Beliebers οι Metallica!

Έλα μωρέ καθόμαστε και λέμε χιλιοειπωμένα πράγματα. Αφού κάποιες μπάντες (κατά περίεργη σύμπτωση όλες μεγάλες και επιδραστικότατες όσο δεν πάει) είναι ακόμα trendy να τις θάβεις. Και μια και αναφέρθηκε, πολλά respect στον James για τα NWOBHM ακούσματά του που φτάνουν στα βάθη της underground αβύσσου (κάτι Trespass πχ δεν τους ξέρει ούτε η μάνα τους και τώρα και παλιότερα και στο Brofest στο Newcastle αν μαζέψουν πάνω από 300 άτομα θα 'ναι επιτυχία).

Freakhood θρησκεία, αυτό έχω να πω εγώ και να μου αποδοθούν τα εύσημα στο talent hunting τότε που σας έστελνα στις αγγελίες :!:

Το Λεφταλικα κυκλοφορησε εδω και αρκετα χρονια. Εσυ λες τυχαια? Η ιδια η λεξη παραπεμπει καπου. Μα ας το αφησουμε αυτο και τον Bob Rock για αργοτερα.

Συμφωνω στο 1ο. Εννοειται. Ακου και Πανταζη, δικαιωμα σου.

Το Kill em all ειναι το αγαπημενο μου και ασχοληθηκα μαζι τους μεχρι και το Black. Και πολλα λεω. Σπανιως εχω ακουσει τα απο κει και υστερα.

Αμα περιμενα να μαθω τους Ostrogoth επειδη φορα μπλουζα ο αλλος χεσε μεσα. Και Αρμανι φοραει, τι σημαινει αυτο?

Ειπα κατι τετοιο?

Θες να θεσεις ηλικιακο οριο? Ειλικρινα μου την σπαει ο ηλικιακος ρατσισμος και προσπαθω να αντιμετωπιζω ακομα και τον 12χρονο πιτσιρικα επι ισοις οροις. Αμα ειναι να διαχωρισουμε τους συμφορουμιτες συμφωνα με την ηλικια τους τότε. Αυτους που ειναι ανηλικοι, τους ενηλικους μεχρι 35-40 και τους μεγαλυτερους…φυσικα παντα μιλωντας στον πληθυντικο οταν απευθυνει καποιος τον λογο σε τετοιες ηλικιες για να δειχνει και τον δεοντα σεβασμο. Τιποτ’αλλο?

Δεν θελω να γινω υποστηριχτης του Di Anno τωρα…αλλά συγκρινεις τον Di Anno και τα σκατα που’χει φαει, με τον αλλον που σε καθε Live εχει ενα καστ δεν ξερω κι εγω απο ποσα ατομα, προσωπικο γυμναστρη κλπ? Δεν θα κανουμε τετοια συγκριση. Οπως ειπα και πριν στον bastard, ασε τον Di Anno. Θα μιλησουμε για αυτον στο topic Maiden αν και οταν μας δοθει η ευκαιρια.

Για το 3ο που γραφεις, δυο φορες τους εχω δει ολες κι ολες και δεν πληρωσα ουτε για αυτες, ειδαλλως δεν εκοβα το χερι μου καλυτερα…

Εδω μπηκαμε για να πουμε κανα αστειο σχετικα με μπηπερ κλπ. O ChrisP καλα κανει και κανει χαβαλε στην τελικη.
But anyway δεν ειναι αυτοσκοπος ή τρεντιά επειδη καθομαστε να ασχολουμαστε.
Απλα επειδη διαπιστωσα παλι δοξασιες, δοξολογιες και υμνους για τους ακατανομαστους, ειπα να την κανω την ερωτηση.
Και απεδειχθει του λογου το αληθες…

YPARXOUN K ALLES MPANTES EKTOS APOTUS METALLICA POU OUTWS H ALLWS 8A TA VGALOUN TA XRHMATA TOUS AKOMA K NA VGALOUN DISKO DIXWS ORGANA,
ME POLYFWNIKES MPALANTES K FWTO ME DONHTES STON KWLO.

XEKOLLATE K ANAKALYPSTE PX. APO MONOI SAS,
TOUS OSTROGOTH K KA8E OSTROGOTH,POU ENW HTAN GROUPARES XA8HKAN STHN AFANEIA,LOGW ASYMFWNIAS MELWN,KAKHS DIANOMHS,ATYXIWN,XWRA PROELEUSHS K OTI STO DIALO ETYXE.
K AFHSTE TOUS METALLICA GIA LIGO.

EINAI KA8ARA EPAGELMATIES K TO ENDIAFERON TOUS GIA TON OPADO (AN YPARXEI),
ERXETAI META APO POLLES PROTERAIOTHTES.

Το οποίον αληθές ποιο είναι?

Και μην τρελαθούμε, ποια σκατά έφαγε ο DiAnno? Καμένος απ’ την πρέζα είναι και ζει στις δάφνες 2 δίσκων που έκανε με μια μπάντα που ΑΡΓΟΤΕΡΑ έγινε τεράστιο όνομα. Όσο κι αν αγαπάω το ομώνυμο και σε μικρότερο βαθμό το “Killers” έτσι έχουν τα πράγματα.

