Best G3 so far

Ποιο πιστευεται οτι ειναι το καλυτερο G3 απο αυτα που εχουν γινει μεχρι στιγμης(εννοω απο τις επισημες κυκλοφοριες,διοτι εχουν γινει απειρα:p

Bασικά το μόνο που έχω ακούσει είναι το πρώτο το οποίο το βρίσκω αρκετά καλό.

Αυτο με τον Malmsteen προτιμω!!Μετα αυτο με Petrucci και στο τελος το πρωτο!!

υπαρχουν κ αλλα G3 αλλα υπαρχει κ παρομοιο Poll!:wink:

Yπαρχουν και αλλα αλλα μιλουσα για τις επισημες κυκλοφοριες μονο :wink: Υπαρχει παρομοιο πολλ?Αν ναι δεν το ειδα.Ον τοπικ προτιμω το πρωτο με διαφορα

οκ τοτε! εννοειτε κανενα! :smiley:
πρωτον ολα εχουν τον Vai(εμετοστ)
δευτερον εχει παιξει η ντροπη του τεξας Eric Johnson
τριτον εχει παιξει ο k petrucci
o malmsteen ειναι χοντρος κ δεν θυματε πολλα
μονο ο satrianidis σωζει την κατασταση!

:lol: :lol: Αναμενομενη απαντηση :stuck_out_tongue:

Το 1ο φυσικα.
Τα αλλα ειναι με Malmsteen και Petrucci δν τα μπορω με ΤΙΠΟΤΑ.

Σκυλε … σου αξιζει να πας στις 7 κολασεις.
:evil: :lightsabre: :lightsabre:

:lol:

Πραγματικα τα τελευταια χρονια εχει παχυνει παρα πολυ!!Σε λιγο καιρο δεν το βλεπω να μπορει να κανει το κολπο με την κιθαρα…αυτο που την γυριζει γυρω του!!:stuck_out_tongue:

το κλεμμενο απο τον blackmore κολπο του θες να πεις :stuck_out_tongue:

Ναι θα μαγκωνει και θα φωναζει το crew να τον βοηθησει… :lol: :lol: :lol: :lol:

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕτσι πεστα !

Πάντως -με όλο τον σεβασμό στον Eric Johnson που τον θεωρώ κάθε άλλο παρά ντροπή του Texas :wink: - θεωρώ πως ο Malmsteen και ακόμα περισσότερο ο Petrucci έδεσαν καλύτερα στην φάση που είχε στο μυαλό του ο Satriani. Το έχουν πεί και οι ίδιοι oι Satriani-Vai πως με τον Johnson είχαν θέματα στην πρώτη περιοδεία και για αυτό δεν την επανέλαβαν: Παραήταν απασχολημένος με το να αναπαράγει τον στουντιακό του ήχο στη σκηνή, καθόταν ακίνητος σε ένα σημείο φορώντας ακουστικά σε όλη τη διάρκεια του live και στο set list του δεν είχε ούτε ένα τραγούδι με φωνητικά από τους δίσκους του (προφανώς δεν εμπιστευόταν την φωνή του). Το μόνο κομμάτι όπου τραγουδούσε στο σετ του ήταν το Rock me Baby του BB King.

Καθε μέρα συνειδητοποιώ πόσα εκατομμύρια πράγματα δεν ξερω…

Ουτε καν ήξερα ότι είναι τρια τα G3. Παντα νομιζα ότι η τριάδα είναι Satriani, Vai, Johnson. Και αυτό ψήφισα.

Τρία είναι αυτά που έχουν κυκλοφορήσει επίσημα.
Γιατί ως περιοδείες υπήρξαν και άλλες όπως Satriani-Vai-Kenny Wayne Shepherd το '98 (αυτό θα άρεσε στον bluezlick περισσότερο:D ) και το πιό πρόσφατο πέρυσι την άνοιξη Satriani-Petrucci-Gilbert (από αυτό έχουν κυκλοφορήσει ορισμένα πολύ καλά bootlegs στο internet).

Uli Jon Roth
Michael Schenker
Joe Satriani

τελος8)

Michael Schenker’s set list: In Search Of Peace Of Mind, Assault Attack, Into The Arena, Another Piece Of Meat, Let It Roll, Captain Nemo, Written In The Sand, Essence, Lost Horizons, Attack Of The Mad Axeman, Bijou Pleasurette, Positive Forward, Armed And Ready

…κι εγώ θα έλεγα για αυτά που λείπουν :
α) Joe Satriani, Michael Schenker , Uli Jon Roth
β) Joe Satriani, Kenny Wayne Shepherd, Robert Fripp

Βέβαια δεν έχω δει κανένα, αλλά θα προτιμούσα κάτι από τα παραπάνω, για να υπάρχει και λίγο ποιότητα βρε αδερφέ! όχι άλλο σόλο - κάρβουνο!!! :lol:

<----- και φυσικά παίζει και ο Θεός…

O Eric Johnson δεν εχει ποιοτητα?

8O (Μου ήρθε απότομα…)
Εμ… νόμιζα οτι οι κύριοι έχουν την εκτίμηση κάθε κιθαρίστα…οχι ε; :-s
Ο Vai π.χ. παρά τη μανογουορική ποζεριά του, νόμιζα οτι δεν μπορεί να αμφισβητηθεί ως τοπ κιθαρίστας! Και ο Πετρούκιος;;; :-s Πάντα μου φαινόταν και καταπληκτικός μουσικός αλλά και μου άρεσε που δείχνει σεμνός και προσγειωμένος…

Για μένα όλοι οι κιθαρίστες που έχουν κληθεί στα G3 έχουν ποιότητα. Μπορεί κάποιοι να μας αρέσουν περισσότερο ή λιγότερο ή και καθόλου :-k με βάση τα προσωπικά μας γούστα, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως δεν έχουν ποιότητα. Ο Satriani για αυτό τους μαζέυει, για να υπάρχει ποικιλία, για να γουστάρει και αυτός και εμείς. Ας πρωτοτυπήσουμε μία φορά και ας μην μετατρέψουμε και αυτό το thread σε μία αντιπαράθεση νηπιαγωγείου “Ο μπαμπάς μου δέρνει τον μπαμπά σου”:smiley:
Δίκιο έχει και φρικάρει και η Λένα, όλοι οι κιθαρίστες που έχουν παιξει στην G3 έχουν στοιχεία που πρέπει να θαυμάζουμε και είναι καλύτερο να επικεντρωνόμαστε σε αυτά. Προσωπικά έχω πολλά να εκθειάσω στον Vai πριν να ασχοληθώ με το πως ντύνεται (η σύγκριση με τους Manowar πάντως είναι εντελώς άκυρη Λένα :wink: )

Ζed Ryder, αν έχεις set list του Roth από το G3 που συμμετείχε το 98 σε παρακαλώ να την ποστάρεις εδώ γιατί εγώ δεν την έχω ούτε την βρίσκω στο site του G3.