Battlestar Galactica - Best Show Globally (So Say We All!)

γ@μ@τη σειρα,αν εννοεις πως το βρισκω που δεν την προβαλει καπου,το βρισκω μια χαρα και ελπιζω να μην τη δειξει πουθενα,και να θαφτει οπως αλλες αξιολογες σειρες,που επειδη δεν ηταν lost ή prison break ή friends,(τρεντυ σειρες:P)πηραν ποδι νωρις ή παιχτηκαν οτι ναναι ωρες με 0 διαφημηση(πχ,σοπρανος στη νετ,Pushing daisies στο σταρ κτλ…)…εξαλλου,ειναι και επιστημονικης φαντασιας,ενα ειδος που θελει υπομονη απο την αρχη και δεν ηταν ποτε,το πιο ελκυστικο θεμα,στο ελληνικο κοινο…παντως εχουν βγαλει την πρωτη σεζον σε dvd με greek subs-χωρις το 2ωρο Pilot βεβαια…-…

οκ ευχαριστω

μλκς έμεινα πάλι σήμερα… άντε να δούμε.

ευτυχως που τα γ@ησε ελα στο τελευταιο τεταρτο και μας κολλησε στο ταβανι,γτ δευτερο φιλλερ σερι,και ειδικα 3 επεισοδια πριν το τελος,δεν θα το αντεχα…3 μειναν,ουφ,αρχιζω να αγχωνομαι…

εγώ είχα καταλάβει απ την αρχή ότι η στάρμπακ θα παίξει το κομμάτι-αφύπνιση των τεσσάρων ρε, έχω αρχίσει ν αποκτάω έκτη αίσθηση μιλάμε. έχω τρελό άγχος για τη σειρά. δεν ξέρω, προσβλέπω σε πολύ μαύρο φινάλε.

εγω για την σταρμπακ,περιμενα κατι αναλογο,αλλα πιο πολυ,περιμενω α δω τι καταστροφικο ρολο θα εχει τελικα…και γω αγχωνομαι ρε:lol:,αστα,με επιασε η καρδια μου προχτες…φιναλε,αναμενω πολυ σκοτεινο,διχως χαπυ εντ κτλ,γτ οπως παμε,μονο εκει βλεπω να καταληγουμε…γκαλακτικα το βλεπω θρυψαλα,και με ανταμα μεσα δυστυχως…:frowning:

Γαμωτο ειχατε παραχτισει το τελος της σηζον 3. Αλλα να λεμε του στραβου το δικιο, ηταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ…

αλλα:

O Ταη ειναι ηδη κωλογερος, και τον ξερει ο Ανταμας τοσο καιρο. Πωτς γενεν να ειναι σαηλον? Βεβαια μερικα πραματα δεν τα’χω πιασει καλα ακομα. Δημιοργουνται τα σαηλον? Γερνανε τα σαηλον? Αν γερνανε χιουστον γουη χαβ α προμπλεμ. Ανηγουεη. Τα φωτα σας θελω. Δεν αρχιζω σηαζον 4. Περιμενω να τελειωσει.

Pushing Daisies σουρχομαι :stuck_out_tongue:


Listening to: Mastodon - Crack The Skye
via FoxyTunes

θα σου λυθούνε όλες οι απορίες για τα σάιλονς σε ένα τρομαχτικό επεισόδιο στο δεύτερο μισό της τέταρτης σεζόν. κι εγώ τις είχα τις απορίες σου, λογικότατες είναι :slight_smile:

Παιδιά εγώ που δεν έχω παρακολουθήσει ούτε Trailer αυτής της σειράς, θέλω να ασχοληθώ αλλά από την άλλη δεν έχω υπόψιν μου να κάθομαι να ψάχνω για το Original Run των 70’s να κάνω μια ερώτηση? Το όλο Concept της θα το καταλάβει κάποιος παρακολουθώντας απευθείας τη νέα σειρά, είναι Reboot(πχ. Batman Begins) ή κανονική συνέχεια της παλιάς σειράς(πχ. Superman Returns), θα χρειαστεί να ανατρέχω κάθε λίγο και λιγάκι στη Wikipedia για πληροφορίες ή θα μπορώ να τη δω χαλαρά σαν μια εντελώς νέα σειρά?

μπα, δε χρειάζεται να δεις το παλιό bsg. υπάρχουν κάποια στοιχεία στο νέο βέβαια, αλλά δεν χάνεις απολύτως τπτ απ την πλοκή άμα δεν έχεις δει το πρώτο.

