Basketball ή αλλιώς "μπάσκετ ω ρε"

Ρε πατε καλα ? ποιο break στο οακα ? Ο Ολυμπιακος αυτη την στιγμη πρεπει πρωτα να γινει ΟΜΑΔΑ και μετα να κοιταξει το πρωταθλημα κτλπ… Σημερα η ομαδα δεν επαιξε ασχημα, αλλα τα κενα στο roster και η απουσια του βασιλοπουλου ηταν εμφανεστατα. Πρωτο πραγμα που πρεπει να αλλαξει ειναι η νοοτροπια. Ο Γιαννακης, καλος, χρησος και τον ευχαριστουμε για ολα οσα εκανε με την εθνικη, αλλα για τον Ολυμπιακο δεν κανει… Και για ποιο λογο ? Γιατι παραμενει κολλημενος σε συκγεκριμενα συστηματα τα οποια χρησιμοποιουσε και στην Εθνικη ( βλεπε ημιτελικο με Αργεντινη στους Ολυμπιακους, και αλλα τοσα παιχνιδια ) Ο Ολυμπιακος ειναι κατεξοχην ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ομαδα. Ηρθε ο Ματσας σαν νεος Πασπαλι, τον περιλεαβε το ιατρικο team και τωρα τρεχουν στα δικαστηρια με τους Αγγελοπουλους. Με τον Gerson, η ομαδα επαιζε πολυ καλα στην επιθεση αλλα στην αμυνα εμπαζε απο παντου. Τι τις ηθελε τις αργες επιθεσεις σημερα ? Παλι καλα που μπηκαν καποια τυχερα καλαθια οπως αυτο του Μπουρουση γιατι αλλιως… Δεν τα ισοπεδωνω ολα, αλλα πρεπει ολοι ( οσοι τουλαχιστον ειμαστε Ολυμπιακοι και θελουμε το καλο της ομαδας οχι σαν αυτους που πετουσαν δυναμιτακια σημερα ) να καταλαβουμε οτι μεχρι να γινει ΟΜΑΔΑ ο Ολυμπιακος, αυτες οι ηττες θα ειναι - δυστηχως - μεσα στο προγραμμα…

υ.γ. καπου εδω σταματαω γιατι πιαστηκε το χερι μου :smiley:

ο γιαννακης καλα κοιμαται. ενταξει δωσανε κουλα φαουλ στον μπουρουση (5 σε ενα ημιχρονο ειναι πολλα ετσι :wink:) αλλα ειμαστε αξιοι της μοιρας μας. το ματς θα μπρουσαμε και να το ειχαμε παρει, αλλα ο κοουτς ειναι αλλου.
για τα μαλακισμενα που ριχνουνε ενα σωρο κροτιδες τι να πω. ντροπη που τους ανεχομαστε μονο αυτο. οχι τιποτε αλλο αλλα θα φαμε και καμια τιμωρια τωρα.

Προφανώς, όταν όλο το σύμπαν δούλευε για τον Άρη της δεκαετίας του 80 όλα ήταν αγγελικά πλασμένα. Αφού ήταν αγγελικά πλασμένα, γιατί δεν έχει ούτε μισό αστέρι στη φανέλα? Α, ναι ξέχασα, έχει το μισο του 50-48 με την εφές…εκεί το μπάσκετ βασίλευε? Και τα αίσχη σας σε κείνο τον τελικό με τους Τούρκους τα ξεχνάς.

Καταρχας, ο ΑΡΗΣ εχει 2 αστερια στη φανελα.

Δευτερον, ας μου πει ενας αν στα αντιστοιχα ΑΡΗΣ-παοκ εβλεπε τιποτα τετοιο, γιατι ειμαι μικρος και δεν τα 'χω δει.

Οσο για τα ευρωπαικα του ΑΡΗ που λες, δες με ποιες ομαδες επαιζε.

Αλλα αυτο δεν εχει καμια σημασια και δεν εχει να κανει με τον ΑΡΗ.

Και τωρα τι συγκρινεις;;

Επεισοδια πριν 16 χρονια σε εναν τελικο με επεισοδια ρουτινας μεταξυ σας οπου μενουν ΠΑΝΤΑ ατιμωρητα;;

Σφαγές γινόντουσαν και τότε και είχαν διακοπεί και παιχνίδια…

Να εκτιμάς πότε σου χαρίστηκε ο πόντος μικρέ…

Καθόλου γραφικό. Είχατε τη διαιτησία της ΤΣΣΚΑ στο β ημίχρονο του τελικού. Απλά τα πράγματα. Μια χαρά δυνατά παίζατε μέσα στο καλάθι και εμείς τελειώσαμε το ημίχρονο με μόλις 2 βολές :!: Σε φάσεις δε θέλω να εστιάσω.

Χάλια ήμασταν, δε βλεπόμασταν στην επίθεση, τα γκαρντ μας δε μπορούν να βάλουν τρίποντο ούτε αν πάμε τη γραμμή στα 4 μέτρα, αλλά σόρυ είχατε μια χαρά κουκούτσια και κάμποσο από το καρπούζι. Προσωπικά το περίμενα και το θεωρώ λογικό να τα έχετε. Θα τα πάρουμε όμως κάποια μέρα κι αυτά τα σκήπτρα πίσω:D

Αληθεια ειχαν αεροβολα, κροτιδες και λεηζερ;; :smiley:

τι συγκρινεις?? θυμασαι απο εκεινες τις εποχες το μπασκετ?? εγω που θυμαμαι ματς αρη-παοκ , ηταν στο ιδιο γηπεδο οπαδοι και των δυο ομαδων αλλα δεν γινοντουσαν τα καραγκιοζιλικια τα σημερινα, τουλαχιστον μεσα στο γηπεδο.

