάντες που περιμένω με αγωνία το εξώφυλλο.

Ορίστε η μια γωνία για να φύγει η αγωνία.

[SIZE=“6”]FAP FAP FAP FAP FAP FAP[/SIZE]

^^^^^
:D:D:D

Από το επίσημο blog

Και στο site τους ολόκληρο το καλλιτέχνημα.
Τη μουσική περιμένουμε όμως, από εξώφυλλα Baizley έχουμε πήξει.

εντιτ: νταξ, όλο το βγαλε κι εδώ τελικά.

Ναι, όντως, και των Paradise Lost “δικό του” ήταν. :stuck_out_tongue: