Behemoth Frontman Has Leukaemia

Behemoth frontman Nergal, real name Adam Darski, has confirmed the serious illness he previously refused to identify is leukaemia ? and the disease has developed so far that chemotherapy can’t help him.

The extreme metal outfit from Poland recently cancelled all touring plans as Nergal confirmed he needed immediate medical attention.

Now it’s been revealed his fiancee Doda has donated bone marrow, although it’s not yet known whether her DNA will match his.

Last week Nergal said: “I take my sickness at face value so I can understand and learn more. Most illnesses like mine are healed by positive thinking ? I don’t rely on faith, but on belief in myself. But let’s just say this is a very strong enemy.”

The frontman has been the subject of controversy in his native Poland after a series of attacks on the Catholic church. He was threatened with prison after tearing a Bible to pieces in 2007 and calling the religion a “murderous cult”. Behemoth have been threatened with a national banning order in Poland, although action has never been taken. Their most recent video, for the track Alas, Lord is Upon Me, was banned from YouTube. A censored version is now available on the site.

Leukaemia causes the body’s bone marrow to generate too many underdeveloped blood cells, meaning the blood is not capable of replenishing the body’s systems. Around 300,000 people are diagnosed with the disease every year, with about 200,000 dying from it.

http://www.ultimate-guitar.com/news/general_music_news/behemoth_frontman_has_leukaemia.html

ΜΑΛΑΚΙΑΑΑΑ

ας ελπισουμε οτι θα καταφερει να το ξεπερασει…

μεγαλη μαλακια… :frowning:
μακαρι να τα καταφερει…

Πω, κρίμα το παλικάρι! :frowning:

Τον ματιάξανε όλοι οι θρησκο-φανατίλες εκεί στην Πολωνία…

Δεν είμαι γιατρός, αλλά το παρακάτω δεν ακούγεται και πολύ καλό…

…the disease has developed so far that chemotherapy can’t help him.

Μακάρι να το ξεπεράσει!

:papas:

…λιγάκι ειρωνικό το παραπάνω emoticon για την περίσταση…

μια ευχάριστη καλοκαιρινή βραδιά ήρθε να αποκορυφωθεί μ’αυτό το νέο. μακάρι να τα πάνε όλα καλά για τον άνθρωπο.

Δεν ακούω νότα Μπέχεμοθ αλλά περαστικά στον άνθρωπο…

Απλά τα καλύτερα εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου. Περαστικά Nergal!!:slight_smile:

Μαλακια…

Ελπιζουμε να τα καταφερει :wink:

Περαστικα Nergal.
Oπως λεει και ο ιδιος εχει να κανει παρα πολυ με την
ψυχολογια σου και την πιστη στον εαυτο σου.
Ας ελπισουμε να γινει καλα.

Ακριβως…ας ελπισουμε να γινει καλα.

περαστικα στον ανθρωπο!!!

μαλακια 33 ετων παλικαρι…κριμα κ σκατοζαρια :frowning:

Έυχομαι να τα καταφέρει! Όπως είπε, είναι σαν να πολεμά με ένα δύσκολο εχθρό…
Καλή δύναμη, καλό κουράγιο και καλή επιτυχία…ακόμη και αν δεν ακούω behemoth…

Έχει γαμηθεί το σύμπαν πια, μπορεί να μην είμαι φαν αλλά καμιά σημασία δεν έχει. Περαστικά και εύχομαι ό,τι καλύτερο. Δύσκολη μάχη.

Δεν άκουγα ποτέ, δεν έχω καμία σχέση με το άθλημα αλλά…

[SIZE=“6”] άντε και γαμήσου κωλοαρρώστια…[/SIZE]

Τα καλύτερα εύχομαι στο παληκάρι και μακάρι να βγει νικητής!!!

Περαστικά στον μέγα Adam “Nergal” Darski !!!

Δυσάρεστα τα νέα αν κ λίγο πολύ κάτι τέτοιο περίμενα,μετά απο αυτά που είχα διαβάσει σε άλλο σάιτ.Περαστικά στον παλίκαρο,μακαρι να το ξεπεράσει κ να είναι πάλι κοντά μας.ο Θεός να τον βοηθήσει…όποιος κ να είναι για τον καθένα μας.

όλα να πάνε καλά για τον μάγκα απ’την Πολωνία…και όλα θα πάνε καλά…τό’χει ο μάγκας και θα το παλέψει:):!:

τους behemoth τους ξέρω μόνο ακουστά , αλλά περαστικά στον άνθρωπο … :slight_smile:

Ρε σεις ας ψαχτούμε λίγο γιατί πιστεύω μπορούμε να κάνουμε κάτι. Στο site της μπάντας λέει 2 sites όπου μπορεί κάποιος να δωρίσει είτε περιφερικά κύτταρα είτε μυελό των οστών του για να τον βοηθήσει!