Black Metal Albums

Ωραία συνέντευξη, ξεκινάει στο 1:02:40, παραλίγο θα το έκλεινα όταν έπεσα τυχαία στις μπούρδες του παραγωγού νωρίτερα για φακέλωμα και βούρκο με τις νέες ταυτότητες και “γρηγορείτε” και [/ξερνάω] αλλά οκ. Δισκάρα, δεν ξέρω αν το ξαναείπα.

4 Likes

Παρέλαβα εγώ ε

1 Like

Ναι και σε μένα ήρθε την προηγούμενη εβδομάδα, είπα να μη σπαμμάρω συνέχεια - (μπλουζάρα ε, δεν το ξαναείπα)

1 Like
5 Likes
3 Likes

Έπειτα από το advance single το καλοκαίρι που είχα βάλει σε παραδίπλα νήμα, η μπαντάρα Bull Of Apis Bull Of Bronze ανακοίνωσε σήμερα (επιτέλους) το δεύτερο δίσκο της, “The Fractal Ouroboros” στις 21 Δεκέμβρη:

Το εξώφυλλο χρονιάς, από τον συνήθη ύποπτο, Alex CF.

Έρχεται μεγάλος δίσκος. Από όλες τις απόψεις.

1 Like

Τσεκάρετε το νέο single των Ιρλανδών Horrenda:

Έχω την αίσθηση πως έχουμε να κάνουμε με καλή και φιλόδοξη μπάντα, για να δούμε.

Όποιος θέλει νέο varathron σε οποιαδήποτε φυσική μορφή ας ενημερώσει. Καλύτερα να τα πάρουμε χέρι με χέρι με τη μπάντα

2 Likes

Αχ, αχ, αχ: αν “φρόντιζαν” λίγο περισσότερο δύο συνθέσεις θα εκτοξευόταν ο δίσκος.
Βέβαια, το τελευταίο του δίσκου ισοπεδώνει ό,τι βρει μπροστά του και μπορεί να εξαλείψει αυτές τις αδυναμίες.


Το ομώνυμο κομμάτι είναι βγαλμένο από τις χρυσές των arcturus

Κυκλοφόρησε και το νέο Underdark ε;

Αναβάθμιση στο post-black τους έπειτα από ένα άκρως ενδιαφέρον ντεμπούτο, προβλέπεται λιώσιμο, έχει και ωραίο κόνσεπτ.

5 Likes

Δεν είναι μουσική, αλλά θεωρώ πως εδώ είναι το κατάλληλο νήμα για shameless self-promotion.

Κάναμε μια ωραία συζήτηση με τον μεσιέ Dayal Patterson για το ιδίωμα γενικά και όχι μόνο, αυτόν που έγραψε το “Black Metal: Evolution Of The Cult” αν θυμάστε, και πιο πρόσφατα τη βιογραφία των Rotting Christ.

Κυκλοφορεί τώρα η κατα πολύ διευρυμένη και εμπλουτισμένη έκδοση του τόμου για το bm, και επειδή την βρήκα αρκετά πιο πλήρη και ενδιαφέρουσα σε σχέση με την πρώτη εκδοχή, έκατσε να τα πούμε για μια σειρά από θέματα, και αν και δεν ταυτιζόμαστε σε μερικά, πάντα έχει ενδιαφέρον να βλέπεις τέτοιες οπτικές να αναλύονται διεξοδικά από άτομα που έχουν μια καλή επαφή με το αντικείμενο μελέτης.

13 Likes

Double post, για να μην ξεχνιόμαστε, καλή ημέρα σήμερα, βγηκε το νέο Panopticon:

7 Likes

Να και κατι που θα μονοπωλήσει τα ακουστικά μου για μια βδομάδα

2 Likes
4 Likes

Έτσι επειδή έβαλα να το ακούσω, δεν είναι και ιδιαίτερα νέα κυκλοφορία :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@plex27 άποψη;

1 Like

Μπάντα παλιών κιθαριστών των DHG
Album Stream - Void - ‘Jadjow’ - Decibel Magazine

2 Likes

https://forum.rocking.gr/t/topic/64186/848?u=nikospl

2 λόγια για το προηγούμενο…

1 Like

Από τα καλύτερα ατμοσφαιρικά black metal που άκουσα φέτος. Τα σκληρά μέρη είναι καλά. Τα μελωδικά μέρη είναι καταπληκτικά.

1 Like