Beliebers οι Metallica!

Δοκίμασε 40φευγα. Θα έδινα και πιο συγκεκριμένα στοιχεία για το ποιος είναι αλλά σέβομαι την ανωνυμία του.

Αυτό που δεν καταλαβαίνετε όλοι σας είναι ότι κάθε άνθρωπος έχει το δικό του σύστημα αξιών και τη δικη του αίσθηση αξιοπρέπειας. Σημασία δεν έχει κατά πόσο τα κριτήρια του είναι σωστά η λάθος, δεν υπάρχει αυτή η έννοια εξάλλου, αλλά κατά πόσο αυτος ο ίδιος ανταποκρινεται σε αυτά.

καθολου δεν διαφωνω με αυτο. Αλλα αν καποιον τον εφερε η φτωχεια , η γαμωκατασταση , δεν ξερω και εγω τι αλλο στο να μενει στο δρομο ,να εχει θυμο για τον κοσμο γυρω του , ειναι κατακριτεο αν προσπαθησει να αλλαξει την μοιρα του ; Μεσα απο θεμιτους τροπους παντα.

Αυτο που εχω στο μυαλο μου ειναι πολυ συγκεκριμενο και δεν μιλαω για το πως ηταν η κατασταση 35 χρονια πριν.

Αλλα μην ακουω οτι δεν το κανουν για τα λεφτα… Εστω και αν ειναι βιοποριστικο το ζητημα ή απλα για να μπορεσει να παρει δευτερη κιθαρα (ακομα και πρωτη μερικες φορες).

Κοίτα ρε που θα πιάσουμε τις σοσιαλιστοκαπιταλιστοκουβέντες σε τόπικ με τις τρολιές τον Metallica

45 είναι το είπε. Και εντάξει και από άλλα τόπικ έχω ψιλοκαταλάβει ποιός είναι.
Δε μιλάμε επί προσωπικού εδώ. Φόρουμ είναι. Ένα nickname είναι ο καθένας και οι απόψεις του.
Απόψεις μοιραζόμαστε, δεν κάνουμε επίθεση.

Drenie δεν εχω πληρωσει στις δυο συναυλιες τους γιατι εδινα και προσκλησεις σε κοσμο για αυτες (οσο πιο πολλες μπορουσα με πολλα ζορια με αποτελεσμα να βρισκω και τον μπελα μου) ασχετως αν πιο μετα εγινε παρεξηγηση με καποιους απο τους διοργανωτες για τον λογο που μολις ανεφερα μα και επειδη ειχαμε τολμησει καποιοι απο μας να μιλησουμε δημοσιως για το ακριβο εισιτηριο σε συναυλιες τους (ελα ντε ομως που το management των θεων ειχε αλλη γνωμη εξαρχης…και μαντεψε ποιοι ειναι πισω απο το management αλλα αυτα ειναι ψιλα γραμματα).
Και εγραψα κατι τετοιο (οτι δεν ειχα πληρωσει δηλαδη) γιατι ο St_Anger ειπε κατι σχετικα με αυτους που δηθεν δεν γουσταρουν αλλα πανε στα live τους.
Παρεπιπτοντως ο ιδιος ο St_Anger πρεπει να με ειχε παρει τηλεφωνο στο καναλι επειδη ειχα κραξει τους θεους σε εκπομπη (πως τολμησα ο αθεοφοβος…) και πρεπει να?χαμε καποιον διαξιφισμο απο οτι φανταζομαι αλλα αυτα ειναι περασμενα ξεχασμενα!
Και ακομα βαζω το hit the lights καμια φορα στο βινυλιο γιατι καποιοι απο μας μεγαλωσαμε με αυτους και αλλους πολλους (βλεπε agent steel και παει λεγοντας…) οταν ακομα δεν υπηρχαν ουτε cd ουτε κινητα κλπ και απλα ανταλλασαμε κασετουλες.
Με λιγα λογια εχουμε ζησει την γεννηση αυτης της μπαντας καθως και τον θανατο της (προσωπικη μου αποψη αυτη).
Να επαναλαβω πως για μενα δεν μετρανε ηλικιες κλπ και προσπαθω να αντιμετωπιζω τον καθεναν το ιδιο, ανεξαρτητως background. Το οτι ακομα βαζουμε και ακουμε απο θρασιες μεχρι κι εγω δεν ξερω τι αλλο, αυτο δεν σημαινει πως ειμαστε πιο σοφοι απο τους υπολοιπους εδω μεσα. You dont have to be old to be wise οπως ελεγαν και οι Judas.
Σεβομαι κι εγω τα περι ανωνυμιας, κι ανταποδιδω.
Η σπουδαιοτητα δεν εχει να κανει ουτε με ηλικιες ουτε με εκπομπες στα ΜΜΕ. Αντιθετως θα ελεγα. Θεωρησε με το αντιθετο φιλε λοιπον.

