Best Maiden's album

mias kai to prohgoumeno me ta tragoudia den phge kai toso kala :oops:
as dokimasoume tous diskous! :smiley:

Το Dance of Death.

Seventh Son Of A Seventh Son.

Γιατί απλά είναι το απώγειο ενός εκ των 2 κορυφαίων συγκροτημάτων του metal.
Και όπως λένε και οι Napalm Death,

LEADERS NOT FOLLOWERS.

Και επίσης ο δίσκος που θεοποίησε τον Smith (obey suckers!).

Αυτά.

Τι λετε ρε παιδια. Iron Maiden ρεεεεεεεεεε

einai kai o prwtos diskos pou oi maiden xrhsimopioun plhktra me ton Michael Kenney,pou an den kanw la8os de nomizw na exei fygei kai ektote exei pai3ei ola ta plhktra ektos apo to Nodding Donkey Blues (Bside) pou ta paizei o harris.

o diskos spairnei :smiley:

Πού είναι το No Prayer For The Dying, Virtual XI και Dance Of Death; :roll: Αν έπρεπε να βγάλεις 3 βγάλε αυτά τα 2 και το Killers αλλά όχι το DOD… το DOD έκανε μεγάλη επιτυχία και είναι από τα καλύτερα της καριέρας τους… :roll:

Εμένα αγαπημένο μου είναι το Iron Maiden, το 1ο 8)

yparxoune para poloi pou goustaroun to killers kai gia ayto kai den to evgala :roll:

Μονο Το Πρωτο

Είσαι λάθος. Το Ντανς είναι σίγουρα το ναδίρ της καριέρας τους, και το Killers δεν έχει δικαίωμα να λείπει από το πολλ. Το Virus το λατρεύω αλλά για προσωπικούς λόγους (σνιφ κλαψ-δεν έχει σχέση με γυναίκα ρε). Τα αγαπημένα μου είναι πάντως τα Piece of Mind, Somewhere in Time, με μικρή διαφορά από άλλα.

Είσαι λάθος. Το Ντανς είναι σίγουρα το ναδίρ της καριέρας τους, και το Killers δεν έχει δικαίωμα να λείπει από το πολλ. Το Virus το λατρεύω αλλά για προσωπικούς λόγους (σνιφ κλαψ-δεν έχει σχέση με γυναίκα ρε). Τα αγαπημένα μου είναι πάντως τα Piece of Mind, Somewhere in Time, με μικρή διαφορά από άλλα.[/quote]

re to dod einai kalo album (rainmaker-age of innocence-face in the sand-pashendale-dod-journeyman).virtual 11-npftd einai anamfisvhthta isos ta ligotero kala :roll:

Ε δεν είπα ότι είναι καλό, είπα ότι αρέσει σε μένα πολύ.

Το ΝΤοΝΤ δεν άντεξα να το ακούσω πάνω από δύο φορές. 0.

mporei gia ayto na mh sou arese,ama to akouseis parapanw fores isos na sou aresei

Χμου. Δε νομίζω πως οι δίσκοι των Μέιντεν είναι δύσκολοι για να χρειάζονται πολλές ακροάσεις ώστε να τους εμπεδώσεις (άντε με μια δυο εξαιρέσεις). Κατάλαβα εξαρχής ότι δε μου αρέσει, end of story.

mporei na re file na petyxeneis kt wildest dreams-monstegur-gates of tommorow kai einai logiko na 3enerwneis.pantos ama 8elhseis na ton 3anaakouseis ta “ligo pio panw” tragoudia mporei na sou fanoun xrhshma :?

yparxoune para poloi pou goustaroun to killers kai gia ayto kai den to evgala :roll:[/quote]

Kai para polloi goustaroun to DOD… :roll: Tespa, kala to ekanes, ayth einai apla h gnomh mou, kai to Killers polloi to goustaroun kai anagkastika kapoio eprepe na bgaleis… 8)

Pantos IMO, Dance Of Death > Killers… Esena Aniere to Virtual XI den einai to agaphmeno sou? :stuck_out_tongue:

Kati asxeto, to XI sto Virtual XI pos proferetai? Virtual Eleventh? :roll:

Το αγαπάω, αλλά δεν είναι το αγαπημένο μου. Eleven προφέρεται, απλά.

Χ Factor χαλαρά και μετα το Somewhere In Time .

Έτσι, έτσι! :lol:

Το X-Factor είναι και γαμώ, ακόμα θυμάμαι τους αντι-Maidenικούς του Metal Hammer να το θάβουν όταν βγήκε (πχ Πούσιος). Το άλλο topic με το καλύτερο τραγούδι καλό ήταν ρε, έτσι κι αλλιώς είναι πιο δύσκολο να διαλέξεις 10 τραγούδια από ένα album.

Πάντως για το καλύτερο δε χωράει αμφιβολία, είναι το Seventh Son. Θεωρώντας αυτό δεδομένο και out of the question εγώ ψηφίζω το δεύτερο καλύτερο, δηλαδή το POWERSLAVE!

Και το Dance of Death είναι πολύ καλό, όπως και το Killers (το κρυφό διαμάντι…). Μόνο το Virtual XI να μην είχαν βγάλει, ακόμα σκέφτομαι το “Don’t look to the eyes of a stranger” και το “Angel and the gambler” και με πιάνει αναγούλα 8O

Έτσι, έτσι! :lol: [/quote]

Βασικα , οι Maiden δειξανε τι αξιζανε με τα 3 αυτα Cd …
To Χ Factor ειναι το πιο σκοτεινο metal cd που κυκλοφορησαν ποτε ,
Το Somewhere In Time το πιο πειραματικο τους
Και το 7nth Son… η φυσικη συνεχεια του Somewhere …

Ηταν και οι μονες προσπαθειες να κανουν ενα διαφορετικο ηχο και για μενα το καταφεραν. Ασε που ειναι και τα μονα original Cd που πηρα ποτε απο δαυτους .
Ολα τα αλλα ακουγονται τα ιδια .

7th Son και Somewhere in time χαλαρα…