Best Maiden's album

the Best: The number of the beast
the legend: Iron Maiden
the classic: Powerslave
the proggiest:Piece of mind/Somewhere in time
the first fall:Seventh son
the bottom:Virtual XI
the rebirth:Brave new world
8)

nai re file edw milame na 3exasei ta logia tou,rompa…
mercury.
gt o dickinson pou ta skatwse?

Δλδ εχεις για γνωμονα , το οτι ηρθε ο Bruce και δεν ξεχασε τα λογια του σε 2,4 Live που εχει παιξει εδω … δεν ξερεις τι κανει στην ολη περιοδεια του . Λεω οτι οι παντες μπορει να τα σκατωσουν , οι παντες μπορουν να εχουν μια σχημη μερα .

Ε, ΟΧΙ ΚΙ ΕΤΣΙ! Καλύτερα να σκεφτόμαστε πριν γράψουμε κάτι…

[quote=“achilleas”]

Ε, ΟΧΙ ΚΙ ΕΤΣΙ! Καλύτερα να σκεφτόμαστε πριν γράψουμε κάτι…[/quote]
kala kala sorry!!mlk ok!
apla de me en8ousiazei kai toso!sto the early days 8ymamai pou merika tragoudia den ta elege wraia…

Δλδ εχεις για γνωμονα , το οτι ηρθε ο Bruce και δεν ξεχασε τα λογια του σε 2,4 Live που εχει παιξει εδω … δεν ξερεις τι κανει στην ολη περιοδεια του . Λεω οτι οι παντες μπορει να τα σκατωσουν , οι παντες μπορουν να εχουν μια σχημη μερα .[/quote]
genikos milousa ap thn arxh.ma kai o bruce ap oti mou exoun pei sthn huntour edw den tragoudhse kala.as far as i am enhmeromenos o bruce den exei 3exasei ta logia tou stis sinaylies.alla re file ti xeirotero ap to na 3exaseis ta logia sou sth skhnh?

Εμένα πάλι γιατί τα καλύτερα μου από το X-Factor είναι τα δύο που δεν ανέφερες; 8O :lol: :stuck_out_tongue: Πιο γαμάτα βρίσκω το 2 A.M. και το The Unbeliever…

Πάντως και τα άλλα 9 είναι ωραία κομματάκια, ειδικά τα Sign Of The Cross, Lord Of The Flies και Judgement Of Heaven…

Επίσης ο Di’Anno έχει γαμάτη φωνή… Ταιριάζει πολύ περισσότερο στα 2 πρώτα albums απ’ότι ο Dickinson…

Επίσης, είναι απόλυτα φυσικό να ξεχάσει κάποιος τραγουδιστής τα λόγια του. Πρέπει να θυμάται τα λόγια πολλών τραγουδιών, να έχει και σκηνική παρουσία και να τραγουδάει και σωστά. Λογικό κάποια στιγμή να ξεχάσει κάποια λόγια… Και ο James Hetfield έχει ξεχάσει κάποιες φορές… Επίσης ΚΑΙ ο Bruce τα’χει σκατώσει… Στην συναυλία “Beast Over Hammersmith” που είναι στο Early Days DVD, στο “Children Of The Damned” προς το τέλος λέει τα λόγια σε διαφορετική σειρά από την κανονική… Προσέξτε το και θα δείτε… :stuck_out_tongue:

Εμένα πάλι γιατί τα καλύτερα μου από το X-Factor είναι τα δύο που δεν ανέφερες; 8O :lol: :stuck_out_tongue: Πιο γαμάτα βρίσκω το 2 A.M. και το The Unbeliever…

Πάντως και τα άλλα 9 είναι ωραία κομματάκια, ειδικά τα Sign Of The Cross, Lord Of The Flies και Judgement Of Heaven…

Επίσης ο Di’Anno έχει γαμάτη φωνή… Ταιριάζει πολύ περισσότερο στα 2 πρώτα albums απ’ότι ο Dickinson…

Επίσης, είναι απόλυτα φυσικό να ξεχάσει κάποιος τραγουδιστής τα λόγια του. Πρέπει να θυμάται τα λόγια πολλών τραγουδιών, να έχει και σκηνική παρουσία και να τραγουδάει και σωστά. Λογικό κάποια στιγμή να ξεχάσει κάποια λόγια… Και ο James Hetfield έχει ξεχάσει κάποιες φορές… Επίσης ΚΑΙ ο Bruce τα’χει σκατώσει… Στην συναυλία “Beast Over Hammersmith” που είναι στο Early Days DVD, στο “Children Of The Damned” προς το τέλος λέει τα λόγια σε διαφορετική σειρά από την κανονική… Προσέξτε το και θα δείτε… :P[/quote]

to 2am kai emena mou aresei fovera!!!8a to psa3w!

