Best Hard Rock band

Κανείς δεν το περίμενε αυτό από σενα!

Όπως κι από μένα:p

Ψήφισα Guns αλλά αποπολύ κοντά ακολουθούν Tea PArty, Uriah Heep και Rainbow!

Ti να πω? Το αγαπημένο μου είδος. Λατρεύω όποιον είναι στο πολ αλλά ψηφισα Αέροσμιθ για να μη μείνουν με 0.

Blue Oyster Cult και AC/DC
Από τους υπόλοιπους δεν μου αρέσει κανένας ιδιαίτερα πολύ, εκτός από ορισμένα τραγούδια. Όλοι έχουν συνεισφέρει ,άλλος περισσότερο άλλος λιγότερο, στη μουσική…

Λατρευω τους Deep Purple και τους θεωρω την κορυφαια Hard Rock μπαντα ολων των εποχων!Ακολουθουν οι Rainbow στις προτιμησεις μου.
Ειχα σκεφτει κανα χρονο πριν να ανοιξω ενα θεμα best heavy metal band αλλα περιμενω να βγει ο νεος δισκος των Metallica πρωτα… :lol:

Kαι τι θα καταλαβαινες;Οι maiden θα βγαιναν:p

Οn topic deep purple and rainbow.Και οι scorpions αν δεν το γυρναφαν σε ποπ ροκ θα μπορουσαν να βρισκονται σε αυτη τη θεση

Είναι τελικά αυτό που λένε είναι καλύτερα να σου βγει To Eye παρά το όνομα, Γιατί δεν νομίζω τα Unbreakable, Humanity να θεωρούνται ποπ ροκ. (κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει καν τέτοιο είδος, αλλά τελοσπάντων)

AC/DC χαλαρα…They’ve got the Jack τωρα πως να το κανουμε:D

Ακομα περισσοτερο ειναι αυτο που λενε οτι καλυτερα να ακουμε τους δισκους και οχι τους συμμαθητες μας και μετα να εκφραζουμε αποψη.

Συγγνωμη που ειπα την αποψη μου.

Επισης παλι συγγνωμη που οι σκορπιοι απο τους σκληρους πρωτους δισκους εφτασαν να κανουν δισκους με 5-6 μπαλαντες μεσα ισα ισα για να διευρυνουν κοινο και πωλησεις

Συγνωμη να πεις που δεν εχεις ακουσει πανω απο μερικα mp3’s.
Που το Unbreakable απο τα 13 κομματια εχει 3,5 μπαλλαντες και το Humanity Hour 1 απο τα 13 κομματια εχει 4 μπαλλαντες.

Λες και ετσι μπορει να ανεβει το αγοραστικο κοινο των Scorpions.

To τι εχω ακουσει εγω ασε με να το ξερω καλυτερα.

Οσο για το αλλο που λες.Δεν ειναι Γιαννης ειναι Γιαννακης.Δηλαδη δεν περιεχουν 5-6 μπαλαντες που εγραψα εγω αλλα εχουν 4.

Ειμαι οπαδος των σκορπιων.Απο αυτους ξεκινησα.Απλα ισως πρεπει να παραδεχτουμε ολοι οτι μετα το 1990 δισκογραφικα ειχαν μια κατακορυφη πτωση χωρις να μιλαω μονο για την υπαρξη πολλων μπαλαντων αλλα γενικα για τους δισκους.

υγ.ειμαστε offtopic.αμα θες στειλε πμ

γιατι να το παραδεχτουμε ολοι?? η αποψη σου ειναι ! η δικια μου ειναι οτι οι δισκοι τους και μετα το 90 ειναι μια χαρα πολυ καλοι! 8) 8)

Kαι να μην αρεσουν σε καποιον οι δισκοι ειναι κατι αποδεκτο καθοτι ειναι κατι υποκειμενικο αλλα το να λες οτι εχουν 5-6 μπαλαντες ειναι ο μισος δισκος, οπως και ο χαρακτηρισμος ως ποπ ροκ πιστευω οτι ειναι αστοχος. Και εχει μεγαλη διαφορα 1/2 κομματια ενος δισκου να ειναι μπαλλαντες με το να ειναι 1/3 ή 1/4.

Xρησιμοποιησα τον ορο ποπ ροκ επειδη ειναι κριμα ενα συγκροτημα οπως οι σκορπς να τοποθετουνται σε πολλες περιπτωσεις,ναι μεν απο κοριτσακια,αλλα να τοποθετουνται στην ιδια κατηγορια με το χατζηγιαννη ή και γω δεν ξερω με ποιον αλλο αμπαλο.Κι αυτο συμαβαινει λογω της υπαρξης πολλων μπαλαντων,ειτε αποτελουν το 1/2, το1/3 ειτε το 1/2,36497 των δισκων τους.Αυτο…

Και επειδη οντως ειναι κατι υποκειμενικο ας το ληξουμε εδω γιατι δε θα βγαλουμε ακρη.

Mονος σου το ειπες, το κριτηριο αυτης τους της κατηγοροποιησης δεν ειναι και πολυ σοβαρο.:slight_smile:
Αnyway, we let it rock, you let it roll…8)

Αντε, μόνο εγώ τους ψήφισα!

AC/DC. Αλητεία ρε!!!

Σχεδόν στο πλάι τους βάζω Deep Purple, Rainbow, Thin Lizzy

Aπό τις επιλογές του πολλ επίσης μου αρέσουν πολύ Kiss και Guns `N Roses…

Είναι δύσκολο αυτό ε… :-s
Για μην ξεφύγω από αυτά που σίγουρα ανήκουν στην κατηγορία, θα πω Guns και Aerosmith.