Black Metal Albums

Οποτε ακουω το ονομα τους θυμαμαι μια σειρα απο τον στρατο που τον ελεγαν Φακιτσα!:lol:

Λιγο ακομα 90s ελληνικο black.Νεο κομματι απο τους/τον Morbid Fog.

Ωραιος!!!

Ψάχνοντας το επόμενο διαμάντι για αγορά έπεσα πάνω σε αυτό

[B]Chamber - Upon The Waves Of Loneliness[/B] από το δίσκο τους [B]Chamber Noir
[/B]
Πραγματικά ένας νέος έρωτας γεννήθηκε

Και αλλο ενα κομματι απο το Aosoth αυτη τη φορα σε βιντεο κιολας
[B]Aosoth - Ritual Marks Of Penitence[/B]

Έχει βγει νέο demo DISPIRIT (κασέτα).

Αν ενδιαφέρεται κανείς για παραγγελία (είτε για αυτό είτε για το “Rehearsal At Oboroten” είτε για t-shirt), ώστε να ρίξουμε τα μεταφορικά, ας μιλήσει τώρα ή ας σωπάσει για πάντα.

Εδώ όλο το μερτς:

http://users.lmi.net/drassogh/dispirit/

Οταν εμεις αποθεωναμε Δισπιριτ, καναπεδες σε δεντρα, κπλ κτλ ;p Ητο το “κανονικο” νο1 μου στη λιστα του 2010 πλακα πλακα.

Εχω χύσει στα βρακιά μου! νέος δίσκος [B]deafheaven [/B]

[B]http://www.rocking.gr/news/Leptomereies-gia-to-eperxomeno-album-twn-Deafheaven/15840/[/B]

και περσινή κυκλοφορία τους που δε πήρε κανείς χαμπάρι και γαμάει! Το split με Bosse De Nage (ίδιο στυλ περίπου και γαμούν ομοίως). Εχω ενθουσιαστει. Οι ντεφχεβεν διασκευάζουν mogwai

10λεπτο trailer από το επερχόμενο album των Acherontas, Amenti (Catacomb Chants & Oneiric Visions)

[B]Seagulls Insane and Swans Deceased Mining Out the Void (2011)[/B]

Πολωνοί, side project των Ηavoc (BLINDEAD) και Nihil (MASSENMORD), με ένα ομότιτλο άλμπουμ το οποίο κυκλοφόρησε το 2011 από τη Witching Hour Productions.
Εξαιρετικά ενδιαφέρον post-black με ambient/ industrial στοιχεία.
Υπάρχουν μουσικές αναφορές σε SUNN O)), στο metal-archives έχει στους similar artists τους Σουηδούς WANING, αλλά εγώ δεν ακούω ακριβώς αυτό. Οι SIASDMOTV μου βγάζουν ένα πολύ πιο έντονο πομπώδες/theatrale στοιχείο που με στέλνει από άποψη ατμόσφαιρας σε SLAGMAUR και, όσον αφορά στον τρόπο που χτίζουν τα κομμάτια και ενσωματώνουν με ρέοντα τρόπο διαφορετικά στοιχεία και δυσαρμονικά riffs, στους A FOREST OF STARS.

Το σερτς δεν μου έβγαλε προηγούμενη αναφορά, παρόλο που μπορώ να δω αρκετούς από εδώ μέσα να “φεύγουν” με τούτο εδώ το άλμπουμ. Απ’ότι μπορώ να δω υπάρχει όλο κομματιαστά στο γιουτιούμπ, πάρτε τα τρία πρώτα κομμάτια.

