Billy Idol 18.06.10 @ Γήπεδο Taekwondo Φάληρο

οχι οχι μην χασω και αυτον χανω που χανω AEROSMITH:(:cry: γιατι παω BJ Λονδινο:)

αμαν, φοβερό δίλημα… αν και θα έβλεπα aerosmith καθώς μάλλον αργά ή γρήγορα θα φέρουν και BJ από εδω…

Διαφωνώ, το Φάληρο έχει άθλιο ήχο, άσε που ο κλειστός χώρος καλοκαίρι είναι όσο να’ναι κάπως πιό ξενέρωτος.
Εγώ ανυπομονούσα να πάω στη Λεωφόρο ξανά και να θυμηθώ τα επικά live που έχουμε δεί εκεί πιτσιρικάδες! :roll:

Και θα κρατήσω επίπεδο και δεν θα κάνω καμία ποδοσφαιρική αναφορά… :stuck_out_tongue:Θα κρατηθώ όσο μπορώ… :?Οέ 1-4 Δεν άντεξα! :lol:

Αν και μόνο και μόνο για την 80’s φάση της όλης συναυλίας της “πήγαινε” η Λεωφόρος, νομίζω ότι είναι καλύτερα που μεταφέρθηκε…

Ο ήχος δεν έχει να κάνει μόνο με τον χώρο αλλά και με τα μηχανήματα και κυρίως με το πόσο γατόνι είναι ο ηχολήπτης και πόσο χρόνο έχει να κάνει τις ρυθμίσεις του.

να σας πω την αληθεια και γω πιστευω οτι για καλοκαιρι ο κλειστος χωρος ειναι ξενερωμα…:frowning: δεν ξερω τι παιζει για κλειστους χωρους καλοκαιριατικα αλλα ελπιζω να εχουν ερ-κουοντισιον :slight_smile:

κλειστο ειναι εκει περα? τι μαλακες ειναι #-o

O συγκεκριμένος χώρος έχει διαπιστωμένο πρόβλημα αντήχησης λόγω της μεταλλικής οροφής του. Αυτό δεν λύνεται από ηχολήπτη παρά μόνο με ηχομόνωση του χώρου (πράγμα που κανείς δεν πρόκειται να ξοδευτεί να κάνει…)

Σε δυο συναυλίες έχω πάει στο Ταε κβο ντο και είχε μετριοτατο ήχο. Καλύτερα όμως γιατι στη Λεωφόρο είχα δει Cure με πάνω απο 10 χιλιάδες κόσμο και ηταν λίγο σκόρπια διαδήλωση, ενω στο Φάληρο στους ZZ top πχ έμοιαζε να παίζουν μπροστά σε λαοθάλασσα. Πόσοι να μαζευτούν στον Idol? Πρότιμότερη η αλλαγή χώρου παρα ενδεχόμενη ακύρωση λόγω προπώλησης.
Πάντως ενδεχομένως και να πάω πλέον. Με βολευει πολύ περισσότερο και μπορω να το συνδυάσω, είναι και Παρασκευή αν δεν κάνω λάθος…

Στο ότι δεν είναι απόλυτα κατάλληλος χώρος ηχητικά θα συμφωνήσω. Αλλά έχοντας δει 2 συναυλίες (Rocking Athens & ZZ Top), όπου η διοργανώτρια και η εταιρεία ηχητικής κάλυψης ήταν η ίδια, αλλά η διαφορά στον ήχο ήταν τεράστια επέτρεψε μου να θεωρώ ότι ο ηχολήπτης παίζει μεγάλο ρόλο.

Τέσπα, η αλλαγή χώρου δε με επηρεάζει. Είχα αποφασίσει ότι θα πάω και θα πάω κ πριν αλλάξουν χώρο.

Παντως μια φορα που εχω παει απο κλιματισμο ειναι μια χαρα :slight_smile:

Καλά, αυτό σίγουρα.

Και εγώ ήμουν σε αυτές τις 2 + τον Gary Moore όπου επίσης είχε αντήχηση. Στους ZZ Top ήμουν τόσο μπροστά που άκουγα από τη σκηνή και δεν θα μπορούσα να αντιληφθώ την όποια αντήχηση, επίσης ήμουν εκσταστιασμένος σε όλη τη διάρκεια! 8)

Καλά και εγώ θα πάω ανεξάρτητα από την αλλαγή χώρου, το έχω υποσχεθεί και σε φίλο που έρχεται από τη Θεσ/νίκη για όλο το τριήμερο (με Aerosmith) πλέον! :slight_smile:

έχω δει εκεί ZZ Top , G.Moore, δεν ήταν και ο καλύτερος ήχος…

Oντως στο τσε κβο ντο δεν εχει καλο ηχο,αλλα εχει κλιματισμο8)

στους ΖΖΤΟΡ ηταν καλος ο ηχος παντως.Θελει “μαστορα” ο χωρος μαλλον…

Υπαρχει καποιο προσφατο σετλιστ απο billy idol ?

9/6 Ελσινκι


1.Ready Steady Go
2.White Wedding
3.Love Is Strange
4.Scream
5.Flesh For Fantasy
6.Bitter Pill
7.Eyes Without a Face
8.Kings And Queens Of The Underground
9.Dancing With Myself
10.Kiss Me Deadly
11.King Rocker
12.Running With The Boss Sound
13.Blue Highway
14.Rebel Yell
Encore:
15.Hot In The City
16.LA Woman
17.Mony Mony
Encore 2:
18.Baba O’Reilly
19.Highway Star

5/6 Μοσχα


1.Intro
2.Cradle of Love
3.Dancing With Myself
4.Love Is Strange
5.Flesh For Fantasy
6.Prodigal Blues
7.White Wedding
8.Bitter Pill
9.Twenty Flight Rock
10.To Be a Lover
11.Sweet Sixteen
12.Eyes Without A Face
13.Kings And Queens Of The Underground
14.Moscow Woman (LA Woman)
15.Acoustic Guitar Solo
16.Don’t Need a Gun
17.King Rocker
18.Running With The Boss Sound
19.Blue Highway
20.Rebel Yell
Encore:
21.Hot in the City
22.Don’t Shoot The Messenger
23.Mony Mony

Ωραία…

Εξαιρετικα!
Μακαρι να παιξουν John Wayne

ανέλπιστα καλό το σετ λίστ του Idol…

Να ρωτησω τον φιλο about music απο που βρηκε τα σετλιστ?
Ενα λινκ αν μπορεις γιατι στο setlist.fm δεν υπαρχει κατι προσφατο.

Απο κει τα βρήκα…