Εγώ πάντως freakhood μαζί σου είμαι.

Έτσι! Άη σιχτίρ πια με τους Μετάλλικα, μας έχουν ζαλίσει τα παπάρια.
Μόνο Slayer και Megadeth ρε αιδοία.

Εσυ τραβα να δεις αμα ο δικος σου ξαναπηγε στην Ιερουσαλημ

Για το Μαστέην λες;
Πήγε Ιερουσαλήμ ο θεός ρε; :smiley:

Αυτά παραείναι μπανάλ πράγματα για τους Λεφτάλλικα. Αυτοί όπου πάνε, μόνο από κάνα hard rock cafe να περάσουν και πολύ τους είναι.
Οι επισκέψεις στη Μέση Ανατολή είναι μόνο για τους ψαγμένους της υπόθεσης.

FREAKHOOD φορ δι ρέκορντ… δεν σε είχα πάρει ποτέ τηλ. σε εκπομπή, γιατί απλά… δεν ήξερα καν ότι κάνεις εκπομπή! :roll: (αλήθεια, που και πότε, αν είναι να ακούσω καμιά φορά να πάρω όντως να σε “κράξω” :smiley: )

GRACCHUS BABEUF η άποψή σου καταγράφηκε… (δεν έχει σημασία που :stuck_out_tongue: )

Νομιζω κατι τετοιο ειχα δει, οχι Ιερουσαλημ συγκεκριμενα, κατι αγιους τοπους εκει ανατολικα και αν θυμαμαι καλα εσερνε και τον καημενο τον Μπροντερικ :lol::lol: παιζει να ηταν προσκυνημα μετα απο καμια συναυλια.

Οι λεφταλλικα αραζουν μονο σε μπουτικ Αρμανι για να πετανε τα ΛΕΦΤΑ(λικκα) τους επειδη ετσι μας αρεσει.

That’s more like it

Γράκχε αν δεν σου αρέσει ναουμε… να πας στον Καναδά ή σε καμιά σοσιαλιστική χώρα! :stuck_out_tongue:

Όχι. [-X Ο Ντέηβ μ’ έχει μάθει να μη γουστάρω ούτε σοσιαλισμό.

Πάντως σα να μου φαίνεται ότι πιστεύετε πως τρολλάρω κι εγώ εναντίον Φρηκχουντ.
Πολλή πλάκα.

Εισαι σιγουρος πως δεν το κανεις?:roll:
Διοτι με αυτα που μου εχουν αραδιασει σε αυτο το thread, δυσκολευομαι να πιστεψω ακομα και αυτο :stuck_out_tongue:

Να πω την αμαρτια μου εριξα γελιο οταν διαβασα αυτη την ατακα ενω ηδη λιγο πιο πριν ειχα γραψει πως ημουν 15 οταν πρωτακουσα το kill em all και πως ημουν στο πρωτο live τους στην Ελλαδα (Νεα Σμυρνη ?93 γηπεδο Πανιωνιου).
Ακομα και οταν ο bastard εγραψε πως για τον Χετφηλντ εχουν περασει 30 χρονια ενω για μενα 2-3 νομιζα οτι εννουσε σε ωριμοτητα.
Τελικα καμια φορα πρεπει να αποδεικνυεις οτι δεν εισαι ελεφαντας :smiley:
Ευτυχως που τουλαχιστον δειχνω 30αρης και μπορω και ξεγελαω κανα πιπινι :stuck_out_tongue:

Και για να σοβαρευτουμε, συνεχιζω:

Το λεφταλικα απο οτι θυμαμαι ειχε πρωτοκυκλοφορησει λογω των ακριβων εισιτηριων. Τωρα απο εκει και υστερα ο καθενας το χρησιμοποιησε για τον δικο του λογο συμβολικα.

Δεν καταλαβες. Τι περιμενες να ακουσεις? Τιποτα κριτικες για death magnetic κλπ? Τους εχω απαξιωσει με το LOAD και τον Βob Rock για να μην πω πριν το black LP για αλλους λογους ομως εκει. Και οχι τυχαια (κατα την προσωπικη μου αποψη παντα).

Anyway δυο μεχρι στιγμης μου εχετε πει πως γουσταρετε να ανοιξει thread. Να τονισω:
Οχι για να θαψουμε αυτους που εχετε τοσο ψηλα, μα για να απομυθοποιησουμε καποια πραγματα διοτι πχ βλεπε ατακα απο εκπομπη: “καμια φορα τα πραγματα δεν ειναι αυτα που φαινονται μπλα μπλα”…νασου μετα κατι τηλεφωνα του στυλ: «καλα τολμας και πιανεις στο στομα σου τους θεους Metallica? Αλλη φορα να πλενεις το στομα σου» και κατι τετοια. Χωρις πλακα!

Το χειροτερο ηταν στον ροκ (ναι αυτη την σταθμαρα…ασε μην ανοιξω το στομα μου καλυτερα…) οπου ο σταθμος ειχε βγαλει και τοιχοκολλησει ανακοινωση που ελεγε πως απαγορευεται να εκφραζομαστε αρνητικα για συγκροτηματα που εχουν ψηφιστει στα καλυτερα. Τραγικες καταστασεις…

St Anger οντως με εχεις παρει τηλεφωνο στο αλλο καναλι για να μου την πεις επειδη ειχα αναφερει κατι σχετικο με τους θεους σου, το εχεις αναφερει και απλα δεν το θυμοσουν μα οπως ειπα δεν εχει σημασια. Ειχα συνηθισει απο τότε! Και οχι πλεον δεν κανω εκπομπες και θα το σκεφτω πολυ αν θα κανω σε περιπτωση που γυρισω στην Ελλαδα απο εδω στο Λονδινο που ειμαι. Η τελευταια φορα που μιλησα δημοσιως ηταν προπερσι. 2011.

Ε, άνοιξέ το το ρημάδι το thread ρε 'συ freakhood και πες μας την άποψή σου όμορφα και ωραία αφού θες εσύ αλλά και εμείς να γίνει σοβαρή κουβέντα όπως λες. Περιμένεις να μαζευτεί κάνα τάγμα χρηστών για να το ανοίξεις?

[SPOILER]Εδώ που τα λέμε για τους περισσότερους μπορείς να δεις σε πολλά άλλα threads την άποψή τους γι’ αυτό ίσως να βαριούνται να λένε ξανά τα ίδια.[/SPOILER]

Ελπίζω να είναι γενικό το θρεντ των απομυθοποιήσεων γιατί θα σας αποκαλύψω συγκλονιστικά πράγματα εκεί μέσα, όπως ότι ο Λέμμυ φοράει τον ΑΗΡΟΝ ΚΡΟΣΣ των ναζί :!: :eek:

Πρόσεξε μη σου ξεφύγει τίποτα για τον Halford :-#

Και αυτος ο Χαινεκεν των Slayer νομιζω κατι τετοια ειχε!!

FREAKHOOD περί ηλικιών δεν ξέρω, γιατί δεν διαβάζω όλα τα μηνύματα για να βγάλω συμπεράσματα. Απλά κάποιος πέταξε κάτι περί νεαρού (έλα τώρα που σε χαλάει να σε περνάνε για νέο :stuck_out_tongue: ) της ηλικίας και κόλλησε εκεί. Όσο για το αν πήρα τηλ, θα είχε γίνει “αιώνες” πριν και δεν θα το αρνηθώ. Πάντως θα στα είχα χώσει (με το δίκιο μου :roll: ) ευγενικά, δεν έβριζα ποτέ στα ράδιο κλπ. Ξανασκέψου το να κάνεις πάλι εκπομπή ακόμα κι από το εξωτερικό, πλέον γίνεται διαδικτυακά, δεν έχουμε ανάγκη σταθμούς! Και επειδή πλέον δεν θα έπαιρνα καν τηλ. πια για οποιοδήποτε θέμα, θα υπάρχει chatroom εκπομπής να στα χώνω, έτσι; :smiley:

Περιμένω κι εγώ να ανοίξει το θέμα περί απομυθοποίησης, αλλά όχι μόνο των “θεών” μου, και άλλων…
Όσο για τα “λεφτάλικα” κλπ, οι τύποι είναι κλασικοί Αμερικανοί (οκ με τον λέτσο αμερικανοποιημένο Δανό μαζί) που νοιάζονται να βγάλουν λεφτά για να ζήσουν (στις βίλες τους). Που είναι το περίεργο; Όλοι αυτό προσπαθούν, τα έχουν ξαναπεί αυτά άλλοι παραπάνω και σιγά μην τους θαυμάζουμε κιόλας για αυτό, είπαμε! Η διαφορά είναι ότι 1ον συνεχίζουν να γράφουν (όποτε το θυμηθούν οκ) μουσικάρες, βλ. Load/Reload, Death Magnetic, και στα 50 τους κάνουν 2.5ωρα live που άλλοι απλά δεν θα άντεχαν. Αν μη τι άλλο δείχνει στοιχειώδη σεβασμό (όπως θέλει να το πει κανείς) για όσους γουστάρουν τη μουσική τους. Όπως και να το κάνουμε, η μέταλ μουσική θα ήταν πολύ φτωχότερη χωρίς αυτούς, τα υπόλοιπα ανήκουν στην κατηγορία του φθόνου.

Ο καθενας εχει το δικαιωμα να εχει την γνωμη του και να ερμηνευει τα πραγματα συμφωνα με την οπτικη του πανω σε αυτα, αλλα αυτο με τον Di’Anno ειναι απλα αστειο…

Αυτο ακριβως, ο,τι σκατα εφαγε ο Di’Anno τα εφαγε απο δικες του μαλακιες…