Bathory

Εσυ τραβας κανα ζορι ? Δεν αναφερθηκα προσωπικα σε σενα η καποιον αλλον οποτε μη μου τη μπαινεις (και δεν ειναι η πρωτη φορα) χωρις εμφανη λογο . Please …

Aν σταματήσεις να μιλάς απαξιωτικά (χωρίς να ξέρεις) για τα υπόλοιπα είδη μουσικής εκτός του χέβυ, ναι θα σταματήσω.

Ρε μεγαλε εχω ενσταση . Τη αποξιωτηκο ειπα εγω ? Οι ιδιοι με τη συμπεριφορα τους αποξιωνουν τους εαυτους τους οταν ενα συγροτημα (στη περιπτωση μας οι Bathory ) αλλαζει σταδιακα μουσικη , προς το καλυτερα κατα γενικη ομολογια , εκεινοι μιλανε για ξεπουλημα και αλλα τετια . Και μη πεις οτι δεν εχω ασχοληθει με τους Bathory η οτι οι τρου μπλακ μεταλ ακουνε και αλλα ειγη μουσικης εκτος απο μπλακ ή εστω οτι σεβοντε τα αλλα ιδιωματα γιατι θαναι τελιως ακυρο .

Και μονο οτι ανεφερες πριν λιγο καιρο τους Filth σαν μπλακ απαξιω να κανω διαλογο μαζι σου για μπλακ.:smiley:

Απο το τροπο που ειχα καταβαλει τη αποψη μου καταλαβες οτι προφανως το εκανα για πλακα . Anyway επειδη θελω να μαθω μηπως προρεις να μου πεις σε ποιο ειδος ανηκουν ?

Nιαου metal.

Στο παρακμιακο

Εντάξει,τα πρώτα τους είναι μέσα στο είδος.Τώρα αν μιλάμε για το Nymphetamine για παράδειγμα,είναι πράγματι εντελώς διαφορετικό,αλλά ως μπλάκ ξεκίνησαν,οπότε τους έμεινε αυτή η ταμπέλα.

Τώρα ακούω το Wheel of the sun απο το Norland2…εντάξει,μιλάμε για την πιο επική φωνή που έχει περάσει απο το σύμπαν…

Έτσι σε θέλω! :thumbup:

Ε,μα τι να λέμε τώρα,κάνει όσους τον ανταγωνιζόντουσαν να μοιάζουν γελίοι!

Απορία που θέλω απάντηση απο χρήστες που έχουν το δίσκο,το Norland2:
Όταν το αγοράσατε και το ανοίξατε,είχε μια πολύ δυνατή και έντονη μυρωδιά?Το ρωτάω επειδή μου είχε συμβεί και μου έκανε εντύπωση,οπότε θέλω να ξέρω αν ήταν μεμονομένο ή ωφίλεται στο χαρτί του booklet(το οποίο παρεπιπτόντος έχει πολύ ιδιαίτερη αφή).

Eγώ έχω αυθεντικό το part 1, αλλά δε μου μύριζε τίποτα

Πέρα από τη μυρουδιά ξεραμένου αίματος και σάπιου τομαριού ζώου

Το παρτ 2 τοχα παρει απο το Media Markt στο μαρουσι και ειχε μια έντονη μυρωδια αλλα δεν εδωσα βαση . Πριν λιγο το ξαναεπιασα στα χερια μου για να δω …

Επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχεια και μια εικόνα αξίζει όσο χίλιες λέξεις πάρτε τον
ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΠΙΚΟ ΔΙΣΚΟ

Ω ναι!

Ποιός είναι ο ένας που ψήφισε black???Να εκτελεστεί δι απαγχονισμού ή αποκεφαλισμού…:lightsabre: :stuck_out_tongue:

Έλεος… μην ποστάρετε καλύτερα!

Ιf you din’t get it αστειεύομουν…φυσικά!!!

ΟΚ άμα ήταν φυσικά πάω πάσο.

Αν σε ρωτούσε κάποιος ψιλο-άσχετος, “πες μου 2-3 συγκροτήματα από τα πολλά που έχει επιρρεάσει αυτός ο δίσκος και σου αρέσουν πάρα πολύ, για να τα ακούσω, ποια θα έλεγες?”
(δλδ επικά και όχι black)

Edit: Είναι και γενική η ερώτηση (εκτός από τον CrisP που ξέρουμε ότι θα πει primordial.:stuck_out_tongue: )

Μανο εγω θα σου πω να ακουσεις Moonsorrow!!!Τα απαντα τους!!Οτι βρεις μπροστα σου!!Ακουσε τοοο!!:stuck_out_tongue:
Ειναι Θεοι!!Απολυτο Επικο Black!!