Bathory vs Venom

Norland και ξερό ψωμί!8)

την τραγουδαρα λες ή ολο το album?:smiley:

Παιδάκια, γιατί μου βγάζει πως ψήφισα ενώ δεν έχω ψηφίσει; Το’χω δει κι αλλού αυτό…

Όλα τα άλμπουμ, γιατί είναι και 2 πανάθεμά τα! :stuck_out_tongue:

Για να μην ψηφίσεις Venom :stuck_out_tongue:

Κάτι τέτοιο ψιλιάστηκα κ εγώ… Οι ψήφοι στους Venom έχιουν άνω όριο το 4, μετά κλείνει… :stuck_out_tongue:

Τεραστια μπαντα οι Βενομ αλλα Bathory δεν ειναι.

Σωστός ο νέος.

Πράγματι. Από την άλλη ούτε οι Bathory είναι Venom. Αυτό μπορώ να στο πω με βεβαιότητα. :wink:

Επιπλέον, είμαι σχεδόν σίγουρος πως οι Bathory δεν είναι ούτε Celtic Frost και μάλιστα εικάζω πως το ίδιο ισχύει και για τους Venom. 8)

Bathory με διαφορά. Ποτέ δεν χώνεψα ιδιαίτερα τον ήχο και το “κουλό” των Venom. Εντάξει, πιο rock n’ roll, είναι καλοί για κάνα παρτάκι να κοπανηθείς λίγο, αλλά μέχρι εκεί. Επίσης οι Bathory σίγουρα ήταν πιο επιδραστικοί μουσικά στο Black Metal. Επίσης η στροφή τους στην επικούρα έδειξε περίτρανα πόσο σπουδαίος συνθέτης ήταν ο Quorthon… OMG τι προσπαθώ να αποδείξω;;; Bathory μάγκες, δεν σηκώνω κουβέντα.:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ok, οι πεποιθήσεις σου τσεκαρίστηκαν, μπορείς άνετα να ψηφίσεις! Ψηφοφορία mode open για Witchfinder! :wink:

οσο για τους Celtic Frost που αναφερθηκε, ειναι αλλη φαση .
avant garde , thrash , black , death ολα τα εχουν παιξει

ειχα κατεβασει ενα split Celtic Frost - Bathory που ειχε ντεμο μεσα
ή Hellhammer - Bathory? δεν θυμαμαι

εντιντ

προσκυναμε και τους θρυλικους Mercyful Fate , αν και περισσοτερο ηταν heavy metal , στιγματισανε για παντα το black metal ιδωμα , και με τους στιχους και με τα face-painting του Βασιλια

Εσύ Scourge Of God τί πιστεύεις; Οι Celtic Frost είναι Bathory ή Venom; Ή τίποτα απ’τα 2; Να το δικαιολογήσεις όμως… Και προσοχή στο τί θα πεις, αλλιώς σου αφαιρείται το δικαίωμα ψήφου σ’αυτό και σ’άλλα polls… :wink:

φυσικα τιποτε απο τα 2 , καμια σχεση δεν εχει το παιξιμο τους απο τους αλλους 2
και στους στιχους ακομη , ειναι παρα πολυ ψαγμενοι και φιλοσοφικοι και πιο σκοτεινοι

Οι Bathory δεν είναι Venom, οι Venom δεν είναι Bathory, κανείς από τους 2 δεν είναι Celtic Frost, και οι Celtic Frost δεν είναι Celtic Frost γιατί δεν υπάρχουν!!! Αν ήταν κι αυτοί στο poll δεν θα ψήφιζα Bathory.:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Τώρα πέρα από την πλάκα, νομίζω οτι εκτός απο το οτι όλοι οι προαναφερθέντες επηρέασαν κατά κάποιο τρόπο το Black Metal, τίποτα άλλο δεν τους συνδέει και δεν τους κάνει συγκρίσημους μεταξύ τους. Εν ολίγοις για άλλη μια φορά το τι θα ψηφίσει ο καθένας είναι θέμα γούστου 100%.

Ασφαλώς και χαλαρά Bathory. Μα μουσικά και μόνο να συγκρίνουμε τα δύο συγκροτήματα, οι διαφορές ήταν ατελείωτες (πέραν της επιρροής που άσκησαν στο black metal). Για μη μη πω για την μουσική πορεία των Bathory,που τόσα μας έδωσε, σε αντίθεση με τους Venom.

Bathory για 3 λογους:
1.Blood Fire Death
2.Hammerheart
3.Twilight of the Gods.
Τελος.

Bathory.Γιατι ηταν θεος ο τυπος και οι Venom δεν μαρεσουν.

Οκ καλά και εγώ μπάθορυ είχα ψηφίσει, αλλά γιατί τόση αποστασιοποίηση από τους βένομ? παίζανε ωραία πράγματα ρε. οκ δεν είχαν γρι από τεχνική κατάρτιση και ήταν βαβούρα, αλλά ήταν πολύ cool ρε. Θορυβος, φασαρία, αξυρισια και ιδωτίλα. Live like an angel, die like a devil, ροκ εν ρολ ρεεεεεεε
Από το reunion και δώθε μου αρέσει πολύ το Cast In Stone που έχει και την κομματάρα Destroyed and Damned.
Και πέρα από την πλάκα, ακούστε το ριφφ του Rip ride και συγκρίνετέ το με το ριφφ του Open Casket…

edit: χαχαχαχαχαχααχ κοιτάξτε τι παρατήρησα τώρα: το όνομα του αρχείου της παραπάνω εικόνας που ανέβασα στο imageshack είναι:

http://img398.imageshack.us/img398/6606/img026ot9.jpg

αυτό είναι τρού ρεεεε! χαχαχααχχχα!

εγω τωρα δεν θα σπασω την συνεχεια παραπανω και θα ψηφισω bathory αλλα
γιατι ρε παιδια το γυρισανε καποια στιγμη??? με χαλασε λιγο τοτε παροτι βγαζανε ακομη γαματους δισκους