Best Italian Epic Metal Band

Για καταθέστε απόψεις και κρίσεις…
Το έριξα Domine εγώ,παρόλο που δεν εχουν συνέχεια…Εχουν Champion Eternal όμως κι αυτό αρκει!

Rhapsody (of the dick) ειναι οπως λενε οι ιδιοι Hollywood metal (αυτοκολλητο πανω στα cd τους!) οποτε ειναι εκτος ουτως η αλλως… μαρεσουν λιγο τα δυο πρωτα, αλλα αν βγαλεις τα εξωφυλλα και στιχους, τους θεωρω πιο πολυ ευρωπαικο power, παρα epic metal…

ψηφισα Adramelch γιατι ειναι ΜΕΓΑΛΗ αγαπη… Elric83 τους ειχες δει στο Up the Hammers πριν μερικα χρονια ??? τι νοκ - αουτ ηταν αυτο ??? ανατριχιλα… παρα πολυ καλοι, ακομα και το τελευταιο αλμπουμ τους!

θα ελεγα και Doomsword, ειδικα μεχρι τα 3 πρωτα, μετα τους εχασα, ηταν μεγαλη αγαπη…

επισης Domine προσκυνω το πρωτο και το τριτο αλμπουμ, τρομερες συνθεσεις μεσα. λιγο διαφορετικο στυλ μεταξυ τους αλλα τα γουσταρω το ιδιο πολυ!

CHEERS!

όχι δυστυχως δε τους είχα δει γμτ :frowning:

τους rhapsody κι εγώ δε τους θεωρώ epic αλλά ελέω των πρώτων 2 δίσκων που ήταν καλοί και του επικου feeling τους έβαλα κι αυτους στο poll (με λαδώσαν κιόλας για να τους βάλω :lol:)

οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοχι ρε φιλε… εχασες… :-s κριμα…

μη ρίχνεις λάδι στη φωτιά:p

τουλάχιστον αξιώθηκα και άκουσα το eternal champion live :lightsabre::respect:

elric ξέχασες τους Holy Martyr … :wink:

η ψήφος μου πάει ανετότατα στους Doomsword , αν και όλες οι μπάντες (εκτός των ραψωδών έχουν βγάλει από έναν (μερικές και περισσότερους από έναν) δίσκο-μνημείο για το επικο χεβι μεταλ .

Η ιταλικη επικη σκηνη ειναι πολυ δυνατη.

Ε, οι [B]DOOMSWORD[/B] ηγουνται (αυτους ψηφιζω) με αξιους συμπαραστατες τους [B]Domine[/B] και [B]Holy Martyr[/B].

παρόλο που φυσικά τους καραγουστάρω, δεν θεωρώ οτί “χτυπάνε” τα γκρουπ που έχω βάλει στο πολλ!

^εεεεεεεεεεεεεεεετσιιιιιιιιι!!! :slight_smile:
αλλα οχι κ best!!!
τους Wotan τους γουσταρω πιο πολυ απ’ολους στο πολ!!!

ρε οι Ραψοντυ δεν ειναι Παουερ???

οι rhapsody είναι symphonic-power-hollywood metal, απλά το έβαλα στο ποστ επειδή είμαι δημοκρατικός τύπος :stuck_out_tongue:

γιατι οι Domine δεν ειναι αν εξαιρεσεις το champion??

όχι τόσο αλλά ναι.όμως οι domine έχουν και μία ιστορία στην underground epic/heavy σκηνήτης ιταλίας (να πω οτί αυτοί μαζί με τους adramelch ουσιαστικά την δημιούργησαν ή θα είμαι πολύ υπερβολικός?) χώρια που το champion είναι,προσώπικη άποψη πάντα, ότι ίσως πιο επικό έχω ακούσει από μπάντα. (οι manowar δεν υπολογίζονται σαν συγκρότημα αλλά σαν θρήσκευμα)

καλα το champion ειναι δισκαρα δεν το συζηταμε!!!

Doomsword:):!:

Rhapsody για μενα:)

Επιτέλους, κι έλεγα, τόση ασχετίλα;

No offence Elric.

Ε, ναι. Οι Dark Quarterer είναι η μόνη αλήθεια στο spaghetti metal.

domine[SPOILER]επικη μπαντα[/SPOILER]
champion eternal[SPOILER]επικος δισκος[/SPOILER]
the chronicles of the black sword[SPOILER]επικο κομματι[/SPOILER]

[SPOILER]:):):)[/SPOILER]

razor7

[SPOILER]επικος ΠΑΠΑΡΑΣ.[/SPOILER]