Ωραία, στα υπόψιν τότε για το πολύ κοντινό μέλλον.

reboot darth,σαν το batman begins,καμια επαφη δεν χρειαζεσαι με το παλιο…στις πρωτες σελιδες,εχω κανει νομιζω και μια λιστα με την σειρα των επεισοδιων,συμβουλεψου την πριν αρχισεις:)

2 βδομάδες και 2 μέρες πριν το γκραν φινάλε… θέλω πολύ μαυρίλα, αδυσώπητο σκότος.

λούπιν, ο όλμος το γύρισε το 4.18. “φιλλερ” 2 βδομάδες πριν το τέλος?

χααχα,εχει ξαναγυρισει επεισοδιο ο Ολμος και δεν θυμαμε ποιο,αλλα ηταν απο τα καλυτερα…τελειωνει ρε,τελειωνει,δεν μπορω να το πιστεψω…εντωμεταξυ,κατι ακουσα για τριπλο τελευταιο επεισοδιο(:D),δλδ,χμμ,σχεδον 140 λεπτα??omg δλδ…

ειχα που ειχα ψηθει να το τσεκαρω,βρηκατον 3ωρο πιλοτο ΚΑΙ τον 1ο κυκλο σε original dvd απο 'καμμενο φιλο (του εδωσα ομως το τρανσμετροπολιταν και ηρθαμε στα ισα :stuck_out_tongue: ) και αρχισα χθες να το βλεπω

δεν ξετρελαθηκα με το εισαγωγικο 3ωρο αλλα οπως εχει πει καποιος τα οργανα αρχιζουν πιο μετα

θα δωσω ανταποκριση τις επομενες μερες μιας και το σκ εχει θεαση 1ου κυκλου

υγ : τι μωρο το ξανθο cyclon :!:

υγ 2 : η starbuck ειναι λεσβια ε ???

υγ 3 : δειτε οπωςδηποτε τον κυκλο 1o true blood.τα σπαει πολυ ομορφα η σειρα ειναι πολυ καλη

Οριστε! Παλι συμβαδιζουν οι αποψεις με τον κυνηγο της αληθειας!

Ετσι ρε awake, μαζι στον αγωνα κατα της αχωνευτης

awake,ειδικα εσυ,που λιωνεις με το θεο Φιλιπ Ντικ,ΔΕΣ ΤΟ ΟΛΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΗΠΟΤΕ!!!η σειρα ειναι blade runner meets space opera,θα ξετρελαθεις…απλα,οπως ειχα ξαναπει,απλως δες γρηγορα τον πρωτο κυκλο που ειναι,μαζι με το εισαγωγικο,τα πιο ‘βαρετα’'μερη…σου λεω,απο ενα σημειο και μετα θα καει το μυαλο σου…απειρες αναφορες σε Ντικ κ Ασιμοβ…σε ενα μερος,εχει πχ,ενα μονολογο σαυλον,αντιστοιχο του Ροι στο τελος του Blade runner,που θα σε αφησει μ@λ@κ@ κανονικα…τεσπα,ειδικα εσυ,δες το ολο,trust me με κλειστα ματια…

αντε ρε με τν κΑρα…σταρμπακ ρουλς!!!

αμα σας καθόταν η στάρμπακ θα σας χάλαγε δλδ.

Frack yeah!!8):smiley:

@dude

αχαχαχαχα εισαι μεγαλος θεος !!! τεραστιο σχολιο για αλλη μια φορα

το ετρωγα ανετα το μωρο αλλα ειναι λιγο ‘παλευουμε’ ???

καλη ειναι αν και λιγο σπαζαρχιδω αλλα η 6 ειναι το επικο μωρο

μεγαλη σεναριακη ιδεα να βαλουν cylons με ανθρωπινη μορφη

ηδη στον πιλοτο εχεις δει 4/12

οι αλλοι 8 ? θα σκασει κανας adama και θα τρεχουμε (κραταω το σχολιο οτι καποιοι cylons ειναι σε ‘υπνωση’ )

@lupin

αφου το ξεκινησα θα το παω τρενακι μεχρι το τελος

εχω βρει και ακρη για να παρω τους επομενους κυκλους οποτε προχωραμε κανονικα

παρε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το ‘the 3 stigmata of palmer eldritch’

υγ : εδωσα το transmetropolitan σε φιλο που γουσταρει bsg και καηκε αχαχαχαχαχα

οποιος θελει και τα 60 επεισοδια μαζεμενα ας με pm να τον ενημερωσω