Best Stoner Band

Τους electric wizard δε τους λες και ακριβώς stoner.
πφφφ
kyuss
electric wizard
high on fire
corrosion of conformity
φοβεροί όλοι τους

ε αφού όλοι έχετε votarei kyuss ας πω corrosion…

Kyuss και Fu Manchu, αχ αυτή η έρημος…8)

[FONT=“Arial Narrow”][SIZE=“2”]Και μιας οι αγαπημένοι μας Kyuss έχουν καθολική αναγνώριση και τυγχάνουν της αγάπης μας, μία από τις λίγες (αν όχι η μοναδική) μπάντα που συνεχίζουν το θεάρεστο έργο τους με ευλάβεια, ερχόμενοι από τη Γερμανία, χρονολογούν 13 χρόνια δισκογραφίας με φοβερές κυκλοφορίες…Colour Haze. 8 δίσκοι, όλοι ένας κι ένας, ρίξτε μια αυτιά στο www.myspace.com/colourhaze, θα εθιστείται και θα ξεκινήσετε σαφάρι απόκτησης αυτών.[/SIZE][/FONT]

Eνίσχυσα COC, γιατί όσο να`ναι είναι κρίμα να τους βλέπεις με δύο ψήφους…
Αν και σκεφτόμουν να ενισχύσω και Orange Goblin…
Πάντως όλα τα γκρουπ είναι ένα κι ένα…

Κyuss.Φοβερή μπάντα…αλλα και οι Nightstalker που τους ειχα δει live καλοι ήταν

Λιγο ακυροι οι electric wizard. Ειναι πιο doom :stuck_out_tongue:
Ολοι μ’ αρεσουν, οποτε ειναι δυσκολο. ακουω πιο πολυ kyuss και ειναι οι μπαμπαδες της stoner αλλα οι nighstalker μου βγαζουν την ροκια πιο εντονη απο ολους.
Kyuss απο μενα (γραφικο).

Κι εγώ με τη σειρά μου ψήφισα Kyuss χωρίς πολλή σκέψη. Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες οτι οι Wizard δεν είναι stoner με την καμία. Εγώ θα τους χαρακτήριζα ως ultra-heavy, super-doom!Yeaaaah!
Θα ήθελα ιδιαίτερα να αναφερθώ στους Nightstalker αν και δεν τους ψήφισα. Τεράστιο group και τα live τους σκοτώνουν. Τους έχω δει 3 φορές και θα ξαναπήγαινα άνετα άλλες 103.

Corrosion Of Conformity για σήμερα ! Kyuss για αύριο.:slight_smile:

Αχαααα! Και οι High On Fire γαμώ τα group και πολύ ιδιαίτεροι. Όυτε αυτούς θα τους χαρακτήριζα ακριβώς stoner. Ένας φίλος λίγο άσχετος με την φάση, που είχαμε πάει μαζι στο live, τους χαρακτήρισε stoner-thrash…δε νομίζω οτι είχε κι άδικο.

ωραια θα ηταν να καναμε λιστες με μπαντες αναλογα με το ειδος που παιζουν
πχ 70’ς stoner,stoner,desert,stoner/doom,doom k οποιο αλλο υπαρχει.δεν ειμαι κ ειδικος.

και ενα καλο πολυ καλο site για τους φανς ειναι τουτο! με free downloadable tracks απο καθε μπαντα κ δισκο που εχει στην βιβλιοθηκη του.

http://www.stonerrock.com/mp3/

Corrosion of Conformity… ειδικά το Albatross είναι ένα από τα very favourite μου…

(Mε κλειστά μάτια)

[SIZE=5]S-L-E-E-P[/SIZE]

YΓ: Eντάξει, το μεγαλείο τωνι Kyuss δεδομένο
ΥΓ2: Oι C.O.C. δεν παίζουν στονερ, ροκ είναι.

Kyuss

High On Fire…ο τελευταίος δίσκος σπέρνει:!:

bump.
θα περιοριστώ στις μπάντες του πολλ και μεταξύ kyuss και high on fire (οι οποίοι ντάξει, δεν παίζουν πλέον stoner) θα επιλέξω kyuss.
το welcome to sky valley είναι ανυπέρβλητο.

πέρα από τα ονόματα που αναφέρθηκαν πριν (και δεν περιλαμβάνονται στο poll) να προσθέσω και Spice and the RJ Band και φυσικά τους Queens of the Stone Age…
:wink:

Ανάμεσα σε Kyuss και Wizard…Ψήφισα Wizard έτσι για το γαμώτο, γιατί έχουν μείνει πίσω :stuck_out_tongue:
Παρόλο που καθαρό στόνερ δεν τους λες…εγώ για doom τους έχω παντως.

Ψήφισα άλλη γιατί αυτό που αναρωτήθηκα όταν είδα το poll ήταν [SIZE=“7”]ΠOY EINAI OI SLEEP???8O8O8O:-s[/SIZE]

Αυτό και τέλος!

Δηλώνω εξ’ αρχής ότι ποτέ δεν κατάλαβα που ακριβώς βρίσκεται η διαχωριστική γραμμή ανάμεσα στο “stoner” κι αυτό που λέμε “heavy rock”. Πείτε με άσχετο δηλαδή, αλλά για μένα όλοι οι αναβιωτές των σκληρών 70’ς, παρά τις διαφορές τους, είναι κατά βάση ίδιοι.

Μ’ αυτή τη λογική λοιπόν, και βγάζοντας απ’ έξω Kyuss και Monster Magnet για προφανείς λόγους, προχωρώ.

Spiritual Beggars
Mushroom River Band/Spice and the RJ Band/ ε ό,τι έχει κάνει τέλος πάντων
Sir Hedgehog
Corrosion of Conformity
Starchild
Karma to Burn
Atomic Bitchwax
Gallery of Mites
Dozer
Danava
Year Long Disaster
Το πρώτο Grand Magus
Bigelf

Μπορεί και ΕΠΙΚ ΦΕΗΛ, αλλά μόνο και μόνο που βρήκα την ευκαιρία να γράψω γι’ αυτούς δεν ξέρω ρε παιδί μου, γούσταρα. :smiley: