Αγαπημένος κακός του Batman

Joker ωρεεε…αλλα σε comic version, oxi jim carrey :stuck_out_tongue:

edit…παλι ξεφτιλιστηκα :stuck_out_tongue:

δεν βαριεσαι, δν ειχα δωσει βαση στη ταινια

Ψήφισα Catwoman και την απόλυτη θεά Michelle. 8) 8) 8)

Yπάρχει επίσης και η Poison Ivy σαν επιλογή κακού, που δεν μπήκε στο poll. Ήταν στην τέταρτη ταινία και την έπαιζε η επίσης θεά Uma Thurman. 8) 8) 8) 8)

Jim Carrey > The Riddler

Θεα οντως αλλα η ταινια γενικα μουφα.:stuck_out_tongue:

Προτιμω Tommy Lee Jones(“why can’t you just die???”:lol: ) και Nicholson βεβαιως βεβαιως.:wink:

Μεγαλη αδυναμια ο Batman… απο την εποχη που η τηλεοραση εδειχνε την παλια σειρα (των 60’s) που και ο Batman και ο Robin φορουσαν το σωβρακο πανω απο το παντελονι (μαλλον ζηλεψαν τον Superman). Οι 2 ταινιες του Μπαρτον ηταν φοβερες, η 3η συνεχεια συμπαθητικη, με ενα καλο καστ ηθοποιων + τραγουδαρα απο U2 (Hold me, Thrill me , Kiss me, Kill me), αλλα η 4η με Τζορτζ Κλουνει, Σβαρτσενεγκερ και Ουμα Θερμαν χαλια. Επισης πολυ καλη ηταν και η ταινια με τον Bale, και περιμενω ανυπομονα την συνεχεια.
Για κακο ψηφιζω τον Τζακ Νικολσον ως Joker, πολυ καλος ομως και ο Ντανι Ντε Βιτο ως Penguin. Εχω διαβασει παντως πως ο μακαριτης ο Ledger δινει ρεστα ως Joker… για να δουμε…

ημουν αναμεσα σε nicholson και pfeiffer αλλα τελικα επικρατησε η υπεροχη catwoman

Aν η Uma μπορούσε να προβλέψει τι απίστευτη μούφα θα αποδεικνυόταν τελικά το Batman and Robin, είμαι σίγουρος ότι ούτε κατά διάνοια θα υπέγραπτε να παίξει. :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Εξακολουθεί όμως να παραμένει το καλύτερο στοιχείο της ταινίας και ακόμα και εκεί είναι ΘΕΑ. 8) 8)

Έχω μία τεράστια αδυναμία στην Uma Thurman, τι να κάνω. :lol: :lol: 8) 8)

-Ο Mr. Freeze γιατί είναι στο poll???

-Α, ναι! Γιατί Arnold Schwarzenegger , σε αυτό το ρόλο, είναι όντως πολύ …κακός! :stuck_out_tongue:

Αν κ μονο απο το τρεηλερ…υποκλινομαι…:smiley: :smiley:
Ακολουθουν Πιγκουινος κ Κατγουμαν,απο returns,απαιχτοι κ οι 2…

Ανετα ο Joker. Θα δουμε και τον Heath…

Λοιπόν ας πάρουμε ένα προς ένα τους κακούς. Τον Λίτζερ δεν μπορούμε να τον κρίνουμε ακόμα γιατί δεν έχουμε δει την ταινία αλλά από τρέιλερ γαμάει. Όμως δεν τον έχουμε δει ακόμα οπότε ας περιμένουμε. Ο Τόμι Λι Τζόουνς σαν Διπρόσωπος ήταν μια τραγωδία, μάλλον είχε μπερδευτεί και νόμιζε ότι έπαιζε τον Τζόκερ, ο Σβατζενέγκερ και αυτός σαν κακός ήταν για τα μπάζα. Ο Κάρεϊ δεν με έπεισε ούτε μια στιγμή πως ήταν κακός, μου φάνηκε πως έπαιζε την συνέχεια της Μάσκας. Η Ούμα Θέρμαν ήταν αδιάφορη. Το Σκιάχτρο ήταν αξιοπρεπές, την Κατγούμαν προσωπικά δεν την θεωρώ αντίπαλο του Μπάτμαν. Για εμένα δεν είναι κακιά, απλά μπερδεμένη. Μας μένουν ο Ντε Βίτο και ο Νίκολσον. Ο Νίκολσον σαν Τζόκερ κερδίζει τις εντυπώσεις από το πρώτο Μπατμαν, ήταν άψογος αλλά η ψήφος μου πάει στον εξαιρετικό Ντάνι Ντε Βίτο σαν Πιγκουίνο. Σου ζωντάνευε όλους τους εφιάλτες σου, ήταν ο απόλυτος κακός. Θα περιμένω να δω όμως και το Dark Knight προτού τον διαλέξω από τον Λίτζερ. Μέχρι στιγμής πάντως Ντε Βίτο.Σαν “άλλος” θα μπορούσε να ψηφιστεί ο Ρας Αλ Γκουλ και ο Φαλκόνε από το Begins και ο Μαξ Σρεκ

Eντάξει τραγουδάρα ήταν το “Hold me, thrill me, kiss me, kill me” αλλά το καλύτερο σάουντρακ ανήκει στην χειρότερη μπάτμαν-ταινία: http://www.youtube.com/watch?v=GV_XMQ7uXHA

Ο Λέτζερ φαίνεται λίγο “ταλαιπωρημένος - βασανισμένος”… Ο Τζακ είναι πιο κλόουν.

Και ποιός σου είπε ότι ο Τζόκερ είναι κλόουν;

Ποιος ψήφισε Λέτζερ ρε? Χωρίς να τον έχετε δει?#-o

Κανείς. Σχολιάζω την εμφάνισή τους απλά. Μη με φας.

αντε υπομονη μεχρι τις 18/07…

Δεν σε τρώω.

Aπο το τρεηλερ κ μονο τα σπασε το παλικαρι…(κ βασικα τον ψηφισα ως αντιδραση στον Τζοκερ του Νικολσον(ή τεσπα,σε αυτον τον τυπο που υποδυετε):stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: )