Best Hard Rock band

Μήπως έχει ακούσει κανείς τους Καναδούς The Tea Party? Διαβάζω ότι θεωρούνται οι διάδοχοι των Led!

θεωρούνταν

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=2671&page=4&highlight=tea+party

Οκ το ξέρω ότι διαλύθηκαν. Ψήνομαι να τσεκάρω το Interzone Mantras.

Ουφ ειναι τοσα πολλα. Scorps, ac/dc, whitesnake, kiss κλπ κλπ… Μονο οι γκανς δε μαρεσουν απο το πολλ.

whitesnake

Nα το τσεκάρεις και αυτό και τα υπόλοιπα τους. Είναι εξαιρετική μπάντα, έχουν τα φολκ και ακουστικά στοιχεία των Zeppelin αλλά -δυστυχώς- από τον ήχο τους λείπουν τα Blues στοιχεία των Zeppelin

Αγαπημένες θα πω, όχι καλύτερες.

Παρότι δεν είναι και το πιο αγαπητό μου είδος, λίγο ή πολύ όλες μ’ αρέσουν. Πιο πολύ όμως οι Rainbow των 3 πρώτων δίσκων, ελάχιστα πιο μετά έρχονται οι τεράστιοι αλλά κάπως υποτιμημένοι Blue Oyster Cult και ακολουθούν οι Thin Lizzy.

[ol]
[li]Ac/Dc
[/li]
[li]Rainbow
[/li]
[li]Kiss
[/li][/ol]

.&-

Aerosmith
AC/DC
Alice Cooper
Thin Lizzy
Kiss

Από αυτά τα 5 δεν μπορώ να επιλέξω… Αμέσως μετά Blue Oyster Cult, Rainbow, UFO, G ‘N’ R
Με αυτή τη σειρά…

kiss
Μιλάμε για κοντά 30 δίσκους

και τι σημαινει αυτο;οποιος εχει τους πεισσοτερους κερδιζει;#-o

Τότε υποκλιθείτε όλοι σε Zappa… 57 albums!

Scorpions…

Κάποια από τα ονόματα του poll έχουν μεγαλύτερη ιστορική σημασία αλλά εμένα μου αρέσουν απείρως περισσότερο οι Blue Oyster Cult και οι Wishbone Ash.

P.S. Το μεγαλύτερο όνομα του Hard Rock Ever πέρα από κάθε αμφιβολία λείπει από τις κύριες επιλογές αλλά αυτό που μου κάνει περισσότερο εντύπωση είναι ότι ο Threadstarter έχει Nickname Led_zeppelin.#-o

Ειναι ολες [SIZE=“6”]γαμάτες[/SIZE]!!!δεν μπορω να επιλεξω μια συγκεκριμενη!!!sorry!!!

Έτσι όπως το έχεις γράψει χωρίς τόνους, κινδυνεύεις να παρεξηγηθείς! :lol::stuck_out_tongue:

Ac/dc βεβαια.

thanks για τη διευκρινηση!!!:p:D

μηπως να βαζαμε και τους URIAH HEEP???

Και ποιούς να βγάζαμε?