Be seated now, lay your small ante down--aka Backgammon Tournaments

Πραγματικα απορρω.Αν κανονιζατε για ξυλο πιο ευκολα θα βρισκατε κοινη ωρα :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol:

χαλαρα. θα εφερνα και μηχανακια, συνεπως θα εφτανα πιο γρηγορα :!:

Επειδη βαριεμαι να το διαβασω ολο, κατι πηρε το ματι μου για αλλαγη της ωρας…

Για ριξτε μια ενημερωση…

Καταρχήν οι DHG το προηγούμενο βράδυ δεν είναι? Γιατί στον τίτλο του τόπικ λέει “warm up”? :-s

Anyway. Πιστεύω πιο σημαντικό είναι να πάμε κάπου για την παρέα, και όχι τόσο για το τάβλι. Επομένως καλύτερα να πούμε την ώρα εκείνη που βολεύει τους περισσότερους.

Απ’ ότι κατάλαβα δε σας βολεύει πιο νωρίς γιατί θα κοιμόσαστε? Γιατί δε λέμε τότε κάπου ανάμεσα στις 1 και στις 5, μέσες άκρες? Δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα να κανονιστεί μια ώρα, ο άνθρωπος έφτασε μέχρι το φεγγάρι! (χαχα, πολύ μου άρεσε αυτή η ατάκα). :roll:

Εμένα με βολεύει οποιαδήποτε ώρα τέλος πάντων, αποφασίστε μεταξύ σας λοιπόν.

Κυριακη ειναι οι DHG…

Γιατί πρέπει να γίνει meeting για ένα απλό παιχνίδι ανάμεσα σε ταβλομανείς του φόρουμ; Τόσο πολύ αγαπιέστε μεταξύ σας;

Σίριαλ αυτό το ταβλομύτηνγκ :stuck_out_tongue: Αμάν πχια μωρέ καλαμάκηδες, κανονίστε το κατά τις 3 να σας βολεύει όλους :stuck_out_tongue:

Σωστά, Κυριακή. Όπως και να χει, κανονίστε και όταν βρείτε άκρη πείτε. Εγώ για τη φάση έρχομαι, τελευταίος θα βγω στο τάβλι.

Tα πράγματα είναι απλά. Αν πάμε 1 θα έρθουν αυτοί:

Τουρνουά:

Ellanor
Zafrock
Manos87
Rasputin

Λοιποί:

LaRocca
Freedomofrock
Red Pyramid

Και αν πάμε 5 θα έρθουν αυτοί:

Τουρνουά

Ellanor
Zafrock
Angmar
Manos87
Sentient No 6
Rasputin

Κερκίδα

Freedomofrock
Sofi-k
Aloe
ChrisP

Τα λέω σωστά ωρε?

οποτε εκλεισε 5 ???

Στις 3 (για να πούμε το ενδιάμεσο) βολεύεστε ή πάλι πρόβλημα? Εσείς που έχετε δουλειά εκείνη τη μέρα θα πείτε, όχι εμείς που μας βολεύει οποιαδήποτε ώρα.

Ναι σωστά! Ας απαντήσουν αυτοί που δεν είναι και στις δύο λίστες

καλα ωρε παιδες 2 μερες τωρα και δεν μπορουμε να βρουμε μια ωρα να παμε ελεοςςςς …το θεμα ειναι μας ενδιαφερει ποιο πιο πολυ να παιξουμε ή να καουμε??? εγω παντωσ δεν εχω προβλημα απο τις 3 και μετα … απλα μια θα ειναι δυσκολο να ερθω… μανο δωσε ωρα εσυ ειπες την ιδεα και οποιος μπορει ερχετε

Εγώ πάντα θέλω δημοκρατικές διαδικασίες! Ακούω λοιπόν, για 3 η ώρα ποιος από τους “προβληματικούς” είναι μέσα και ποιος όχι.

Ναι στην τελική θα αποφασίσω μόνος μου αν δε συμφωνήσετε μέχρι αύριο.

Συμφωνω σε αυτο. Μονο ετσι λυνονται τετοια ζητηματα, αλλιως δεν βγαινει ακρη.

Παντως να απαντησω για μενα(μιας και δεν ειμαι και στις 2 λιστες απαντω) για 3 ναι, υπαρχει πιθανοτητα να ερθω. Γενικα οσο πιο αργα τοσο το καλυτερο. Αλλα νταξει μην με υπολογιζετε και πολυ, δεν παιζω ταβλι αλλωστε, το θεμα ειναι να τα βρειτε εσεις οι παιχτες.:wink: Θα προτεινα να κλεισει η ωρα που βολευει αυτους(ολους) λοιπον, να ξεμπερδευουμε.

Καλά θα αφουγκραστώ την κοινή γνώμη και θα αποφασίσω

yes master

[COLOR=“Purple”]3 η ώρα θα είναι ωραία…! προλαβαίνω να έρθω και να κάτσω μέχρι τις 4 και κάτι λίγο… :smiley: (το κάτι λίγο στην αναβλητικότητα που με διακρίνει…:oops:)

Aν μπορούν λοιπόν οι παίκτες στις 3:00!
Αυτοί άλλωστε είναι το σημαντικό να πουν :slight_smile: .[/COLOR]

Μια καλή ιδέα θα ήταν να απαντήσουν μόνο όσοι είναι στη 2η λίστα, των 5:00.

εγω μπηκα φουριοζος επειδη ακριβως εβλεπα δεν εβγαινε ακρη. μιλησα με αυτο το σκεπτικο:

δωσε ωρα εσυ ειπες την ιδεα και οποιος μπορει ερχετε

μιας και ολη μερα θα ειμαι στους δρομους και δε μπορω να περιμενω τι θα πει ο αλλος σε μια σελιδα ενος φορουμ, απο τη στιγμη που οκ το ζητημα ειναι παιδικα απλο.

εγω δυστυχως κανονισα το προγραμμα μου. λογικα μπορω για τις 5, αλλα και παλι ισως δε μπορω και καθολου. περιμενω τηλεφωνο σε λιγο, θα ενημερωσω.

Βασικα αρχιζω να πιστευω οτι ο ζαφ ειχε δικιο… Ενα ταβλι θελουν τα παιδια να παιξουν και εδω κανονιζουμε ολοκληρο meeting… Εκτος αν δεν εχουν προβλημα οι παιχτες…