Black Metal Albums

[SIZE=“3”]Φιλόξενη θλίψη
της τρίμορφης σελήνης
θέαινα αθάνατη
στον έναστρο θόλο
μητέρα που χάθηκες
μητέρα που εφάνης
τραγούδα σ΄εμένα έναν σκοπό
σκοπό μαγικό
σαν το πέταγμα της κίχλης
όταν σπάνια μειδιάς
σε διαρκή γαλήνη
βάλσαμο και χάδι
ψυχής τυραννισμένης
που έζησε δεινά
υπέμεινε φριχτά
κουράγιο μόνον είναι
το ζεστό κοίταγμά σου
αιθέριας ομορφιάς[/SIZE]

Τα λόγια είναι περιττά. Δεν θα προχωρήσω σε καμιά περιγραφή

[FONT=“Arial Black”][SIZE=“7”]ΜΟΝΟ Bohemian Grove[/SIZE][/FONT]

Και μάλιστα ΤΩΡΑ

Οι άπιστοι θα τιμωρηθούν

Στα καλύτερα της χρονιάς

ρε τι ΜΠΟΜΠΑ ειναι το Bohemian Grove???
μολις το ακουσα,τρομερη δουλεια!!!
:respect: :respect: :respect:

Το Bohemian Grove είναι άπαιχτο.
Τρομερή δουλειά και καλύτερο από το επίσης γαμάτο ντεμπούτο τους.

Bohemian Grove χιλιοπαιγμενα πραγματα. Δεν παρουσιαζουν τιποτα,κουραζουν απιστευτα δεν εχουν τσαμπουκα αυτα τα death φωνητικα και τα καθαρα στο the tree ravens με εκαναν να γελασω πολυ,γενικα μιλαμε για πολυ τσιρκουλε κατασταση και οχι τιποτα αλλο αλλα μην λεμε και οτι θελουμε…ακου στα καλυτερα της χρονιας…ειπαμε ρε παιδες…ενταξει φιλαρακια ειναι αλλα οχι και ετσι.

Γαμώ τα άλμπουμ ειδικά το A Symphony of Steele που έχει επιρροή απο τον ύμνο του Ολυμπιακού είναι γαμάτο…

Αν γέλασες με Bohemian μην γράφεις στο black metal…ή μήπως να κόψω εγώ σιγά σιγά?

το οτι εισαι πιτσιρικος και μονοδιαστατος δεν θελει και πολυ για να το καταλαβει καποιος…εκει που εχεσαν οι virgin steele φυτρωσαν τα παιδακια που θελουν να λενε οτι παιζουν και black metal που μαμαει…φιλε αλλαξε αυτια σε παρακαλω πολυ και μην συγκρινεις την τσαπου με την βουρτσα…ελεος

Στο πιτσιρίκος ειδικά, έκανες διάνα! :lol:

Δεν πρέπει να έχω άποψη επειδή είμαι 19 χρονών?

:lol::lol::lol:

Εκεί που έχεσαν οι μεγάλοι virgin steele δεν βρέθηκε καμιά μπάντα να παίξει όπως αυτοί βασικά…τυχαίο?
δε νομίζω…

οπότε μην πιάνεις στο στόμα σου το μοναδικό εν ζωή είδος του Metal…

Αλλά απο την άλλη μεριά μήπως θα έπρεπε να τους ονομάσουμε Jack Starr’s Virgin Steele ή αργότερα Pursino’s Virgin Steele, εσύ ξέρεις τι έκανε ο ρομαντικός βαρβαρος ή απλά κοντός?

Όταν το power metal υπήρχε και έβγαιναν δισκάρες σαν το

http://www.metal-archives.com/release.php?id=1115

των Μεγάλων Scanner εσύ ήσουν μαζί μας?

Δύσκολο…

τραγελαφος.

καλα ακου εσυ τον δισκο της χρονιας κατα τα γραφομενα σου στο black metal–προσπαθησε να μπεις στον κοπο να καταλαβεις τι γραφω–και μετα κανε αφου το θες εσυ την συγκριση…γιατι εγω δεν εκανα καμμια συγκριση ουτε ειπα οτι δεν γουσταρω black metal .συγκριση εκανες εσυ μεταξυ των virgin steele και των bohemia grove δεν μας ξερει η μανα μας(και μην μου μιλησεις για underground ελεος!!)απλα φιλε μου ειναι αλλα τα μεγεθη και αλλες μουσικες μην μπερδευσαι και μην γινεσαι προκλητικος…

“Φίλε” απλά έβαλα ένα κείμενό σου και μάλιστα το πρώτο που βρήκα μπροστά μου για να δείξω το ποιός αναφέρει και το τι αναφέρει…

Μπορεί να μην ήταν πετυχεμένο αλλά κατ’ εμέ ο ακροατής των Virgin Steele το 2010 είναι λογικό να μην καταλαβαίνει Bohemian Grove…

That’s it…

Αν εσύ καταλάβες οτι έκανα σύγκριση είσαι γελασμένος…

Απο εκεί και έπειτα, χωρίς εμπάθεια:

1)Bohemian Grove χιλιοπαιγμενα πραγματα.

