Black Metal Albums

1.Γουστάρω “δεκατρία κεριά” και “παγωμένο πρεζάκι” μια χαρά είναι και γιατί να μην είναι, νταξ δηλαδή ο κβάρφορθ καλύτερος είναι δηλαδή?
2.Φτάσαμε σε εποχές να παίζει πλέον και στο blackmetal “easy listening” του είδους μεν αλλά “easy listening” δε, ποιό underground δηλαδή…
3.Συνολικά πάντως είναι κάπως βαρετό αλλά δεν μπορώ ρε παιδί μου να καταλάβω αν πάνε στην τίγκα thrash φωνή Νοκτούρνο τα πλήκτρα.:-k

[FONT=“Arial Black”]1998-Steineiche[/FONT]

Δεν θα μπορούσε να καταλάβει κανένας blackmetaler τότε τι θα ήταν για τον ίδιο στο μέλλον το ίδιο περιεχόμενο με λίγο πιο διευκρινισμένο ήχο, δηλαδή Darkspace.

+1

(για ολα) Sarke και κλαιν μαιν

ULVER!!!
ULVER!!!

ΦΩΝΑΞΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

αλλά κανείς…

De entede Tøsens Hiemkomst
Hun vaer i mørck Skog faren vild
Sneens Tepper hafde bredet sig hen
Paa Stien hiem - hendes eeneste Ven

Μόνο σε μια χώρα μπορεί να γίνει αυτό…

=)

.

Δηλαδη για να καταλαβω παιξανε Bergtatt και απο κατω σιγη ιχθυος?:-s
(Μπραβο μ…κα σταυρο δεν πηγες#-o)

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει καθολου αυτη μπαντα…προκειται για τους Khold στα σπαργανα και μιας και οι συγκεκριμενοι μπηκανε στον παγο,οι Tulus επαναδραστηριοποιηθηκαν…Νομιζω τους προτιμω ετσι :slight_smile:

Tulus - Biography Obscene

I Troldskog Faren Vild για encore.

Δεν πειράζει να μην το δει κάποιος, αλλά πειράζει να μην το ξέρει…

Γιατί είναι πάντα ωραίο να μπαίνει κόσμος “νέος” και μη-matal στο “θέμα” αλλά οκ θα πρέπει να υπάρχει και λίγο matal στο metal και για τον λόγο αυτό έκανα προσωπικά τον καραγκιόζη και φώναζα όλο το βράδυ ulver…

Οι Ulver είναι ολόκληρο το σύνολο και οχι ένα τμήμα (για παράδειγμα οι Deathspell Omega είναι μόνο απο το 2004 και μετά, πριν ήταν της πλάκας)

Ντάξει Garm Silence Teaches You How To Sing αλλά και Nattens Madrigal έτσι…

Το ότι έπαιξε στην Ελλάδα ένα κομμάτι από το παρελθόν που έχει αρνηθεί είναι σεβασμός πρώτα από όλα προς το ελληνικό black metal (το ΚΑΚΟΣ πολύ υποτιμημένο) και έπειτα σε εμάς που είμαστε το τραγικό ελληνικό κοινό που θα σχολιάζει και θα γκαρίζει, θέλουμε δεν θέλουμε αυτός είναι ο λόγος που πήραμε αυτό το bonus, αν μπορεί να θεωρηθεί ως τέτοιο.

Σορυ που πεταγομαι σα τσαπου παλι στο ασχετο αλλα ας μου πει κανεις γνωμες γι αυτο Jotunspor - Gleipnirs Smeder.Ειναι project του King απο Gorgoroth.Black metal με αρκετα dark ambient στοιχεια.Μου φανηκε αρκετα μαυρο μπορω να πω παρ’ολο που το παραδεχομαι ημουν αρκετα αρνητικα προκατηλειμενος απεναντι του.

Σε παρακαλώ πολύ να το πάρεις πίσω γιατί δεν ξέρεις με ποιούς θα έχεις να κάνεις.

Αρκετά καλοί αλλά δε σκίζω και το σουτιέν μου για την πάρτη τους…

http://www.metal-temple.com/review.asp?id=2213

Απ’ότι πρόσεξα δεν έχουν αναφερθεί οι Way To End. Τίποτα φοβερό, απλά είναι τίγκα στην παράνοια και στη δυσαρμονία. Πιστεύω οτι μερικο΄από εσάς θα γουστέρνετε!:wink:

Way To End - Desecrated Internal Journey

Λες να στείλει ο Hasjarl καμιά ορδή δαιμόνων της κόλασης να με μακελέψουν…
:lol:
Έχω ακούσει οτι έχει τεράστιο κόλημα στην άποψη οτι τα παλιά τους δεν λένε μια…
Αν κάνει κάποιος μια απλή αντιπαραβολή θα αδυνατεί να πιστέψει οτι μιλάμε για την ίδια μπάντα βέβαια, αλλά όπως κάθε σοβαρός μαυρομέταλος δεν ενδιαφέρετε για την μουσική αλλά για την ιδεολογία…κλασικός Γάλλος μου μυρίζει.

αμα ήτανε για ιδεολογία θα χαμε όλοι πέντε μπάντες, ειδικά στην Ελλάδα.

Κλασική πάθηση κιθαρίστα όπως ο θεούλης Μαστέιν…

Ξερει καποιος/α να μου καποια ΚΑΛΑ συγκροτηματα απο την R.A.B.M. (Red & Anarchist Black Metal) ??

Iskra πάντως που τσέκαρα είναι τίγκα βαρετοί.
Γενικά black και πολιτικές ιδεολογίες δεν κολλάνε ιδιαίτερα.

Negative Plane “Et In Saecula Saeculorum” (2006)

(αριστερά του CD, δεξιά του βινυλίου)

Occult ατμόσφαιρα, deathrash ξεσπάσματα, φωνητικά με delay αλλά και (απόκοσμη) προσωπικότητα, leads και πλήκτρα με νόημα. Αξίζει.

http://www.metal-archives.com/band.php?id=3222
http://www.myspace.com/negativeplanefanpage (fan site)

ΕΠΟΣ … αλλα ξεχασες την μαγικη λεξη . Celtic … :wink:

Οσοι ψηνουν λιγη βιομηχανιλα , αλλα δεν εχουν φτασει ακομα στο σταδιο των DHG ας ακουσουν και τουτο που ναι παραρτημα.

πρεπει να ειπωθει οτι τραγουδα και ο Κvohst για να εχεις αποτελεσματα.
απ’ τις δυνατες βιομηχανιλες. καλυτερες σιγουρα απ’ το τελευταιο <code>(οχι οτι εχουν σχεση, αλλα λεω κι εδω το παραπονο μου).
Αν παντως δεν σας καλυψε το <code>, τσεκαρετε το Decrepit Spectre ιπι, ο τυπος κανει υπερανθρωπες προσπαθειες, αλλα εχει μπλεξει με τους ανεκδιηγητους.

Θα τα στείλεις με τις υπόλοιπες ορδές της κόλασης;

Αν και τέτοιο πράγμα που λες ακόμα δεν υπάρχει (ελπίζω να μην υπάρξει και επίσημα) ή τουλάχιστον δεν το ξέρω ακόμα, θ’ακούσεις Panopticon γιατί έτσι, Lake of Blood για τον ίδιο λόγο και Jarost Marksa για ν’αγκαλιάσεις την κομμούνα (αυτοί οι τελευταίοι είναι για την φιγούρα περισσότερο ε).

Και μετα λιγο Nokturnal Mortum για να 'χεις σφαιρικη αποψη :lol:
Η ταμπελα R.A.B.M οντως υπαρχει?Δεν εχω ακουσει κατι τετοιο :-k

Μιας και ο λογος για Aosoth,tσεκαρετε VI…με μελη των πρωτων

VI - De Praestigiis Daemonum