Black Metal Albums

Το προηγουμενο Thornium μονο εγω το βρηκα ψιλοπατατια?Οχι οτι σας νοιαζει αλλα για στατιστικους λογους :stuck_out_tongue:

Το ντεμπούτο των Thornium μου άρεσε αρκετά, τώρα τα δύο τους πρόσφατα

άλμπουμ δεν μπορώ να πω, πως δεν ήταν αξιοπρεπείς κυκλοφοριες απλά για τα

γούστα μου ήταν αδιάφορα(κυρίως το ‘‘Mushroom Clouds and Dusk’’ !!).

Το καινούργιο τους το ‘‘Fides Luciferius’’, ακούγεται πιο ενδιαφέρον αλλά και

πάλι…δεν!!:stuck_out_tongue:

Και 'μένα με ψήνει άσχημα!Ανυπομονούμε για το νεο χαοτικό δημιούργημα των γάλλων!
Όσο για το Thornium,εντάξει το άκουσα.Συμπαθητικό αλμπουμάκι…Παρέα με την μπυρίτσα όπως θα έλεγε ο Prosatanic! :stuck_out_tongue:

Αυτους εδω τους Γαλλους τους εχει ακουσει κανεις?Ακουσα προσφατα το τελευταιο τους και μου φανηκε πολυ ενδιαφερον!

Aorlhac - La Cite Des Vents

εχουν βγαλει καινουργιο οι limbonic art?τρελα!!!

Για πες ρε mikro τι λέει το Limbonic Art?

δεν το εχω ακουσει ακομα φιλε

Είχα ακούσει παλιότερα από αυτούς το προηγούμενο μάλλον άλμπουμ τους ‘’

Opus 1’’, και μου είχε φανεί μια χάρα!! Όχι κάτι το ιδιαίτερο αλλά για μελωδικό

black ήταν καλό - άκουσα και ένα δύο από τα καινούργιο τους,αλλά για κάποιο

λόγο μου θύμησαν υπερβολικά Mithotyn !! Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά αυτοί

μου ήρθαν κατευθείαν στο μυαλό…

τσ τσ τσ… :stuck_out_tongue:

Νέα από τους συμπαθείς γερμανούς Ascension.

Tonight we will leave our catacomb as we have finnished preparations for the task that lies ahead of us.
As of tomorrow we will enter SOS Studios Munich, restless and hungry, to record the 8 tracks that shall
constitute the debut album. All informations concerning this record shall be revealed when the time is right.
In the meantime, nevermind the dark days ahead, for we will grant you light.

Αυτά είναι !!! 8)

ω ρε πανηυρια :smiley:

Θυμήθηκα πρόσφατα τους Unlord, μια black metal μπάντα από την ολλανδία που είχε κυκλοφορήσει 3 full-length, και είπα να τους αναφέρω (αν δεν το έχει κάνει κανείς πρίν από εμένα…).Τα άλμπουμ τους είναι :

Το στύλ τους είναι κοντά σε αυτό των Marduk, εποχής ‘‘Panzer Division’’, αλλά συνθετικά και ηχητικά είναι κλάσεις ανώτεροι !!! Η μπάντα έχει βαρέσει διάλυση από το 2003 (έτσι και αλλιώς σύμφωνα με δηλώσεις τους είχαν σκοπό να κυκλοφορήσουν μόνο μια ‘‘τριλογία’’) και αξίζουν ένα τσεκάρισμα…

[B]ΠΟΣΟ ΓΑΜΑΕΙ ΤΟ LIMBONIC ART

ΠΟΣΟ …[/B]

\m/

τους γαμαμε ολους, εχουμε το καλυτερο μπλακ μεταλ ρεπορταζ απ’ολα τα ελληνικα φορουμς!

Τέλη αυγούστου θα βγεί τελικά το καινούργιο Profanatica, με τίτλο ‘‘Disgusting Blasphemies Against God’’

ΧΥΝΩΩΩΩΩΩΩΩ !

Λιγο καθυστερημένα αλλά προσκυνώ και εγω με τη σειρά μου Bohemian Grove. Γαμάτο black metal που ευτυχώς για μένα δεν κόβει κάθε επαφή με το heavy metal (tree ravens ρεεεεεεεεεεε) αλλα χωρίς να απομακρυνεται καθόλου απο το black. Γαματες συνθέσεις, μου φεραν λιγακι στο μυαλο Funeral Mist και ολιγον απο Necromantia και Rotting Christ (παλιούς εννοείται). Επίσης γαμάτα τα καθαρά υμνικά επικά φωνητικά ταίριαξαν τέλεια μέσα στα κομμάτια.

Γενικά από τις καλύτερες κυκλοφορίες μέσα στην χρονιά σίγουρα. Κερδιζουν και τους Divine Element που άκουγα τις προηγούμενες μέρες. Επίσης κανα 2 αυτιές που έριξα στο τελευταίο Nachtmystium ήταν μάλλον απογοητευτικές.

Δεν είναι απογοητευτικό το Nachtmystium απλά δεν έχει θέση εδώ.

Καλα με είχαν ήδη προϊδεάσει με το no funeral που είχε διαρρεύσει απο νωρίς πως απομακρύνονταν από το black έτσι και αλλιώς. Πάντως με τις πρώτες ακροάσεις δεν μου είπε κάτι… δεν έμεινε τίποτα από ότι άκουγα. Θα ξανακουστει κάποια στιγμή αλλά προς το παρόν… Bohemian Crove και τίποτα άλλο.

μπορεις να επιχειρηματολογήσεις υπερ της αποψης σου ?

ψιλο μλκια ειναι παντως … ας συνεχισουμε να αγαπαμε μποχιμιαν