Best Seventh Son Of A Seventh Son song

Εβδομος υιος φυσικα…Απλα το απολυτο επος.Μετα ακολουθει το infinite dreams!

Το αγαπημένο μου δεν είναι(Piece Of Mind για μένα) αλλά στα σίγουρα είναι το μόνο από τη Dickinson περίοδο έχει μόνο ΘΕΙΚΑ τραγούδια. Ύστερα από πολύ ζόρι κατέληξα σε Infinite Dreams και ομώνυμο αλλά μιας και πρέπει να επιλέξω το ομώνυμο.

Μια απο τα ιδια…Και μενα ο αγαπημενος μειντεν δισκος μου…Τα δυο κομματια που αληθινα αγαπαω ειναι τα the evil that men do και clairvoyant…Διαλεγω το δευτερο και περιμνω 2 Αυγουστου:roll: …Το ομονυμο απο την πρωτη στιγμη που ειχα ακουσει το δισκο μου χε κανει τρομερη εντυπωση…Ατμοσφαιρα οχι μαλακιες…

infinite dreams…

αν και το τελευταιο εναμισι λεπτο του seventh son με πωρωνει απιστευτα!!! 8)

Γενικώς το seventh son είναι το συνθετικό απόγειο των Μaiden κατεμέ…

μεγάλη δισκάρα, μόνο λιγάκι το στυλάκι του can i play with madness με χαλάει. λιγουλάκι όμως :D. όλα τα άλλα είναι τέλεια, σαν διαλεγμένα ένα προς ένα. είναι μάλλον ο πιο balanced δισκος των maiden και μαζί με το somewhere in time (βίτσια ειν αυτά) οι αγαπημένοι μου! ψοφάω με πόνο καρδιάς το ομώνυμο.

μπορώ να τα διαλέξω όλα??? τι να πω για τον δεύτερο αγαπημένο μου maiden δίσκο…άσε δεν λέω τίποτα γιατί θα γεμίσω 10 σελίδες…

Μαζί με το Powerslave και το Somewhere In Time για μένα είναι ένα απ’τα καλύτερα albums τους…

Παρ’ότι όλα είναι ένα κι ένα, ψήφισα το Only The Good Die Young.

Συμφωνω οτι ειναι ενα απο τα καλυτερα album των maiden και οτι ολα τα τραγουδια ειναι ενα κι ενα αλλα ψηφισα το seventh son γτ ηταν το πρωτο τραγουδι που ακουσα απο αυτους και εμεινα αναυδη.

Only the good die young:respect:
infinite dreams, Seventh Son και The evil that men do!!

TΡΑΓΟΥΔΑΡΕΣ!:smiley:

Ω!
Μα παραείναι πολλές οι συμπτώσεις dear! :smiley:

παω να δω το post σου…
χα! ναι!!:lol:

μπραβο μας εχουμε καλο γουστο:p

Εγώ θα πω κάτι …
Είναι από τους τελευταίους δίσκιυς με 8 τραγούδια, 4 στην μια πλευρά και 4 στην άλλη. Υπήρχε “άλλο” δέσιμο με τα βινύλια τότε. Και ίσως ήταν καλύτερα έτσι. Το άλμπουμ είναι ΥΠΕΡΟΧΟ ΟΛΟΚΛΗΡΟ, και βλέπω ότι έχετε “αδικήσει” Moonchild & Prophecy. Αν τα ακούγατε όμως σε ένα secret gig μόνο αυτά τα 2, πως θα αντιδρούσατε??? Τέλος πάντων, αγαπημένο είναι φυσικά το INFINITE DREAMS, που στην ουσία σου δίνει την “γλύκα” να ακούσεις τα υπόλοιπα με καλύτερη διάθεση. Αξέχαστες στιγμές τον Σεπτέμβρη του 88 (14 αν θυμάμαι καλά) που το είχαν παίξει φυσικά!

Για μενα ειναι λογικο.

Ειδικα τα can i play και moonchild ποτε δε με τρελαιναν.

Οσο για την προφητεια με τετοια επη ειναι λογικο να “αδικειται”.

no contest!!
INFINITE DREAMS…
gia poio na prwtomilisw???
tis enalages??
to ri8mo??
tin melwdia ??
i ta apisteuta lyrics???

NO WAY…INFINITE DREAMS…(again,agian and again…):!:

Eιμαι ο μονος που ψηφισε Moonchild :stuck_out_tongue:

Only the good die young.-

Βασικά όλα, αλλά το Prophecy είναι all time favorite…

Seventh Son Of A Seventh Son και ξερο ψωμι.
Πολυ κριμα που δεν το επαιξαν το καλοκαιρι:(

The Prophecy!!! βέβαια ολόκληρο το album είναι τέλειο