Black Metal Albums

To λολ πηγαινει στο οτι - εγω τουλαχιστον - τους θεωρω τιγκα υπερεκτιμημενους και κατι τετοιες (αριθμημενες παρακαλω) κυκλοφοριες μονο ξενερα μου προκαλουν. Ειναι μια καλη black metal μπαντα που αν τη βαλεις διπλα στους Antaeus, οκ θα ηταν για να ανοιγει τις συναυλιες τους. Απλα οσοι μπζαρωνετε, μπζαρωνετε επειδη συμμετεχει ο MkM και καπου εχω βαρεθει να τον βλεπω να αναφερεται, οχι γι αλλο λογο αλλα η μπαντα δεν ειναι δικη του. Το τελευταιο ειναι το μοναδικο album που μπορεις να πεις οτι ειναι αρκετα αξιολογο, αλλα οκ, απο τις σημαντικες δυναμεις της Γαλλιας εμενα τουλαχιστον μου φαινονται - συγκριτικα παντα - να κοβουν το νημα τελευταιοι και καταιδρωμενοι. Βαλτε λιγο μπαγλαμα στο μπλακ μεταλ σας κι εκτιμηστε Πεστε Νουαρ και Διαπσικουιρ, ειναι Κερατσινιωτες στη καρδια και νοιωθουν.

οταν κανει come back κανει comeback . τελος . παμε μωρη χαεμοθ να αρρωστησουμε παλι .

angmar σε ειδα :stuck_out_tongue:

ΒΒΒ σβησε κανα inbox…σορυ για το οφτοπικ :stuck_out_tongue:

Εκτός αν είναι 66+6 από τον Αλντράν?

Διότι, φίλτατε, ο Παράκλητος δεν έχει κλείσει καλά-καλά ένα χρόνο ζωής ακόμα. Το Φασίτε είναι ήδη κοντά στά τέσσερα. Θα ήταν λίγο επιπόλαιο να πώ τόσο νωρίς ότι ο Παράκλητος πάει γιά Written in waters. Εϊναι βαριά δήλωσις.

Στα τοσα κοβει ολες του τις κυκλοφοριες ο Luchtrat, και τωρα μου συγκρινεις μια instrumental κυκλοφορια που οι Aosoth θα μπορουσαν ανετα να συμπεριλαβουν στη κανονικη εκδοση του δισκου, με ενα demo. Καμια επαφη το ενα με το αλλο, ακουω το πρωτο και σκεφτομαι $$$, ακουω το δευτερο και λεω θα βγει καποια στιγμη ο δισκος αυτα ειναι σουπερ για ορεκτικο. Εκτος αν πιστευεις οτι μετα απο λιγους μηνες τους επιασε ξαφνικα ο πονος να το βγαλουν κι instrumental. Εχω βαρεθει τις τακτικες αυτων των γκρουπ που κανουν ενα καρο χαζομαρες για να κρατησουν το ονομα τους στην επικαιροτητα.

Βασικά, από Aosoth δεν περιμένει ούτως ή άλλως κανείς τίποτα, μιάς και έχουν βγάλει ήδη 3 άλμπουμς και δη 3 “κουβέντα να γίνεται” άλμπουμς. Αλλά ούτως ή άλλως, ο Άλντι έχει τραγουδίσει σε θόρνς και νιτ έητζ τζί, υπάρχει πάντα η ελπίδα να σκάσει ένα ανέλπιστο φούλ λένθ αριστούργημα από το πουθενά.

το limited ομως ειναι limited κ αφηστε τις μαλακιες τωρα … ολοι γουσταρετε να το χετε κ να μην το χει ο αλλος… δεν το σωζετε επικαλουμενοι το ποιοτικο χασμα

το 3ο αοσοθ παντως εμενα μαρεσε … κ δεν με ειχε χαλασει και το σπλιτ με ανταεους ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΩ ΣΕ ΒΙΝΥΛΙΟ ΛΙΜΙΤΙΝΤ ΣΤΙΣ 350 ΚΟΠΙΕΣ. :stuck_out_tongue:

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι δεν σας αρέσει στους Aosoth. Βάζοντας την δισκογραφία τους στο μικροσκόπιο κάθε βήμα είναι καλύτερο απο το προηγούμενο. Όσο για το Limitation του Variations Of Violence Angmar, νομίζω ότι είσαι λίγο άδικος μιας και γενικά υποστηρίζεις τέτοιες κυκλοφορίες. Οπότε έχω την αίσθηση ότι η κριτική σου, είναι μομφή προς την ίδια τη μπάντα λίγο κεκαλυμμένη.

