Black Metal Albums

Σε πάω. Είσαι έτη μπροστά στη μουσική. Όσο και αν δεν εκτιμώ το δίσκο για καλοκαιράκι κάνει.

Καλά παλιοί Darkthrone εννοείται ΜΟΝΟ για καλοκαίρι, παραλία κτλ. Παντώς την ιδέα αυτού του thread τη σκέφτομαι καιρό τώρα μιας και καλοκαίριασε και έχω διάθεση μόνο για Black. Θα βγάλουμε τρελά γούστα!

Χοχο, χαιρομαι που το υποστηριζουν κι αλλοι αυτο, A Blaze in the Northern Sky αγαπημένος μου καλοκαιρινός δίσκος
Επισης με πιανει ορεξη για φολκ τυπου πρωτο Ulver,Isengard ή αυτήν εδώ τη θεΐλα
http://www.metal-archives.com/albums/Bak_De_Syv_Fjell/From_Haavardstun/79741

Λοιπόν κάτσε να κάνω το thread και θα γίνει μεταφορά εκεί των πόστς

εγω θα ελεγα οτιδηποτε απο aldaaron η alcest8)

@ MetalMilitia ξεκίνα με το θρεντ, το έχω πάρει εξαιρετικά σοβαρά τούτο το θέμα 8)
@ Faust - ενδιαφέρον πραματάκι τούτοι οι bak de syv fjell… Συμφωνώ απείρως για Isengard. Στο ίδιο πνεύμα βαβουριάρικου επικού “βάζω μαύρο γυαλί, βερμούδα, κρατώ το γκέι ποτό μου με την ομπρελίτσα (άντε, μεξικάνικη μπύρα με λεμόνι) στο χέρι και φαντασιώνομαι όλα τα γαμάτα πράματα που θα κάνω σε λίγο αλλά σε λίγο γιατί τώρα γλαρώνω κάτω από τον ήλιο πλάι στο κυματάκι με τα τζιτζίκια noise συντροφιά” βάζω το Nordavind των [B]STORM[/B]


Που να’ξεραν οι Satyr/ Fenriz όταν το 'γραφαν ότι θα κόλλαγε τόσο καλά με μεσημεριανές μεσογειακές ντάγκλες.
Νομίζω το viking folk γενικά θα κόλλαγε πάντως, παρότι υπό κανονικές συνθήκες δεν είναι το στυλ μου.
Οπότε βάζω και [B]SOLEFALD[/B] μέσα. Συνειρμικά μου έρχονται πρώτα στου νου τα Red/ Black, που τα έχω συνδέσει άπειρα με παραλία (viking ταξείδια κι έτσι), αλλά δεν αποκλείω τίποτα - έχω να ακούσω αιώνες μου συνέβη φλασιά. Έχουν ότι χρειάζεσαι: groov-άρισμα, ενέργεια, κατά περίσταση μπορείς να τραγουδήσεις, να χορέψεις κλπ κλπ

Άντε να ρολάρουμε γιατί [I]πλησιάζει…[/I]

Οι (Τσε) [B]Gevurah [/B]είναι ένα ντούετο από τον Καναδά και πρόκειται να κυκλοφορήσουν ένα EP 5 κομματιών με τίτλο [B]Necheshirion [/B]από την Profound Lore στις 28 του τρέχοντος.

Ένα σάπιο, ογκώδες, επιβλητικό κομμάτι με ψαρωτικό τέλος ακούγεται [I]εδώ[/I].

Κι αν δεν το ακούσετε τώρα, θα το ξαναποστάρει η Norda σύντομα για υπενθύμιση. :lol:

Τι καλός ΕψιλονΝίκ!!!Αν συνεχίσεις να κάνεις λάθος τα ονόματα μπαντών θα συνεχίσω να τα ξανά ποστάρω. :stuck_out_tongue:

Τους The Mayhems σωστά τους έγραψα, αλλά δεν πτοήθηκες και τους ξαναπόσταρες.
:stuck_out_tongue:

Σου κάνω σπάσιμο. Το κόβω, ντάξει!!

Έπαθα κόλλημα με το βασικό ριφ. Όχι έπαθα-κόλλημα-μου-άρεσε, που μου άρεσε, αλλά κόλλησε η βελόνα. Μπήκε στο κεφάλι μου. Είναι ένα τριημιτόνιο κι ένα ημιτόνιο. Θα κάνουν repeat στο κεφάλι μου για όλη την υπόλοιπη μέρα - τουλάχιστον.

Βασικά αυτό είναι το main theme του Game of Thrones, οπότε…ψηφίζουμε ΝΑΙ!

[U]Christicide - Upheaval Of The Soul [/U]

Για δες τι εμφανίστηκε στα ξαφνικά. Εξώφυλλο αμφιλεγόμενο, όμως περιεχόμενο υποσχόμενο.

Να σας πω, το Αρκαηβς λεει πως οι Deathtrip πηραν ντραμμερ κανονικο, οχι τουπα τουπα τουτουπα νταμασιν. Αυτο σημαινει πως θα ξεβαρεθουν και θα βγαλουν το αλμπουμ; Ποσο επισημο ειναι αυτο; Ποσο καναν τα κερασια στη λαικη σημερα; Τοσα καυτα ερωτηματα.

Όλες οι απαντήσεις εδώ:

Συναρπαστικο, το θεμα ειναι οτι μιλουσα σοβαρα. Τοσα χρονια το περιμενω το ρημαδι.

^
Μη σώσεις.
Είχες δύο κασσέτες και τη δεύτερη την έδωσες.
Δεν ξεχνώ.

Γιατί, τι το ιδιαίτερο θα έχει αυτό το άλμπουμ?

Δεν ειχα δυο κασσετες, αλλα τρεις. ;p Κρατησα τη νο13 ασφαλως για ευνοητους λογους.

Χαζη ερωτηση και ρωταω σοβαρα, εσενα μπορει να μη σ ενδιαφερει ξερωγω. Αν βρειτε επισημη πηγη ποσταρετε τιποτα.

[B][SIZE=“2”]Progenie Terrestre Pura- U.M.A[/SIZE][/B]

Δυο τρελοι Ιταλοι μας προσφερουν το παρακατω αριστουργημα απο το πουθενα.

Και μονο απ’ το εξωφυλλο το ψιλιαζεσαι πως κατι περιεργο τρεχει εδω περα.Προσπαθω να βρω καποια αλλη μπαντα σαν σημειο αναφορας αλλα αδυνατω λιγο. Γενικα μιλαμε για ενα avant garde - ambient - ψιλοspacey black metal δημιουργημα, μου φερνει λιγο μιξη Atoma με Arcturus,αλλα απ την αλλη σε καποιον αλλο μπορει να θυμιζει κατι αλλο. Γενικα ειναι σαν να πεταξες μπλακμεταλλαδες στο διαστημα και αυτοι τζαμαρουν ασταματητα ξερωγω,κατι τετοιο

[I][U]http://www.youtube.com/watch?v=C3rPoiQW0qI[/U][/I] δειγματακι.
(ακουτε εδω opener δισκου,holy jesus!)