Beliebers οι Metallica!

Ποσα χωρα ενα καρο??? Δαλεξες ποιο απο τα πολλα βαρδινογιαννικα σου κλεψαμε (1984,1986,1990,1991). Για 95 και 96 δε νομιζω να πεις και τπτ… :stuck_out_tongue:

Σχεδόν όσο θέλω το θρυλικό θριπιτ στην ευρωλίγκα.

Άντε για εξήγα μας πώς εξαφανίστηκαν έπη σαν το Βίκτιμ, το Εξάητερ και το Μπιγιόντ και στη θέση τους μπήκαν κάτι ψευτοχιτάκια σαν το Ροκ Φορέβα.

[U]Έδιτ:[/U] Σύνικ, φυσικά και το '95 και το '96 αλλά πολύ περισσότερο μην κάνεις την πάπια και δεν αναφέρεις το ελλεεινό πρωτάθλημα του δούρου σε αυτήν την σύντομη μεν, στυγνή δε, αναβίωση του βαρδινογιαννικού μιάσματος.

Ιδέα δεν έχω.
Θεωρητικά δεν έχεις άδικο, αλλά εγώ ψοφάω και για τα “ξεπουλήματα” των Πριστ, οπότε μάλλον δε θα βγάλεις άκρη μαζί μου. :razz:

Μα δε θέλω να βγάλω άκρη μαζί σου (κι εγώ ψοφάω για τα ξεπουλημένα των πριστ), απλά θέλω να σου τονίσω ΝΑ ΣΠΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΔΩ ΠΕΡΑ που θα μας πεις και λεφτάλικα :!:

Έδιτ: Πουτάνα το ‘χουμε κάνει το θρεντ αλλά απ’ την άλλη όταν κοιτάω τον τίτλο του, τα ποστ μου μοιάζουν με αγνή λογοτεχνία.

Xαχαχαχα… Οκ :lol:

Συνεχιστε για λεφταλλικα και bieber κτλ

Αααααα

Ε πες το έτσι ρε μπρο :!:
ΟΚ, γειά σας, την καλημέρα μου. ΓΑΜΗΜΕΝΟΙ ΜΕΤΑΛΛΙΦΑΝΣ.

Μαγκες ετοιμαστειτε σημερα η αυριο για αλλαγη thread οπου εκει θα κατακεραυνωθουν οι ακατανομαστοι οπως τους αξιζει :smiley:

Aπο Συγγρου περασα τρεις σειρες μπατσων και με δυσκολια και ειχα και δημοσιογραφικο πασο (λογω ραδιοφωνου). Φαντασου οι αλλοι τι τραβηξαν. Βεβαια με την μαλλουρα και το δερματινο τι περιμενες…να με περναν αγκαλια? :stuck_out_tongue:
Αλλα δεν ημουν κι ο μονος που ηταν ετσι :roll:

Αν ησουν Νεα Σμυρνη, τα επαιξαν ολα αυτα ΟΛΟΚΛΗΡΑ απο αρχη ως τελος:
(και διορθωσε με αν κανω λαθος αλλα νομιζω πως δεν κανω8)
Ecstasy Of Gold
Creeping Death
Harvester Of Sorrow
Sanitarium
Of Wolf And Man
Wherever I May Roam
The Thing That Sould Not Be
Unforgiven
Disposable Heroes
Orion
To Live Is To Die
Call Of Ktulu
The 4 Horsemen
For Whom The Bell Tolls
Fade To Black
Master των Masters
Seek And Destroy
Sad But True
Last Caress
One
Enter Sandman
(παιζει ναχω ξεχασει και κανα δυο ακομα).

Στην Ριζουπολη εκτος απο load/reload (μπλιαχ) εκαναν ενα ακατασχετο ποτ πουρι (μετρικα κομματια οχι ουτε καν μισα δεν τα επαιζαν, ουτε το εν τριτο). Δεν τιθεται θεμα συγκρισης

Σε αυτες τις δυο εχω βρεθει, αυτα ειδα, αυτα λεω. Για τα υπολοιπα ντεν ξερει :?

Αυτο το τελευταιο με τα αμερικανακια εχει γινει με απειρα γκρουπ λογω εταιριων κλπ.
Αρα δεν στεκει. Εσυ πες μου ΤΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ απο το αριστουργημα αυτο.[-X

Στέκει και παραστέκει.
Είναι ξεπούλημα και δεν δέχομαι κουβέντα.

Μου αρέσει όλο το αριστούργημα αυτό πάντως.

Περιμένω με αγωνία το επερχόμενο θρεντ (το ΠΡΩΤΟ στα χρονικά όχι μόνο του ρόκινγκ αλλά όλων των μουσικών φόρουμς παγκοσμίως) που θα κατακεραυνώσουμε επιτέλους τους μετάλλικα.

Εμπρός αδέλφια, κάλλιο αργά παρά ποτέ :!:

Και οι GNR είχαν 8.000 δραχμές το 1993, ακόμα χειρότεροι.

Οι Metallica ειναι το προβλημα… Οι Savatage που εκαναν εκεινη την αηδια το Fight for Rock δεν τρεχει μια, ειναι ιερη αγελαδα !!

Τα επομενα 5 τους βεβαια ειναι κορυφαια (τα 3 τελευταια εμενα δεν μου αρεσουν τοσο , γουστα ειναι αυτα ! )αλλα ελεος και με το Λεφταλλικα , ξεπουλημα κτλ κτλ…

Με ποιο τροπο επιβεβαιωνεται βεβαια οτι ειναι Λεφταλλικα ακομα δεν εχω δει αλλα ΟΚ. Στην πυρα !

Όχι ακριβώς, την ίδια τιμή με τους Μετσάλικα το 93 είχε και το εισιτήριο στο Bryan Adams 1μιση χρόνο+ πριν, είχε τον ίδιο αριθμό θεατών στη λεωφόρο με τη Νέα Σμύρνη και οι 2 δηλαδή δεν πέτυχαν εισπρακτικά. Απλά τα μεγάλα ονόματα είναι πάντα ακριβά. Καλά οι GnR που αναφέρθηκαν ήταν και ανεκδιήγητοι επειδή τόλμησαν οι Έλληνες να μην πάνε.

Όσο για τη διαφορά του σετλιστ σε σχέση με τη Ριζούπολη, αν θυμάμαι καλά στη Νέα Σμύρνη ήταν κανα μισάωρο παραπάνω και φυσικά είχε μπλακ άλμπουμ και πολλά παλαιότερα ενώ 6 χρόνια μετά ήταν άλλη περιοδεία, κατά τα άλλα περί γούστου κολοκυθοκεφτέδες οπότε κλαιν.

Όσο και να προσπαθήσουν οι Μετσάλικα μεγαλύτεροι φραγκολάτρες από τον Gene Simmons δεν γίνονται, οπότε τι σκοτώνεστε;

έψαξες ένα συγκρότημα να πεις “γιατί λέτε μόνο για τους Metallica ότι ξεπουλήθηκαν και είναι λεφτάδες, κοιτάξτε και τους ___________”, και βρήκες τους Savatage :’)

Oχι βεβαια… Απλα ο συγκεκριμενος δισκος ηταν κατι διαφορετικο για εκεινους και μια λανθασμενη προσπαθεια για να καταφερουν κατι “παραπανω”.

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι απο που και ως πουμε βγαζουμε τετοιες ταμπελες για αυτα τα συγκροτηματα ; Κυνηγουν την επιτυχια ολοι τους. Που ειναι το κακο ;

Αυτο ειναι που δεν εχετε καταλαβει με τους λεφταλικα τοσα χρονια αλλα κοντος ψαλμος…

πραγματικα περιμενω να μας κολλησεις στον τοιχο …

και πολυ χαιρομαι που εισαι απο τους λιγους εξυπνους (αν οχι ο μονος )που καταλαβες ποσο τελειωμενοι ειναι.

Αλι σε εμας !

Καλα ρε, εχω να μπω 3 μερες στο θρεντ και απο 8 σελιδες εχει παει στις 20. Οκ, ειπαμε να το ταισουμε το τρολλ να γελασουμε με τις μαλακιες του αλλα ποσο πια? Θα βαρυστομαχιασει, κριμα.

Ποιός λέει ότι είναι αηδία το Fight For The Rock :!:

O Jon

Ασχετο. Αυτο που με ψιλοστενοχωρησε ειναι πως ενω απο την πρωτη σελιδα αυτου του thread, μόνο ενα ατομο συμφωνησε ουσιαστικα μαζι μου, και αφου στην πορεια σχεδον ολοι οι υπολοιποι μου την επεσαν, περιμενα τουλαχιστον αυτο το ατομο να μου πει εστω: “μη μασας, συνεχισε” ή κατι τετοιο. Αντιθετως με υποστηριξαν αλλα ατομα απο το πουθενα.
Μοιαζει με αυτο που εχω γραψει αλλου. “…με βοηθησαν ατομα απο το πουθενα (που δεν το περιμενα κιολας) ενω αλλοι με διεψευσαν”. Βεβαια αυτο εχει σχεση με την Αγγλοφωνη χωρα στην οποια βρισκομαι, μα ωστοσο το εχω ξαναδει να επαναλαμβανεται στην ζωη μου.

Anyway στο παρον thread μπορουμε να συνεχισουμε τον χαβαλε!

Για το θαψιμο των λεφταλικα, εστιαστε σε αλλο thread, στο εξης:
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=28903&p=1571821#post1571821