Best Maiden's album

Έτσι, έτσι! :lol: [/quote]

Βασικα , οι Maiden δειξανε τι αξιζανε με τα 3 αυτα Cd …
To Χ Factor ειναι το πιο σκοτεινο metal cd που κυκλοφορησαν ποτε ,
Το Somewhere In Time το πιο πειραματικο τους
Και το 7nth Son… η φυσικη συνεχεια του Somewhere …

Ηταν και οι μονες προσπαθειες να κανουν ενα διαφορετικο ηχο και για μενα το καταφεραν. Ασε που ειναι και τα μονα original Cd που πηρα ποτε απο δαυτους .
Ολα τα αλλα ακουγονται τα ιδια .[/quote]

To ΧFACTOR είναι μαλακία, αφού Maiden χωρίς Dickinson ή Di anno δεν υπάρχουν… Για τα άλλα δύο σύμφωνω και επαυξανω… Προσωπικά μου αρέσουν πολύ το πρώτο, το Number of the beast, το Powerslave και το Brave new world…

Αν λες το Χ factor μαλακια ε τοτε εισαι … χαλαρά …

Αν λες το Χ factor μαλακια ε τοτε εισαι … χαλαρά …[/quote]

Και εγω ειμαι!!
Μονο Με Di Anno!!!

Αν λες το Χ factor μαλακια ε τοτε εισαι … χαλαρά …[/quote]

Και εγω ειμαι!!
Μονο Με Di Anno!!![/quote]

Ελα ρε θωμααααα ασε με να τον πειραξω λιγο …,δεν τον εχω βρισει σημερα μεχρι στιγμης . εσυ δεν εισαι !!! ΜΟΝΟ Ο ΤΕΛΗΣ ΕΙΝΑΙ !!!

:lol: :lol: :lol:

και το δευτερο καλο ειναι… :wink:

και το δευτερο καλο ειναι… :wink:[/quote]

Προσπαθει αρκετα δε λεω…

Και τα δύο κομματάκια σπέρνουν… Βέβαια το 2ο δεν είναι κομματάκι, χίλιες φορές λέει το ρεφρέν :lol: Έχει φάση πάντως… :wink: Επίσης, μόνο εγώ είμαι που αντί για “Βίρτουαλ Ηλέβεν” το λέω “Βίρτουαλ Χι” ή είναι κι άλλοι; :lol:

Αν λες το Χ factor μαλακια ε τοτε εισαι … χαλαρά …[/quote]

Δε νομίζω να είναι αυτό που λες, μη ξεχνάς ότι παντρεύεται σε 1 μήνα :wink: Όσο για το X-Factor είναι ωραίο αν και δε φτάνει άλλες δισκάρες τους… 8)

Αν λες το Χ factor μαλακια ε τοτε εισαι … χαλαρά …[/quote]

Και εγω ειμαι!!
Μονο Με Di Anno!!![/quote]

Ελα ρε θωμααααα ασε με να τον πειραξω λιγο …,δεν τον εχω βρισει σημερα μεχρι στιγμης . εσυ δεν εισαι !!! ΜΟΝΟ Ο ΤΕΛΗΣ ΕΙΝΑΙ !!![/quote]

Άμα πετύχει όμως…

Τύφλα να 'χει το …!!!

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Πάντως ωραία τραγούδια υπάρχουν σε όλα τα cd των Maiden ακόμα και σ’ αυτά με τον Blaze… Απλά όταν ένα συγκρότημα αλλάζει τραγουδιστή όσο καλός κι αν είναι με χαλάει…

Κοιτα να δεις σκεψου πως αυτο το δισκο τον βγαζανε καποιοι αλλοι , δεν ειναι γαμαουα ?
μονο το feeling που ειναι σκοτεινο και μονο με εκαναν να βγαλω το καπελο στους Μaiden .

Πολυ σωστος συλλογισμος…σου βγαζω το καπελο Αντρεα…συμφωνω 100% και νομιζω οτι ειναι αληθεια αυτο που γραφεις.

