Biffy Clyro

Ενα πολυ μεγαλο group παγκοσμιως που ειναι περιεργως εξαφανισμενο απο τα ελληνικα μουσικα ΜΜΕ

Δισκογραφια:

1)Blackened sky

2)The Vertigo of Bliss

3)Infinity Land

4)Puzzle

Best of η προτασεις για τραγουδια ,δεν υπαρχουν.Ακούστε τα ΟΛΑ! Καλυτεροι οι δυο πρωτοι δισκοι για μενα.

Πολυ καλη μπαντα! Ειχα την τυχη να τους δω support στους Muse στο Wembley περισυ τετοια εποχη. Παροτι εμφανιστηκαν πριν απο το κυριο support (My Chemical Romance) επαιξαν πολυ δυνατα και καταφεραν και ξεσηκωσαν το κοινο. Αν και ειχα ακουσει λιγα τραγουδια τους πριν τους δω, αυτη τους η εμφανιση με εκανε να τους ψαξω λιγο παραπανω. Σκωτσεζοι μεν, αλλα μαλλον προς το αμερικανικο ροκ τεινει η μουσικη τους. Θα τους ελεγα το βρετανικο alter ego των Foo Fighters. To Puzzle σπουδαιο αλμπουμ.

Καλο συγκροτηματακι (αγαπαμε σκωτσέζους), τους γνώρισα απο το cover του Take me out από franz ferdinand
και τους αγαπησα

να και το cover

@ giannis

έχεις παει ρε τετοια συναυλια? Εχω πρασινισει 8O 8O

Εχουν κανει και μια ωραια διασκευη στο Umbrella της Rihanna

@mrwhatsisname
Και να φανταστεις ετυχε να παω, δεν το ειχα προγραμματισει. Απλα ειχα κανονισει για Pearl Jam στο Λονδινο και μολις ειδα οτι παιζουν και οι Muse μια μερα πριν εκλεισα εισιτηρια και για αυτους:p

Ενταξει πιστευω οτι ειναι καλυτεροι απο τους foo fighters.Απο foo fighters το πρωτο τους μονο μαρεσει πολυ.Και οι foo fighters εχουν πιο απλο ηχο .Δεν ψαχνονται τοσο. Αλλα γουστα ειναι αυτα.

Το μειονεκτημα των Biffy clyro ειναι οτι ειναι Σκωτσεζοι.Αμα ηταν Αμερικανοι , με τα album που εχουν βγαλει θα ηταν ενα απο τα μεγαλυτερα ονοματα.

Παιζουν και στο reading απ`οτι βλεπω : http://www.readingfestival.com/lineup/index.aspx

Καλα σε συναυλια με τετοιο line up να παω,δεν θα χρειαζεται να παω σε συναυλια για 2,3 χρονια.Θα τα εχω δει ολα!

Η δισκευή τους (μα τί ιδέα!) στο “You’re The One That I Want” από το soundtrack του Grease! Πρέπει να περνάνε καλά στις συναυλίες!

χε χε,δεν περιμενα οτι θα γινοταν thread γι αυτους.anyway πολυ καλη μπαντα εγω τους τσεκαρα στο puzzle το οποιο μου αρεσε αρκετα.τωρα για τη διασκευη στο take me out των franz ferdinand εχω να πω οτι δεν μου αρεσει,αλλα οκ τι να κανουμε?

Οι καλυτεροι δισκοι τους παντος ειναι οι δυο πρωτοι.Αμα σ`αρεσει το puzzle ,με τα αλλα δυο θα ξετρελαθεις.:smiley:

Ντάξει τα τελευταία 1-2 χρόνιια τους παίζουν αρκετά στα ραδιόφωνα ειδικά το Folding stars. Ειναι καλή μπάντα και νομίζω στη Βρετανία έχουν αρκετή επιτυχία. Θα δείζει το μέλλον για αυτούς…

Νιωστε ρεεεε!!!

όμορφο συγκρότημα δεν έχω ακούσει τα άπαντα τους αλλά απο τα όσα έχω ακούσει κάποια στιγμή θα ψάξω και τα παλιότερα τους…
το αποπάνω τραγούδι είναι τέλειο:!:

Ως τώρα έχω ακούσει μόνο το πρόσφατο τους Puzzle. Ήταν αρκετά αξιόλογος δίσκος πάντως, με 2-3 τραγούδια ειδικά που τα βρήκα φοβερά. Αν ισχύει οτι οι προηγούμενοι δίσκοι τους είναι ακόμα καλύτεροι, με βλέπω να τους ακούω πολύ σύντομα και αυτούς…!

Εγώ τους γουστάρω όλο και περισσότερο όσο περνάει ο καιρός!

Κατσε να το ποσταρω και δω γιατι ειμαι γαματος

Αγαπαμε σκωτσεζους λεμε (Λ)

lolz double post κιετσι
Nεο κομματακι γκαμαουα για το νεο σινδι που βγαινει τωρα, αυγουστιατικα

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ

μπαζίνγκα
τριπλ ποστ

Το νεο σιντακι σπερνει λεμε!

Bubbles :heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart:

αϊ ρε που θα μου πεις εμένα κλαϊρο και όχι κλίρο…:stuck_out_tongue:

αληθεια, παίζει να σε πετύχουμε σε κανά παλιό αντίστοιχο βίντεο;
αφού δε σε καταδέχθηκε ο Billy Joe…

προκειται για την σκωτσεζικη απαντηση στoυς foo fighters.Δεν τους εχω ακουσει τοσο πολυ ωστε να εχω αποψη για το αν ειναι καλυτεροι οι οχι.Moυ αρεσει που συνδιαζουν hard rock με progressive αντι για τονους απο μπαλαντες.Καλα τα διδυμακια αλλα η ψυχη του σχηματος ειναι αυτος ο τυπος

ελπιζω να ερθουν συντομα και στο ελλαντα.Ισως στο φετινο rockwave.Ζηταω πολλα;