Benighted

Οι γάλλοι παίζουν κάτι από death metal ,κάτι από grind και κάτι από hardcore. Φωνητικά κατευθείαν συστημένα από τη κόλαση του Βεελζεεβούλη, κιθάρες πιο επικίνδυνες κι από κεραυνούς που ρίχνει το Μιολνιρ, ντραμς που σε πάνε σηκωτό και με ζουρλομανδύα έξτρα δώρο στο σανατόριο…Άντε μη πω πολλά-πολλά
Πόσοι από σας τους γνωρίζετε/ τους έχετε ακούσει;;;


Asylum Cave


Icon

Identisick


I.C.P

:stuck_out_tongue:

Οτι ειχα γραψει για το Icon οταν το ειχα ανακαλυψει.
Παρα πολυ καλη μπαντα,ιδιατερως ενδιαφερουσα,με προσωπικο και πολυ πορωτικο
ηχο.

Απο τα υπολοιπα εχω λιωσει το Asylum Cave και το Identisick και σιγα σιγα τσεκαρω
και τα προηγουμενα.

Ρε συ, λύσε μου την απορία: ΑΠΟ ΠΟΥ τσίμπησες το σιντί τους " [B]Asylum Cave [/B]"; Το’ψαχνα σε κεντρικά δισκάδικα…Αποτέλεσμα γιοκ!!!:? :frowning:

[COLOR=“SlateGray”]*με π.μ. αν προτιμάς…[/COLOR]

Δεν το εχω αγορασει.Δυστυχως.
Αν και ειναι Season Of Mist οποτε λογικα ολο και
καπου θα βρισκεται…

Χάλασα κόσμο να το βρω…Και “Μπόουελ” πήγα ακόμα!

Ατάκα: “-[COLOR=“SlateGray”]Ε; Ποιοί είναι ετούτοι; Δεν τους ξέρω, αλλά έχω να σου προτείνω κάποιους άλλους…” [/COLOR]:slight_smile:

Ποστάρω λοιπόν κι εδώ για να μην έχεις παράπονο! Χαχαχαχα!:stuck_out_tongue:

Λοιπόν, όσον αφορά το “Asylum Cave” συμφωνώ με τον προλαλήσαντα man. Είναι Season Of Mist οπότε λογικά θα το βρεις εύκολα. Μην κολλάς σε Bowel και λοιπά μεταλάδικα μόνο. Είναι πολύ πιθανό να το βρεις σε μεγάλα δισκάδικα if you know what I mean.

Τώρα για Benighted δε λέω κάτι. Το ότι το “Asylum Cave” είναι το personal favorite για το 2011 τα λέει όλα.:wink:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ τους προλαλήσαντες που τίμησαν (και έσωσαν) το ταπεινό θρεντ…

ΟΚ συνεχίζω το ψάξιμο: [I]για τέτοιους Θεούς αξίζει να γυροφέρνεις στα δισκάδικα σαν ασκητής!!![/I] :p:D

Man, άμα το βρεις ρίξε κανένα update περί τιμής. Έτσι από περιέργεια…

Ναι ρε μαν, εννοείται!!!:D:wink:

λοιπον επιασα τα παλικαρια με τη σειρα. αφησα τα 2 πρωτα προς το παρον και ξεκινησα απο το ICP. (γνωριζω φυσικα οτι Η ΑΛΗΘΕΙΑ βρισκεται στα επομενα). το ICP ειναι ενα αρκετα δυνατο αλμπουμ με καποια σημεια που εινια ΗΔΟΝΗ αλλα και πολλα σημεια που τα βαριεμαι. θεωρω δεδομενο οτι τα 3 επομενα ειναι πολυ καλυτερα και οτι θα το βιασουν… αν ειπα μαλακια διορθωστε με…

νταμπλ ποστ γιατι τελεψα με τις ακροασεις του [B]Identisick[/B].

μιλαμε για φοβερη μπανταρα, ειμαι σιγουρος οτι τα επομενα 2 θα ειναι ακομη πιο γαματα. φοβερες κιθαρες σε σημεια που απλως πορωνεσαι οπως στη μεση του the twins, στο ransack the soul κλπ. πολυ δυνατα ντραμς, η παραγωγη καθαρη και γαματη κανει τη μπρουταλια κατανοητη και πορωτικη! αρρωστημενοι στιχοι οπως πχ στο the twins που ειναι απλως φοβεροι. τα φωνητιικα γαματα, ο τυπος μπορει και κανει ολες τις φωνες του κατω κοσμου μαζι…! δεν θα πω πολλα, αγαπημενα τραγουδια τα The Twins, Iscarioth, Identisick (με τη σειρα κιολας)…

ΠΟΡΩΣΗ.-

Που να φτάσεις και στο τελευταίο…

Έσκασε χαμογελάκι με το που είδα vote γι’ αυτή τη μπάντα… Μπράβο Νίκο.

Γαλλικό brutal death…Και τι είπα? Γαλλικό. Μόνο αυτούς και τους Kronos (τρομεροί επίσης με στίχους από ελληνική μυθολογία)…Καλά εγώ θα έλεγα και κάνα Pulmonary Fibrosis αλλά ξεφεύγω. :smiley:

Λοιπόν, όσο για τα παλικάρια είμαι [B][SIZE=“2”]Identisick[/SIZE][/B] καρφωτό… Τρομερός δίσκος, απίστευτα τραγούδια, Mourning Affliction, Blind to the World, The Twins, Nemesis, Sex-Addicted (…δικά μου αγαπημένα, όλα βασικά).

Τρομερά ρίφς συνέχεια, πιασάρικος ρυθμός, γενικά ένας πολύ καλός δίσκος που έχω φάει κόλλημα.

Γενικά, τους λατρεύω, μου αρέσουν όλες οι δουλειές τους πάρα πολύ αλλά με σειρά θα πήγαιναν Identisick - Icon - Asylum Cave - Insane Cephalic Production κτλ

Και ένα [B]The Twins[/B] έτσι για το καλημέρα.