Be seated now, lay your small ante down--aka Backgammon Tournaments

Μετά το σημερινό παιχνίδι με εξέχων μέλος του φόρουμ μου ήρθε η ιδέα να κανονίσουμε κανά τουρνουά!!

Τι λέτε συμφλορουμιτες?

Δηλαδή με ποιόν τρόπο? Μέσω ίντερνετ ή απο κοντά, λιώσιμο με τις ώρες σε άμοιρη καφετέρια που θα μας δεχτεί και έτσι? :lol:

Ναι ρε, σιγά! Ε καμά δεκαριά το πολύ θα μαζευτούμε!!! Θα είναι γαμώ τις φάσεις!

Εγώ για την παρέα τουλάχιστον, είμαι μέσα! (γιατί στο τάβλι θα χάσω απο τον πρώτο γύρο. έχω να παίξω πολυυυυ καιρό)

Σ/Κ κατά προτίμηση (καθημερινές απο δύσκολο ως αδύνατο). Μαζευόμαστε απο μεσημέρι και έτσι, κάπου που ξέρουμε πως έχει τουλάχιστον 3-4 τάβλια και… αρχίζει το κάψιμο!

γτ ρε συ να το καψουμε το ταβλι … τι φταιει το καημενο???
edit και εγω μεσα ειμαι για τουρνουα … αλλα για να πω την αληθεια αμα ερθει ο angmar δεν χρειαζεται να παιξουμε :-s

Ή φέρνουμε κι εμείς κανά τάβλι! ¶ντε πείτε ρε!!

Εγώ έχω φρεσκότατο τάβλι, ακόμα γυαλίζει, διατίθεμαι να φέρω! (στην καφετέρια με δικό μας τάβλι? θα μας πετάξουν έξω! θα φέρουμε και δικούς μας φραπέδες… “άραξε φίλε”, θα πούμε στον μαγαζάτορα, “εμείς αυτοεξυπηρετούμαστε εδώ πέρα, απλά θα χρησιμοποιήσουμε 2-3 τραπέζια και μερικές καρέκλες σου”…) #-o

ε μεχρι στιγμης 3 ειμαστε αλλους 5 τουλαχιστον θελουμε

Ίσα-ίσα που δε θα κάνουμε φθορά στα δικά τους με χασίματα ζαριών ή σπάσιμο ταβλιών μετά από συντριπτική ήττα από τον χρήστη manos87

Τον ποιόν?? Δεν υπάρχεις φίλε μου, εγώ ακόμα δε σε έχω καν αγγίξει… :lol:

λεπον. εγω προτεινω ταβλι με στοιχημα ενα μικροποσο, ετσι για χαβαλε. ξερω γω 3 ευρω για το γαμωτο. οχι παραπανω, το λεω απλα για τη φαση μωρε

Eγώ είμαι μέσα αρκεί να γίνει σε κάποιο Σ/Κ.

τι λε ρε για νας αφησεις αφραγκους

Μέχρι στιγμής

Ellanor
Angmar
Sentient No 6
Manos87
Zafrock

¶ντε κανα δυο ακόμα και πάμε! Ή στην τελική κι έτσι!

Κάποιο Σ/Κ εννοείται

Μαλάκα κόψε τα cds.

Τι κάνει ο άνθρωπας για να αγοράσει περισσότερα cd!

Λοιπόν λέμε για αυτήν την Κυριακή Εξάρχεια!! (πρώτο τουρνουά, θα γίνει και δεύτερο για όσους δεν μπορούν…θα φτιάξουμε βαθμολογίες-κατατάξεις και άλλα τέτοια καμμένα πραγματάκια)

Επειδή έχει γίνει ένα ψιλομπάχαλο με τις ώρες, 1 η ώρα ποιος θέλει και μπορεί?

(Εννοείται και για παρέα όσοι δεν το κατέχουν το άθλημα! Δε θα παίζουν όλοι, όλην την ώρα)

Μεσα και εγω…1 η ωρα την Κυριακη…Σε ποια καφετερια θα παμε?..ή θα μαζευτουμε πλατεια και βλεπουμε…?

Αυτό! Θα έρθει και το Larocca για κερκίδα και θα ψήσουμε και Πυραμίδα για παρέα!

Ο Κρισπ τι λέει?

Εχει κλεισει ε…??..Γιατι εγω την Κυριακη θα ειμαι στη 1 στην πλατεια…Το ρωταω απλα μηπως δεν ξαναμιλησουμε…