Πολυ σωστος συλλογισμος…σου βγαζω το καπελο Αντρεα…συμφωνω 100% και νομιζω οτι ειναι αληθεια αυτο που γραφεις.[/quote]

Ρε Κώστα αφού είσαι μια χαρά παλικάρι, τι σύμφωνεις με το ΛΕΒΙΕ… Θ’ αρχίσει να σ’ αρέσει το XFACTOR… Πρόσεξε το αυτό… Μπορεί να σου δημιουργήσει ανεπανόρθωτο πρόβλημα…

Καθηστε ρε … φωναζουμε οτι οι Maiden εχουν γινει μαναβηδες , πως αν ακουσεις ενα κομματι ειναι σαν να εχεις ακουσει ολα τα cd των Maiden , και οι ανθρωποι βγαζουν στην καριερα τους 3 δισκους που δεν ακουγονται ιδιοι με ολους τους αλλους , και στην τελικη το X ειναι το μονο που ειναι τελειως διαφορετικο με αλλη φωνη … και σπερνει , κομματια σαν τα Sign Of The Cross , Fortunes Of War , Lord Of The Flies , The Aftermath, Man On The Edge , Look For The Truth , Blood On The World’s Hands , Judgment Of Heaven , The Εdge Of Darkness ακουγονταν και ακουγονται metal , και οχι για μουσικη για τα πανηγυρια … οταν ενας δισκος εχει 11 songia και τα 9 ειναι γαμάτα μαλλον χειροτερος δεν ειναι .
Βtw τους εχω δει Live και με Dickinson και με Βlaze … και πιστεψε με τον Heavy Mεταλα τον εβγαλε απο μεσα μου ο Blaze , γιατι για μενα εχει και το σωστο Heavy Metal Attitude , δεν ειναι η φωναρα , σαφως κατωτερος απο τον Bρασιδα , αλλα εμενα με εκανε να χτυπηθω , απο τις λιγες φορες που το εχω παθει σε Live .

Πολυ σωστος συλλογισμος…σου βγαζω το καπελο Αντρεα…συμφωνω 100% και νομιζω οτι ειναι αληθεια αυτο που γραφεις.[/quote]

Ρε Κώστα αφού είσαι μια χαρά παλικάρι, τι σύμφωνεις με το ΛΕΒΙΕ… Θ’ αρχίσει να σ’ αρέσει το XFACTOR… Πρόσεξε το αυτό… Μπορεί να σου δημιουργήσει ανεπανόρθωτο πρόβλημα…[/quote]

Θεωρω το X Factor καλο αλμπουμ…συνθετικα εχει κατι να πει, μιας και πετυχαινει τους Maiden στην αλλαγη, ειναι λιγο αλλη προσεγγιση στις συνθεσεις και να σου πω την αληθεια θα το προτιμουσα απο ενα ακομα τυπικο αλμπουμ Maiden χωρις ομως τον Dickinson.
Προσεχω Τελη…αλλα οι Maiden ειναι κολλημα οπως και να το κανω…

Οσο για Live…ο Bayley ειναι καλος εχει ενεργεια αλλα η επαφη του με το κοινο μου φανηκε μικρη (τους ειχα δει Θεσσαλονικη), ισως γιατι το κοινο περιμενε παντα τον Bruce και οσο να ναι ολοι ηταν μουδιασμενοι και καχυποπτοι να δουν πως ειναι και ο Bayley σαν performer. Ο Dickinson απο την αλλη ειναι κορυφαιος live performer, απλα ξεσηκωνει το κοινο για την πλακα του.

