Best Hard Rock band

Προσπαθησα ν’αφησω απ’εξω γκρουπ που ενω παιζουν κατι πολυ κοντα σε χαρντ ροκ, θα μπορουσαν να προκαλεσουν αντιδρασεις με την παρουσια τους στο πολλ, πχ Σαμπαθ. Εχω καιρο ν’ανοιξω μουσικο τοπικ, πειτε καμια αποψη, πειτε το αγαπημενο σας συγκροτημα, προτεινετε και τιποτα (δισκους, γκρουπς).

Σοκ και πεος, 100% οι Scorps! #-o Aναμενομενο απο εμενα να τους ψηφισω βεβαια γιατι δεν ειναι απλα το αγαπημενο μου συγκροτημα απο τον συγκεκριμενο χωρο αλλα γενικα το αγαπημενο μου συγκροτημα. Bασικα σχεδον ολα τα γκρουπς του πολλ μ’αρεσουν πολυ. Αν και λιγο χαμηλοτερα απο αυτα εχω τους Τhin Lizzy και ΒΟC…
Γενικα σαν ειδος παντως ειναι πολυ μπομπα.

Για να βαλω και το αγαπημενο μου αλμπουμ απο το καθε ενα απο αυτα τα συγκροτηματα:

Deep Purple-Machine Head (κοντα και τα Burn, Stormbringer)
Van Halen-1984
Rainbow-s/t
Guns ‘n’ Roses-Apettite for destruction
Bon Jovi-Slippery when wet
Whitesnake-s/t (1987)
Alice Cooper-Trash

Aπο ΑC/DC, KISS, Aerosmith kai UFO μου ειναι πολυ δυσκολο να ξεχωρισω ενα αλμπουμ. Αλλα απο UFO θα ελεγα το απολυτο live: Stangers In the Night.

Σε σειρά προτίμησης

Whitesnake
Rainbow
Deep Purple
ACDC
Gotthard
Krokus
UFO

Για χαρντ μπλουζιές και μπούγκι είμαι μέσα, όποιος κι αν παίζει…

Rainbow εύκολα. Μετά Deep Purple

Ac/Dc ευκολα,απο εδω μεχρι την κολαση…Μετα ο θειος Κουπερ,ο θειος Ντειβ και οι Σκορπς 8)

Ενταξει οι aerosmith τωρα…:roll: …Θιν Λιζζυ μετα Ραινμποου και Ντιπ περπλ.Α και Σκορπς φυσικα.Η 70ς εποχη ομως

Αδυνατώ να ψηφίσω παιδια…ίσως ένα απειροελάχιστο κλικ μπροστά να είναι οι Rainbow.

AC/DC

Deep Purple φυσικά.

Ατράνταχτα επιχειρήματα:

νο.1

νο.2

νο.3

νο.4

νο.5 www.youtube.com/watch?v=1YPijSWJmsE

ΑC-Dc γιατι πιστευω οτι ειναι αυτο που λεμε αυθεντικοι ροκαδες!ΓΙαυτο τον λογο τους βαζω πρωτους μετα για μενα πανε οι Purple!

Πρώτα οι Deep Purple. Μετά οι Hawkwind. Tι να κάνω μου αρέσουν τα πιο μαστούρικα!!!

για όποιον δεν έχει ασχοληθεί μαζί τους, ας ξεκινήσει με το παραπάνω δισκαρο. Αν και σχεδόν όλα τους σπέρνουν. ΑΚόμα και το Take Me to Your Leader του 2005:

που αποδεικνύει ότι μετά από 25 άλμπουμς η Silver Machine λειτουργεί μια χαρά. Ακούραστη και αγέραστη μπάντα που ζει στο δικό της σύμπαν.

Επίσης όσοι δεν έχετε τσεκάρει το κομμάτι High Rise από το PXR5 (και ακόμα καλύτερα την ζωντανή εκτέλεση από το live που κυκλοφόρησε το 97) δεν έχετε ακούσει ένα από τα καλύτερα κομμάτια που γράφτηκαν ποτε!

AC/DC κι’απο μενα, μετα Thin Lizzy και μετα Purple…

Έτσι απλά…



Οι After Christ,Devil comes…

Led Zeppelin

[FONT=“Comic Sans MS”]early heavy metal καλύτερα.

ontopic:
Deep Purple
AC/DC και Guns n’ Roses
Rainbow
Whitesnake και Aerosmith
και μετά ότι άλλο
(και κάτι ξεχνάω…:-s )[/FONT]

Scorpions
Whitesnake
Deep purple
UFO
Aerosmith
Guns’n’roses
κλπ κλπ κλπ…
κορυφαία ονόματα,κορυφαίες δουλειές

E, E…

[SIZE=“1”]Scorpions…[/SIZE]

Για μένα εύκολα AC-DC. Μετά έρχονται Rainbow, Deep Purple, Thin Lizzy, Guns n’ Roses. Όλοι οι υπόλοιποι πολύ πίσω:p Respect στην αναφορά για Hawkwind λίγο πριν. Αυτοί όμως φίλε μου είναι απο άλλο γαλαξία!!!Είναι μια κατηγορία μόνοι τους.

rainbow επι εποχης dio…χιλιομετρα μακρια απο οποιαδηποτε οχι μονο hard rock αλλα γενικως rock μπαντα…