Ναι, δεν τραγούδησε καλά, αυτό είναι αλήθεια. Αλλά το μόνο που θα μπορούσε να του καταλογίσει κάποιος είναι ότι δεν του έβγαινε η φωνή στο “Aces High” που άνοιξε τη συναυλία. Κάτι που συμβαίνει σε πολλούς τραγουδιστές άλλωστε μέχρι να ζεσταθεί η φωνή τους…
Μετά το πράγμα έγινε σκατά γιατί άρχισαν να ανάβουν καπνογόνα και ο Bruce τους είπε να τα σβήσουν και οι “οπαδοί” άρχισαν να ανάβουν περισσότερα!!! Οπότε είχαμε την τιμή να ακούσουμε το μισό “2 Minutes to Midnight” instrumental και σε όλη την υπόλοιπη συναυλία ήταν στραβωμένος. Και είχαμε και τα άλλα “επικά” (ροχάλα στον Steve Harris κλπ).

Και που ξαναήρθαν μετά το BNW και έρχονται και τώρα πολύ μας είναι…

Ναι, δεν τραγούδησε καλά, αυτό είναι αλήθεια. Αλλά το μόνο που θα μπορούσε να του καταλογίσει κάποιος είναι ότι δεν του έβγαινε η φωνή στο “Aces High” που άνοιξε τη συναυλία. Κάτι που συμβαίνει σε πολλούς τραγουδιστές άλλωστε μέχρι να ζεσταθεί η φωνή τους…
Μετά το πράγμα έγινε σκατά γιατί άρχισαν να ανάβουν καπνογόνα και ο Bruce τους είπε να τα σβήσουν και οι “οπαδοί” άρχισαν να ανάβουν περισσότερα!!! Οπότε είχαμε την τιμή να ακούσουμε το μισό “2 Minutes to Midnight” instrumental και σε όλη την υπόλοιπη συναυλία ήταν στραβωμένος. Και είχαμε και τα άλλα “επικά” (ροχάλα στον Steve Harris κλπ).

Και που ξαναήρθαν μετά το BNW και έρχονται και τώρα πολύ μας είναι…[/quote]

ti les re file?!?poso malakes mporei na htan?
btw pou ton phre h roxala?

Εμένα πάλι γιατί τα καλύτερα μου από το X-Factor είναι τα δύο που δεν ανέφερες; 8O :lol: :stuck_out_tongue: Πιο γαμάτα βρίσκω το 2 A.M. και το The Unbeliever…

Πάντως και τα άλλα 9 είναι ωραία κομματάκια, ειδικά τα Sign Of The Cross, Lord Of The Flies και Judgement Of Heaven…

Επίσης ο Di’Anno έχει γαμάτη φωνή… Ταιριάζει πολύ περισσότερο στα 2 πρώτα albums απ’ότι ο Dickinson…

Επίσης, είναι απόλυτα φυσικό να ξεχάσει κάποιος τραγουδιστής τα λόγια του. Πρέπει να θυμάται τα λόγια πολλών τραγουδιών, να έχει και σκηνική παρουσία και να τραγουδάει και σωστά. Λογικό κάποια στιγμή να ξεχάσει κάποια λόγια… Και ο James Hetfield έχει ξεχάσει κάποιες φορές… Επίσης ΚΑΙ ο Bruce τα’χει σκατώσει… Στην συναυλία “Beast Over Hammersmith” που είναι στο Early Days DVD, στο “Children Of The Damned” προς το τέλος λέει τα λόγια σε διαφορετική σειρά από την κανονική… Προσέξτε το και θα δείτε… :P[/quote]

to 2am kai emena mou aresei fovera!!!8a to psa3w![/quote]

Χαίρομαι που βρίσκω κι άλλον που γουστάρει το 2 A.M. Το καλοκαίρι είχα πορωθεί με αυτό το κομμάτι, έχει και γαμάτη μουσική κάπου στο 3ο λεπτό…

Επίσης, έχω ένα live video από το '96 κάπου με τον Blaze όπου παίζουν το Trooper και το κοινό κάτι έκανε, πρέπει να έριχνε ροχάλες και νευρίασε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ο Blaze :lol: γαμάτο… Βρυσίδι που έπεσε μετά το song…

Εμένα πάλι γιατί τα καλύτερα μου από το X-Factor είναι τα δύο που δεν ανέφερες; 8O :lol: :stuck_out_tongue: Πιο γαμάτα βρίσκω το 2 A.M. και το The Unbeliever…

Πάντως και τα άλλα 9 είναι ωραία κομματάκια, ειδικά τα Sign Of The Cross, Lord Of The Flies και Judgement Of Heaven…

Επίσης ο Di’Anno έχει γαμάτη φωνή… Ταιριάζει πολύ περισσότερο στα 2 πρώτα albums απ’ότι ο Dickinson…

Επίσης, είναι απόλυτα φυσικό να ξεχάσει κάποιος τραγουδιστής τα λόγια του. Πρέπει να θυμάται τα λόγια πολλών τραγουδιών, να έχει και σκηνική παρουσία και να τραγουδάει και σωστά. Λογικό κάποια στιγμή να ξεχάσει κάποια λόγια… Και ο James Hetfield έχει ξεχάσει κάποιες φορές… Επίσης ΚΑΙ ο Bruce τα’χει σκατώσει… Στην συναυλία “Beast Over Hammersmith” που είναι στο Early Days DVD, στο “Children Of The Damned” προς το τέλος λέει τα λόγια σε διαφορετική σειρά από την κανονική… Προσέξτε το και θα δείτε… :P[/quote]

to 2am kai emena mou aresei fovera!!!8a to psa3w![/quote]

Χαίρομαι που βρίσκω κι άλλον που γουστάρει το 2 A.M. Το καλοκαίρι είχα πορωθεί με αυτό το κομμάτι, έχει και γαμάτη μουσική κάπου στο 3ο λεπτό…

Επίσης, έχω ένα live video από το '96 κάπου με τον Blaze όπου παίζουν το Trooper και το κοινό κάτι έκανε, πρέπει να έριχνε ροχάλες και νευρίασε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ο Blaze :lol: γαμάτο… Βρυσίδι που έπεσε μετά το song…[/quote]

εχει πολυ καλο σολο αυτο το καματι,einai styl wasting love kai ayto gamato!
pion eftynan???ton blaze??? :lol: :lol:

Ton Blaze kai ton Steve… :twisted: To videaki exei poly fash, prepei na to deite… :stuck_out_tongue: “blaze gets mad” legetai kai einai 13MB… Mporeite na kanete kanena search :slight_smile:

to moulari vriskei ena pou leei the trooper blaze gets mad,alla einai 50Mb…

iron maidesn!

αν ολοι οι δισκοι ηταν ετσι θα ηταν απο τα αγαπημενα μοu groups

Τωρα αυτος πλακα κανει, σιγουρα… :stuck_out_tongue:

Seventh Son of a Seventh Son.

Σακη αυτο προγκρεσιβοφερνει, πως και δεν σ’αρεσει περισσοτερο απ’τ’αλλα?

to moulari vriskei ena pou leei the trooper blaze gets mad,alla einai 50Mb…[/quote]

Απο το 4ο λεπτο και μετα…

Το ομώνυμο είναι αξεπέραστος δίσκος! Ότι καλύτερο έχουν βγάλει οι Maiden! Aν έπρεπε να διαλέξω δύο ακομα, θα λεγα Piece of Mind και Somewhere in Time.
Ιδιαίτερη αναφορά πρέπει να γίνει στα εξαιρετικά X Factor και Brave New World, album έκπληξη απ τους Maiden, με φοβερά κομμάτια και ατμόσφαιρα.

Somewhere In Time…
Ενας δισκος με καταπληκτικες ερμηνειες απο τον Bruce με την φωνη του να βρισκεται σε πολυ υψηλο επιπεδο, τις γνωστες δισολιες που θεριζουν, φοβερες συνθεσεις τοσο μουσικα οσο και στιχουργικα, και ενδιαφερουσα θεματολογια. Ολα αυτα την εποχη που οι maiden ειχαν την καλυτερη συνθεση, ηταν πολυ δεμενοι μεταξυ τους και απλα εκεινη την περιοδο ηταν στην κορυφη του κοσμου…

Τραγουδια που ξεχωριζω: ΟΛΑ, αλλα κυριως τα wasted years, heaven can wait, the lonileness of the long distant runner, de-ja-vu, alexander the great.

Επισης ξεχασα να αναφερω το εξωφυλλο: Απο τα καλυτερα που εχω δει…

UP THE IRONS!!!

καλα κ εγω παιζω Fusion!