\:D/

ΕΔΩ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙΓΕΤΑΙ
Κ
ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΧΤΕΝΙΖΕΤΑΙ.

Αλίμονο να περνάμε τα σκατα που έφαγε ο Hetfield έτσι στο ντούκου απλα και μόνο για να πούμε πόσο βολεμένος ειναι.

Και ναι ρε φίλε όταν είσαι η μεγαλύτερη μπάντα στο κόσμο ( έστω και αν μιλάμε μόνο για το πόσους οπαδούς έχουν ) ειναι μαγκιά να κάνεις αυτο που περνάει απο το χέρι σου για να κάνεις άλλες μπάντες γνωστές παλιές ή και νέες.

Οτι μπήκες τσάμπα και περιφανεύεσαι γι’αυτο το κάνει ακόμα χειρότερο.

Και πολλές φορές θέλοντας και μη η ηλικία σε κάνει να έχεις μεγαλύτερη εμπειρία. Έτσι ειναι η ζωή.

Ενταξει αμα ειναι να σταματησει εδω η κουβεντα τότε και να το γυρισουμε στον Μπηπερ και στον χαβαλε.
Εχω καθε καλη διαθεση να σου απαντησω Πανο και σενα drenie κλπ, και να συνεχισουμε την κουβεντα αλλα οπως βλεπετε, μαλλον δεν ισχυει το ιδιο για καποιους αλλους.

Μιλάμε για τον DiAnno που όταν ήρθε στις Σέρρες ήταν μεγαλύτερη ντίβα και από την Ντανα Ιντερνασιοναλ και έκανε παράπονα στους διοργανωτές γιατί του έκλεισαν ξενοδοχείο μόνο 3 αστέρων;;

Στο θέμα των Μetallica τώρα, φρηκχουντ, λες πως μετά από το black album εχεις ακούσει απειροελάχιστα πράγματα. Τότε πως μπορείς να κρίνεις; Απλά ακολουθούμε το ρεύμα που είναι πολυ “in” να κράζουμε τους Metallica;Η μήπως επειδή κουρεύτηκαν σταμάτησαν να είναι τρου; οπότε κουρεμένους μεταλλάδες δεν ακούμε. Και πραγματικά περιμένω να δικαιολογήσεις τον όρο “λεφταλικα”.

+2112 ακόμα και για τα κενά ανάμεσα στις λέξεις.

ακους Rush ? ουτε αυτοι ειναι τρου ρε !

Βάζουν και πλυντήρια πάνω στη σκηνή οι αρχιπόζεροι…

το “λεφτάλικα” είναι γιατί από το black album και μετά τα κάνουν όλα για τα λεφτά και δεν έχουν σχέση με τα οργισμένα 20χρονα που ήταν όταν έβγαζαν το kill 'em all.

τα ίδια κάνουν και οι Rush μετά το 2112, γι’αυτό ο Geddy Lee είναι και Leftush

Βλεπεις κανα ρευμα εσυ γιατι εγω δεν το βλεπω.
Αντιθετως το μονο που παρατηρω ειναι υμνοι και δοξολογιες.
Μιλησα για εμφανιση?
Θα μιλησουμε αν θελουν καποιοι να κανουμε σοβαρη κουβεντα.

Τόσα σου 'χουν αραδιάσει τα παιδιά τι άλλο θέλεις για να γίνει σοβαρή κουβέντα? Να φέρουμε κάναν λέκτορα για διάλεξη?

Οκ παω πασο τότε και σορυ που ασχοληθηκα εξαρχης.

Σοβαρα μιλαμε αν δεν το εχεις καταλαβει…

Freakhood, σου είπα (σοβαρά) ότι τα 30 χρόνια διαφορά είναι αρκετά για να κάνουν κάποιον που έχει περάσει πολλά στη ζωή του όπως ο Hetfield να δει αλλιώς τη φάση, και από εκεί που τραγουδούσε γεμάτος εφηβική οργή στο Kill em All, να γράψει ένα King Nothing ή ένα Mama Said.

Το αντεπιχείρημα ήταν ο DiAnno και το πόσο τρου έμεινε στα πιστεύω του παρά τα σκατά που του σέρβιρε η ζωή (κλάμα), και ο Jello Biafra.

Σε ρωτάνε πόσες φορές να εξηγήσεις το “λεφτάλικα”, και αντί για απάντηση λες ότι δεν ασχολήθηκες μαζί τους μετά το Black Album. Δεν ασχολήθηκες δηλαδή με την περίοδο για την οποία τους κράζεις.

ε τι σοβαρή κουβέντα και επιχειρήματα θες μετά ρε μαν.

Το ζήτημα “λεφταλικα” είναι όντως πολύ σοβαρό και πρέπει να αναλυθεί εις βάθος.
Άσε που δεν έχει ξαναγίνει ποτέ στα χρονικά τέτοιο debate.