Best Italian Epic Metal Band

έχει πλάκα αυτός εδώ ρε …

_πάρτε σολάρα υπερ-αριστούργημα … η κιθάρα πραγματικά κλαίει .

πάντως δισκοβόλε παρόλο που τους καραγουστάρω τους wotan ο κιθαρίστας live δεν πολύακούγεται…ειδικά όταν πάιζει το σόλο του και καλά :?

μια φορά τους έχω δει , σε λαιβ πριν μερικά χρόνια με Airged L’amh και Convixion στο texas/underground/sin city/πως-το-λένε-δν θυμάμαι . δν θυμάμαι να σ πω αν ισχύει αυτό που λες, πάντως είχα περάσει και γαμώ . :stuck_out_tongue:

καλά ΠΑΝΤΑ περνάς καλά (= υπερκαυλώνεις) σε live των wotan (για μένα) :stuck_out_tongue:
αφού είναι μπαντάρα (και παίζουν και 3-4 manowar πάντα 8)) φέτος ειδικά κάνανε πάααρα πολύ καλή εμφάνιση!

Δισκοβολάκο, δεν πας καλύτερα ν’ ακούσεις κάνα nwobhm και ν’ αφήσεις τα έπη στους ΑΝΤΡΕΣ;

αυτό κάνω τώρα !

[B]Satan ! [SIZE=“6”][SIZE=“5”]blades of steeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel ![/SIZE][/SIZE][/B]

ε καλα εχει δικιο ο δισκοβολος!!!:stuck_out_tongue:
γρακχε ενα λινκακι μωρεεεε!!!

edit:πωωωω… εξωφυλλαρα το Gjallarhorn

θυμάται κανείς heimdall??? είδα το thor και μου τη βάρεσε και ξαναάκουσα τα 3 πρώτα cd τους (το 4ο δε το έχω). το πρώτο ήταν γάμώ τους δίσκους, φουλ επικούρα. μετά σταδιακά έπεφταν.

από τα πολλ που σε βοηθάνε να καταλάβεις ότι κάτι πάει στραβά σ’ αυτόν τον κόσμο αν το ποσοστό της προφανούς απάντησης είναι μικρότερο από 90%

Οι Wotan έβγαλαν καινούργιο άλμπουμ (δεν το έχω ακούσει ακόμη) και οι Holy Martyr ετοιμάζονται για το τρίτο . δείγμα εδώ : http://youtube.com/watch?v=EvMv5Mmr8HI

ΤΙ ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ ! μου φαίνεται πως τα αλάνια θα βγάλουν αλμπουμάρα πάλι . :wink:

απτο καινούργιο των wotan ακούσαμε 2 κομμάτια στο live. το bridge to asgard απότι θυμάμαι γαμεί. τέρμα επικούρα.

Καλυτερη Ιταλικη Επικη Μεταλ Μπαντα??Κραταω μονο τα ΙΤΑΛΙΚΗ και το ΜΠΑΝΤΑ.Καλυτερη οχι,επικη με τπτ στο παρακατω δισκο.

Dark Quarterer-War Tears

Οποιοι γουσταρουν τις επικες στιγμες των Slough Feg,ειμαι σιγουρος οτι θα γουσταρουν και τον 3 δισκο των παλαιμαχων Dark Quarterer.Πατανε γερα στην μουσικη της εφηβιας τους (70ς hard rock) και προσθετουν ολα τα τα μοντερνα στοιχεια της μεταλ εποχης τους (μιλαμε για 1992).Τα War Tears και Nightmare ειναι τρανταχτα παραδειγματα αυτης της αντιπαραθεσης.Στο Out of Line ακουγονται λιγο παραπανω Led Zeppelin και Whitesnake απο οσο θα θελα.Το Darkness πρεπει να ειναι το πιο doomy τραγουδι του δισκου,με βαριες πενθιμες κιθαρες και καμπανες για συντροφια,αρκετα για να σου γ…ουν την ψυχολογια.Ειναι το μοναδικο τραγουδι σε ολη την δισκογραφια των Dark Quarterer που μου καταφερνει κατι τετοιο.Ο δισκος κλεινει με το πνιγηρο A Prayer for Mother Teresa of Calcutta.Πραγματικο σφιξιμο κλοιου,εντονα φορτισμενο συναισθηματικα.

Υ.Γ. Η επανακυκλοφορια του 2007 απο My Graveyard περιεχει και στιχους (σε περιπτωση που ενδιαφερει κανεναν)

Βασικά το νόημα της ύπαρξης του poll χάνεται όταν υπάρχει εκεί μέσα το όνομα Doomsword, και αφήστε έλρικς και γράκχους να κάνουν προπαγάνδα με τα παπατζιλίκια τους :stuck_out_tongue:

Τίμιο χάλκινο μετάλλιο οι Doomsword. Αφήστε το πολλ.

Είναι δυνατόν να μην είναι στο poll οι Drakkar? Ας εξαιρέσουμε τις επικοτεράστιες δισκάρες τους στα τέλη του προηγούμενου αιώνα. Ακόμα και το 2012 τα παλικάρια γράψανε ένα από τα καλύτερα power metal κομμάτια της χρονιάς…Απολαύστε

http://www.youtube.com/watch?v=K7adjsIqIEs

Και ψηφίζω Other…γιατί έτσι

For The Walls Of Olathoe ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Ευχαριστο cd το πρωτο αλλα ως εκει,τπτ το συγκλονηστικο. Οι domine με το φετινο live εκαναν ξεκαθαρο το οτι ο ενρικο εχει γραψει οτι καλυτερο εχει κυκλοφορησει απο ιταλικη μπαντα,κι ας μην εχουν τη διαχρονικοτητα και την προσηλωσγ των βικινγκ στον επικο ηχο.