Ποιόν χεβυμεταλά να σου βγάλει ρε Angel, αφού τον έχεις χάσει κι εσύ ο ίδιος με τους Wig Wam, Bon Jovi και τα άλλα “χαρούμενα” που ακούς!! :wink: :wink:
Για μένα το Χ είναι το χειρότερο album των Maiden και το καλύτερο από τους Νέους Maiden!! :roll:

8O 8O :cry: Θα το πω στον Σακη το ποζερακι , και θα σου δειξει αυτος … χαχαχαχαχα
Δεν ακουω μονο χαρουμενα ρε … με εχετε παρεξηγησει λεμε … με τις βλακειες που λεει ο Τelisvas χα χαχαχαχαχα

8O 8O :cry: Θα το πω στον Σακη το ποζερακι , και θα σου δειξει αυτος … χαχαχαχαχα
Δεν ακουω μονο χαρουμενα ρε … με εχετε παρεξηγησει λεμε … με τις βλακειες που λεει ο Τelisvas χα χαχαχαχαχα[/quote]

Όντως ο Ανδρέας κατά βάθος είναι πιστός οπαδός των Manowar!!!

Ενταξει ειπαμε ειμαι αρσενικος αλλα οχι και ετσι Μanowar μην χεσω … μα΄ρεσει ομως και λατρευω το στυλ των Celtic Frost στο Into The Pantemonium … ααα και το Twilight Of The Gods των Βathory στελνει τους επικους Μαnowar για βρουβες .

yparxoune para poloi pou goustaroun to killers kai gia ayto kai den to evgala :roll:[/quote]

Kai para polloi goustaroun to DOD… :roll: Tespa, kala to ekanes, ayth einai apla h gnomh mou, kai to Killers polloi to goustaroun kai anagkastika kapoio eprepe na bgaleis… 8)

Pantos IMO, Dance Of Death > Killers… Esena Aniere to Virtual XI den einai to agaphmeno sou? :stuck_out_tongue:

Kati asxeto, to XI sto Virtual XI pos proferetai? Virtual Eleventh? :roll:[/quote]

katse mia na min koroideyomaste.kai emena mou aresei perissotero to dod apo to killers,alla apo oti 3erw h pliopsifia goustarei to killers,kai gia ayto to afisa ap e3w gia na mhn akousw mpixtes :?
tora file mou evales fitilia.to XI einai to latiniko 11,to virtual einai to 11 album twn maiden.to 7th son of a seventh son einai to 7 album.to X sto X factor einai to latiniko 10,mhpws to x facor proferete, ten factor,kai den to h3era?h lew malakia :oops:

Βασικα , οι Maiden δειξανε τι αξιζανε με τα 3 αυτα Cd …
To Χ Factor ειναι το πιο σκοτεινο metal cd που κυκλοφορησαν ποτε ,
Το Somewhere In Time το πιο πειραματικο τους
Και το 7nth Son… η φυσικη συνεχεια του Somewhere …

Ηταν και οι μονες προσπαθειες να κανουν ενα διαφορετικο ηχο και για μενα το καταφεραν. Ασε που ειναι και τα μονα original Cd που πηρα ποτε απο δαυτους .
Ολα τα αλλα ακουγονται τα ιδια .

ypotimas to the number of the beast,h kanw la8os? :cry:

gt kata th gnomh mou einai terasteio cd
isos kai to kalyetro

Και εγω ειμαι!!
Μονο Με Di Anno!!!

siga ton tragoudisth :roll:

Βtw τους εχω δει Live και με Dickinson και με Βlaze … και πιστεψε με τον Heavy Mεταλα τον εβγαλε απο μεσα μου ο Blaze , γιατι για μενα εχει και το σωστο Heavy Metal Attitude , δεν ειναι η φωναρα , σαφως κατωτερος απο τον Bρασιδα , αλλα εμενα με εκανε να χτυπηθω , απο τις λιγες φορες που το εχω παθει σε Live .

ontos exei to swsto heavy metal attitude,alla mhn 3exnas oti se 2-3 synaylies 3exnouse ta logia twn tragoudiwn

btw ton ayvousto vgazoun kainourgio disko me live

Yποτιμαω την ιδiα τετριμενη συνταγη των Maiden :wink:

Και τι θελεις να πεις με αυτο ? Ανθρωπος ειναι μπορει να μπερδεψει να ξεχασει κλπ κλπ
πες μου εστω και εναν μουσικο που δεν εχει μπερδευτει επι σκηνης .