Ονόμασε που-ποιός-πότε

  1. Δεν παρουσιαζουν τιποτα,κουραζουν απιστευτα δεν εχουν τσαμπουκα αυτα τα death φωνητικα και τα καθαρα στο the tree ravens με εκαναν να γελασω πολυ.

τα καθαρά φωνητικά είναι θα έλεγα τουλάχιστον ok αλλά death φωνητικά που άκουσες?

  1. γενικα μιλαμε για πολυ τσιρκουλε κατασταση και οχι τιποτα αλλο αλλα μην λεμε και οτι θελουμε…

τσιρκουλέ?? είδες την αισθητική, εξώφυλλο κτλ διάβασες στίχους.
Τι σημαίνει τσιρκουλέ για εσένα?
αν θέλεις τον ρομαντικό σου βάρβαρο με καμια γκομενίτσα γιατί ακούς black metal?

  1. ακου στα καλυτερα της χρονιας…ειπαμε ρε παιδες…ενταξει φιλαρακια ειναι αλλα οχι και ετσι.

Τέλος όταν αναφέρω προσωπικά τα καλύτερα της χρονιάς μιλώ για black metal άλμπουμ στο black metal thread…και δεν μου καίγεται καρφί για άλλα είδη πλέον…

Ρε Mikro εσυ ξεκινησες την συγκριση.Πολυ πετυχημενη παντως !
Επειδη οι περισσοτεροι εδω μεσα οταν μυρισουμε τα νυχια μας δεν μας λενε κατι
θες να μας πεις τι εννοεις ?

Καλα η κριτικη/σχολιασμος που κανεις ειναι της πλακας.Κανενα επιχειρημα απλως και
μονο χολη.

Εγω στο Bohemian ακουσα φρεσκαδα,ακουσα ωραιες συνθεσεις,μια παραγωγη που
κολλαει τελεια στον ηχο και μια πολυ καλη κυκλοφορια συνολικα μαζι με το artwork.

Ακριβώς. 8)

το πρωτο???μαλλον δεν θα ειδες και το θρεντ δισκους που ξεθαψαμε:)και αν το μοναδικο εν ζωη μουσικο παρακλαδι της μεταλ μουσικης οπως λες:D βασιζεται σε τετοιες κυκολφοριες τοτε θα μας αφησει γεια πολυ γρηγορα!!!οι τυποι εχουν 2 επ και ειναι μια απο τα ιδια επιμενω εγω…τωρα οσο για τους virgin steele αστο να παει αφου δεν το εχεις…

τι να κανουμε αυτη ειναι η γνωμη μου…δεν κριτικαρω και τον θεο!!!απο την αλλη εσυ μπορεις να μου δωσεις κανενα επιχειρημα γιατι σου αρεσει τοσο πολυ??:lol:

Αστο ρε φιλε.Δεν εκανες καν κριτικη.Απλως χολη εβγαλες.
Δεν ειπες για ποιο λογο δεν σ’αρεσει,δεν ειπες γιατι τους θεωρεις τσιρκουλε
δεν ειπες τιποτα.Ετσι κουβεντα δεν γινεται.Γιατι μ’αρεσει το εγραψα σε 2 γραμμουλες.
Ειναι οι 2 τελευταιες γραμμες απο το ποστ μου που εχεις κανει quote.

σου απαντω λοιπον σε αναλογο υφος με το δικο σου…εγω στο bohemian ακουσα ενα μπαγιατικο ηχο,χιλιοπαιγμενο,ασχημες συνθεσεις-παραγωγη δεν ειναι το ζητημα για μενα στο black και το artwork δεν το εχω στα χερια μου–δεν θα εδινα ουτε ενα σεντς.τωρα το τσιρκουλε παει στο συνολο της μουσικης τους…αλλα πιο πολυ στα φωνητικα…λιγο απ’ολα να εχουμε να λεμε…

Λοιπόν φιλαράκο πολύ κούρασες. Αν δεν σ’ αρέσει ένα άλμπουμ πέστο μια φορά και κάνε κουβέντα. Αυτο που κάνεις δείχνει οτι υπάρχει πρόβλημα μέσα στο κεφάλι σου και οτι έχεις κάποιο κόλλημα με τη μπάντα. Τι έγινε? Μήπως έχεις και συ μπάντα και ζηλεύεις που κάποιοι παίζουν καλύτερα απο την δικιά σου? Για ξεκόλλα λίγο.

Τωρα εστω και αν δεν συμφωνουμε κανεις κριτικη. :wink: