Black Metal Albums

το VI οταν ειχα τσεκαρει στο space καποτε μου αρεσε , αλλα μετα που το ακουσα ολακαιρο με βαρεμαριασε λιγο μωρε … Decrepit Spectre ειναι οτι να ναι που λεει και το Νομιστερι…

για rabm ψιλο παπαρια φαση ειναι , δεν νομιζω να υπαρχουν πολλες μπαντες που να αυτοπροσδιοριζονται ετσι , αλλα τεσπα γενικα οτι ειπωθηκε απο ΒΑΝ λεω και γω , αντε και κανα κραστ που μπλακιζει ,Iskra, Martyrdod ktl … :wink:

Το ποστ είναι αρκετά παλιό, απλά το βρήκα τυχαία και είπα να εκφράσω ένα ρισπέκτ για την πρόταση.
Μιλάμε σήμερα το άκουσα και έχω φάει χοντρό κόλλημα.

Για μενα το αλμπουμ των 00’s.Χαιρομαι που σ’αρεσε Axel :wink:

Bloodsrit γαμουν :smiley:

Prosatanic μπας σαρεσουν και τουτοι ?

Οχι οτι μοιαζουν με Boodsrit τοσο, απλα προσπαθω να σε πιασω καπου :smiley:

Ελα μωρη αρρωστεια,με επιασες…δεν τραβαω και τα @@ μου αλλα αρκετα αξιολογη μπαντα :wink:

:thumbup:

Ωραίοι οι Void!

αυτο εδω βγαζει γερες σκοταδιλες.

2009-Aosoth-Ashes of Angels

Είναι πλέον εκεί έξω και σας περιμένει…
και επειδή θα σκάσω αμα δε γράψω και κάτι, ορίστε:

-Το album ανήκει ολοκληρωτικά στην λογική του “αντρικού” black metal στα γνωστά επίπεδα του περσινού αλλά έχει και συνδιασμό του στιλ μασηματέ ορθοδοξίλα+low tempo+“ξύλο”.
Δεν πρέπει να πω άλλα με μια ακρόαση οπότε το βουλώνω και πάω ν΄ακούσω την δισκευή στο Inner War ξανά γιατί μου φάνηκε ίδιο με Ανταέους…
καλή όρεξη

εχει κανεις να προτεινει τιποτε σε φαση Akercocke?

ε Anaal Nathrakh προφανώς… :slight_smile:

Δεν μοιάζουν ψηλέ.

μπορείς να σκεφτείς κάτι άλλο κοντινότερο? όχι κόπικατ όμως.
Εμένα το πρώτο που μου’ρχεται στο μυαλό αυτό είναι.

Χωρίς να είναι τρελά κοντινοι στον ήχο, θα έλεγα ότι οι Behemoth μάλλον είναι πιο κοντινοι σε αυτό που θέλει.

Οι Akercocke ηχητικά δεν έχουν καμία σχέση με τους Anaal Nathrakh. Είναι και λίγο ιδιόμορφη μπάντα. Αυτή τη στιγμή δεν μου ρχετε κάτι στο μυαλό έστω και αμυδρά κοντινό.

Λοιπον αγορινες σημερα ακουσα τουτο και μπορω να πω μου φανηκε αρκετα μαυρο και σαπιο.Μου θυμιζουν κατι αναμεσα Darkspace με ολιγη απο Black Funeral (ποτε δεν ημουν καλος με τις περιγραφες).Δωστε τους ενα ακουσμα τουλαχιστον :wink:

Nightbringer - Death and the Black Work

Το Nightbringer το εχει εκθειασει αρκετα ο Angmar στο msn. :stuck_out_tongue:
Λιγο το εχω ακουσει.Γενικοτερα διαβαζω διθυραμβικα σχολια απο παντου.

Οσον αφορα τους Akercocke νομιζω οτι δεν υπαρχει καμια μπαντα που να ειναι
παρεμφερης.Οπως και να το κανουμε τα παληκαρια ειναι αρκετα πρωτοτυπα.

Ασε και μολις πετυχα οτι εχει βγει σε 3πλο βινυλιο κι εχει αρχισει να τρεχει το σαλιο :roll:

http://www.burzum.org/eng/library/a_burzum_story10.shtml

Το παλιο τους logo αλλα και το πιο gay εξωφυλλο τους…

Το Nghtbringer ειναι τρελο επος , αλλα το lp (αν δεν ειναι sold out) ειναι μουφα …εχει 3 βινυλια και ενα μικρο Α5 βιβλιαρακι … απλα ειναι μεσα σε ενα κουτι.

Μιας και λεμε για ολα αυτα τα αγγλικα τσεκαρετε τους δικοι μας Delete The Mass … :wink:

χαχαχα
οντως ειναι λιγο…ειναι λιγο περιεργη και η σταση :roll: