Best Ronnie James Dio song (All Eras)

:D:D
Aντε να βγει επιτελους και ο δισκος του με τους Σαμπαθ και να τους ξαναδουμε!

Αν θυμάμαι, πάντως, καλά, o Dio κάπου έχει αναφέρει πριν από κάποια χρόνια, ότι θεωρεί καλύτερη του εκτέλεση το Catch the rainbow. Δε με ρώτησε…

Ενα κομματι που μου αρεσει πολυ ειναι απο τον δισκο magica το Αs Long its not about Love στο οποιο αν μη τι αλλο η φωνη του Dio ειναι παλι κρυσταλλο.

stargazer απο εμενα…
στην λιστα θα επρεπε να υπαρχει και 1 dont talk to strangers…

Πολλά τραγούδια του Dio μου αρέσουν, αλλα ένα που δεν είδα να υπάρχει στη λίστα και λατρεύω είναι το All the fools sailed away

ΝΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙ

χαλαρα το πιο δυσκολο Poll που εχω συναντησει ποτε…
μετα απο πολυ σκεψη heaven and hell…

ΌΛΑ αλλά έββαλα την ψήφο μου στον τύπο απ’το ασημένιο βουνό:):!:

οι γάτες της βαβυλώνας.:smiley:

εγω μαλλον θα ψυφιζα οτι εχει να κανει με τους rainbow

+1 για το As long it’s not about love, προσθέτοντας και το This is your life.

Α, και τώρα που το θυμήθηκα, είναι και η απόκοσμη ερμηνεία του κοντού στο Sitting in a dream. Το έχω ξαναποστάρει;

Κάτι απο solo career,Holy Diver!!! Από τα αγαπημένα μου!!! 8) :smiley:

χμμμμ…:-k δυσκολη επιλογη.Απο μενα gates of Babylon :bow:

Tι να πρωτοδιαλεξει κανεις…Μονο με τους Rainbow εχει πει τουλαχιστον 10 τραγουδια που θα αξιζαν να τα ψηφισω…δε βγαινει ακρη! Για αυτο διαλεξα τη σχετικα αδικημενη κομματαρα Sixteenth Century Greensleeves

Gates of babylon και Straight through the heart εεεε άντε και Catch the rainbow :lol::lol::lol:

Οι γατες της Βαβυλωνας:band:

Night people…(απο το αδικημενο dream evil…)

εκτος απο αυτα του πολ που ειναι οντως απο τα καλυτερα του θα πω και το lock up the wolves… απο τα αγαπημενα μου κομματια… οταν το ακουσα 1 φορα ειχα τρελαθει με την ερμηνια του… ΘΕΟΣ!!!

Αυτο με το δρακο…

it’s heaven and hell,i can tell…8)