Ι
ΙΙ
ΙΙΙ

Ό,τι πρέπει για καλημέρες, πρωί πρωί :smiley:

Καλα, εγω θα βαλω αυτο και θα σας πω να ψαχτειτε. Isenscur - Mónaþfylen

Ντάξει έχω φάει σκάλωμα με αυτό:

[B]Bosse De Nage - III[/B]

Κορυφή απλά, κατόπιν εορτής τελείως. Απ’ τα καλύτερα περσινά. (απ’ το σπλιτ με deafheaven τους βρήκα)

[B]http://www.youtube.com/watch?v=lxMryekibBA[/B]

[QUOTE=Angmar;1505263]Καλα, εγω θα βαλω αυτο και θα σας πω να ψαχτειτε. Isenscur - Mónaþfylen

[/QUOTE

Πραγματικά καλός δίσκος. Ο συγκεκριμένος, μαζί με κανά δυο αξιόλογες δουλειές που άκουσα τελευταία, δείχνουν ότι ίσως κάτι αρχίζει να σαλεύει στο πτώμα του αγγλικού blackmetal (που πιθανά πάντα πτώμα ήταν). Προσωπικά έχω αρρωστήσει τελευταία με τα δύο demo των Swarþ (προφέρεται Swarth αν δεν κάνω λάθος), ειδικά με αυτό:

[U]Þy Tayl is Deeþ Þurgh Þyn Envenymynge[/U] λέγεται και αποσπάσματα ακούγονται εδώ.

Tα δύο κομμάτια του πρώτου demo ακούω. Ωραίοι. Έχουν και τις “εστετ” μελωδίες τους μέσα.
Μία χαρά είναι το αγγλικό black, περιορισμένο σε αριθμό, συμπυκνωμένο, ελιτίστικο, ιδιαίτερο, όπως πρέπει!

Εξαρταται αν μπλακ εννοεις κατι Dead Christ, ή Wodensthrone

Σας χώνουν όλους οι CRADLE OF FILTH :!:

Mιλάς με γρίφους γέροντα Angmar, χρειάστηκε να ψάξω και τα δύο που ανέφερες.
Οι Dead Christ (που κάτι μου θύμισαν) δεν μετράνε για σκηνη, είναι μία χεσά κυκλοφορίες πριν 20 χρόνια.
Οι Wodensthrone υποθέτω μετράνε αλλά πρώτον δεν τους είχα υπ’όψιν, δεύτερον δεν είναι το είδος του bm που θα με κρατήσει (και οι Fen υποθέτω μετράνε αλλά το ίδιο ισχύει κι εκεί).

Είμαι πιο mainstream εγώ
Eννοώ, πέραν των Anaal,
Akercocke
Αxis of Perdition
Fukpig

απλά πράματα.

Εντιτ - στα νιάτα τους διέλυαν σύμπαντα οι Cradle of Filth, τώρα που μεγαλώσαμε μπορούμε να το παραδεχτούμε και να το βροντοφωνάξουμε με υπερηφάνια

Αυτοι δεν ειναι καν μπαντα

Αν τους Anaal και Fukpig τους θεωρεις παραδειγματα αγγλικου μπλακ παραδιδομαι. ;p Επισης λιγα με Dead Christ, μην υβριζετε τα θεια.

Πάρε κάμψεις ακούγοντας [I]“Summer Dying Fast” [/I]νέωπα!

np Anal Cunt - Ακους Cradle Of Filth. Σοβαρα, δεν υπαρχει πιο απαραδεκτη μπαντα στην ιστορια, ο ορισμος του εμετου με κεφαλαια και τελειες, και τονους και περισπωμενες μη σου πω.

Ο,τι πεις, απλά να ξέρεις ότι το πρώτο CoF, δεδομένης και της εποχής που βγήκε, εμπεριέχει σοβαρότερη άποψη για το bm από το 98% των raw αηδιών με τις οποίες μας φλομώνεις εδώ μέσα

Μωρε, τον Αλλεντερ ειδικα τον θεωρω σπουδαιο κιθαριστα και μουσικα θεωρω πως εδωσαν πραγματα, εγω τους βρισκω γελοιους και δε μπορω να τους ακουσω. Οπως και το να θετονται ως επιχειρημα για αγγλικο μπλακμεταλ, λυπησου με πραγματικα.