οσο για τη δεκαετια του 80, ασε τοτεμιλαμε για ομαδαρες οπως γιουκοπλαστικα και τρεισερ μιλανου. καμια σχεση ρε συ. το μπασκετ πόυ ειοδα απο τη γιουκοπλαστικα δεν θα το ξαναδω ποτε και το ξερω…

ναι ναι … και mpazoukas :lol::lol::lol:

Μπουκάλια, συφώνια, τούβλα σου κάνουν?

για τα σημερινά καραγκιοζιλίκια ευθύνη έχει η διοίκηση του Ολυμπιακού παιδιά. Απλά τα πράγματα. Όλα αυτά δεν περνάνε την ώρα του ελέγχου. Έχουν ήδη περάσει από πριν. Αλλά πότε είδαμε (εξαίρεση Ντέμης) διοίκηση να πηγαίνει κόντρα στους οργανωμένους και να τους απαγορεύει να συμπεριφέρονται σαν ζώα;

Γέλασα με την καρδιά μου, όταν άκουσα το σπήκερ να λέει πως ο Αγγελόπουλος και ο Γιαννακόπουλος ρίχνουν τα λεφτά τους για να πηγαίνουν οικογένειες στο γήπεδο…

Κακό παιιχνίδι. Τρομερός Μπουρούσης. Γαι διαιτησία δεν έχει νόημα να μιλάμε. Πάμε στο ΟΑΚΑ κ βλέπουμε.

θα σε διαψεύσω κατηγορηματικά στο επόμενο ροκιν μπασκετ meeting :lol:

Ki αν εγω ειμαι γραφικος, ο samis που απο οσο θυμαμαι ειναι γαυρος τι ειναι;;

Εγω μαγκες βλεπω ενα πρωταθλημα για 2, που δυστυχως προοριζεται και για δυο.

Δεν ειναι οτι δεν εχετε τις καλυτερες ομαδες, αλλα ολα γινονται για να στησετε ιδανικα το πανηγυρακι σας.

Ατιμωρησια παντου κι οταν υπαρχουν με “εφεσεις” τις φερνουμε στα μετρα μας ή τις παμε σε καποιο ευκολο παιχνιδακι της επομενης χρονιας.

2 χρονια τωρα η “κληρωση” σας φερνει με εντος εδρας μονα παιχνιδια στον τελικο.

Δηλαδη για να υπαρξει ξανα ελληνικο πρωταθλημα πρεπει να βρεθει καποιος να κανει παρεα στο Φιλοπουλο;;

φυσικα και εχει ευθυνη αλλα πρεπει να γινει και κατι. ελεος πια. δεν αντεχεται αλλο. επειδη χανουμ ή επειδη αποβληθηκε ενας παιχτης πρεπει ορισμενοι να τα κανουνε λαμπογυαλο καθε φορα επειδη τους κ…σε .
δεν ειναι ετσι. χρειαζομαστε θατσερ και γρηγορα.

1.Ποιο απο αυτα δεν υπαρχει στο ΣΕΦ και στο ΟΑΚΑ στα μεταξυ σας παιχνιδια;;

2.Σου λεει κατι το οτι τα ΑΡΗΣ-παοκ γινονταν σε ενα καταμεστο Αλεξανδρειο και με Αρειανους και με παοκτσηδες;;;

Κι οταν λεμε γεματο τιγκα …ουτε καν διαχωριστικες ζωνες.

Σωστος… Γιατι κανουν ελενχο σε ελληνικα γηπεδα ? Εγω τελευταια φορα που πηγα ΣΕΦ ( πριν απο τρια χρονια ), μπηκα χωρις να με ψαξουν. Ειναι ο τροπος ζωης του Ελληνα - δεν βαριεσαι, που να τρεχω τωρα, σιγα μωρε, δεν θα γινει τιποτα κτλπ Σιγα μην ασχοληθει τωρα ο Αγγελοπουλος - και ο καθε Αγγελοπουλος - με τον ελενχο κατα την διαρκεια της εισοδου στο γηπεδο… Ενας ασχοληθηκε - Ντεμης - και τον εδιωξαν… Για αυτο και
ΩΣ ΠΟΤΕ ΠΑΛΗΚΑΡΙΑ ΘΑ ΖΟΥΜΕ ΣΤΑ ΣΤΕΝΑ ΣΤΑ ΒΡΑΧΙΑ ΣΤΙΣ ΡΑΧΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΨΗΛΑ ΒΟΥΝΑ ?

( το ξερω οτι δεν παει ετσι, αλλα τουλαχιστον βγαζει ομοιοκαταληξια )

:D:D:D:D

οχι πρεπει να βρεθει καποιος που να βαλει 30 μμυρια…βρηκες κανενα?

βασικα ο θρυλος ειναι φετος χειροτερος 2 ποντους απο τον βαζελο . οποτε πρωταθλημα απο του χρονου …