Πού να αναφέραμε δηλαδή ότι οι AOSOTH θα βγάλουν και 7άρι στις αρχές του ?12, νέο fl στα τέλη της χρονιάς και στο ενδιάμεσο θα παίξουν και στο Hellfest. :lol:

Angmar, προσπάθησε να καταλάβεις ότι το limitation γενικά έχει νόημα να το κράζουμε όταν υπάρχουν περισσότεροι πιθανοί αγοραστές από τις διαθέσιμες κόπιες. Στην εποχή του internet, το ?III? σε instrumental βινυλιακή μορφή δεν μπορώ να σκεφτώ πάνω από 100 άτομα να θέλουν να το έχουν στη συλλογή τους.

Σε αντίθεση φυσικά με το προαναφερθέν ?Global Exit? που μπορεί να το αγόραζαν και 500 άτομα ή τις υπερεκτιμημένες κυκλοφορίες της CN όπου οι «οπαδοί» περίμεναν με το δάχτυλο στο ποντίκι σαν τις αμερικάνες γκόμενες που σχηματίζουν ουρές έξω από τα μαγαζιά την πρώτη μέρα των εκπτώσεων.

Ωπα μισο, το τριτο album εμενα μ αρεσε, απλα δε το θεωρω τη δισκαρα που λετε ολοι. Διαβαζω για κιθαρες απο αλλους κοσμους κι απορω επειδη με το που ακουω τετοιους διθυραμβους τους συγκρινω μηχανικα με Antaeus - παροτι αλλο πραμα οι μεν, αλλο πραμα οι δε - ε και ξερωγω, οι μονη λεξη που μου βγαινει ειναι οχι, οχι, οοοχι… και για το Craft που εχετε πει γαμω τα λογια ας πουμε, ωραιος δισκος ειναι, αλλα εβαλα χτες τα παλιοτερα και μου βγηκε ξανα αυτο το επαναλαμβανομενο οχι. Τα αγαπαμε και τα δυο ως ενα σημειο επειδη στο ενα συμμετεχει ο μεν και το αλλο το εγραψαν οι ταδε, επειδη μια καλη στιγμη θα τη δουμε υπο αλλη οπτικη, αλλα καλο ειναι να καταλαβαινουμε οτι παιζουν και τετοια κριτηρια. Κιε μη λετε για ποιοτικο χασμα που δικαιολογει κλπ, για τις δικες μου απαντησεις να διαβαζετε τα δικα μου ποστ. ;p Δεν υποννοησα κατι τετοιο. Το αντιθετο, αν δεν τα βγαλουν καποια στιγμη σε καμια συλλογη μαλακια κι αυτονων γιατι ειμαι ανθρωπος που θελει να εχει τα κομματια της μουσικης που του αρεσουν σε αντικειμενα, ειτε ειναι οι αρχικες τους εκδοσεις, ειτε CD συλλογων, ειτε οτιδηποτε.

Κι ομως Πανο δεν υποστηριζω καθολου τετοιες κυκλοφοριες. Οσον αφορα το instrumental III εμενα τουλαχιστον μου φαινεται παπατζιλικι, ακομα κι αξιοπρεπεστατο να αποδειχθει. Το κραζω για τους ιδιους λογους που εκραξα το Libel I, για τους ιδιους λογους που κραζω καθε vinyl only special release που - εμενα τουλαχιστον - μου φαινεται πως βγηκε απλα για να κρατησει το ονομα στην επικαιροτητα. Ειναι αρκετες οι μπαντες που χρησιμοποιουν αυτη τη τακτικη - περισσοτερο με 7" πλεον - για να δημιουργησουν εντυπωσεις κι εμενα προσωπικα με ενοχλει, ποσο μαλλον οταν το κανουν με τα δικα μου χρηματα.

Anyway, αυτο πανω κατω ειναι το σκεπτικο μου για να το καταλαβετε. Δεν σας λεω οτι ειμαι σωστος, βλεπουμε τα πραγματα υπο τελειως διαφορετικη βαση. Απλα τα ιδια ακριβως πραγματα που σας ενθουσιαζουν με κανουν να ξενερωνω για διαφορετικους λογους.

Οτι και να λετε,02:55…υπερηφανεια :’)

http://www.youtube.com/watch?v=V9lbLKoQz1Q

Σορυ για το νταμπλ ποστ αλλα το Throne of Katarsis is out there!

Kαι ακούγεται αρκετά ενδιαφέρον.

btw, χρωστάω μια (ολοκληρωμένη) απάντηση για Krallice.
Θα τη δώσω μόλις τελειώσουν τα ιδιαίτερα ;p

[B]Farsot-Insects[/B]

Αν και δεν έχω ακούσει ακόμα νότα μπαίνω με αισιοδοξία…

που ναι ο ΒΑΝ?

Άσχετη παρατήρηση, αλλά το εξώφυλλο του Farsot έχει κάτι από το Grand Guignol των Naked city

Ωραιο EP που τελικα εκατσα και ακουσα και κακως αργησα τοσο, ενω το εβλεπα συνεχεια, επειδη θεωρουσα πως δεν μου γεμιζε το ματι,των Σουηδων [B]Grá[/B]. Προσφατα εχει ξεκινησει να το σπρωχνει και γνωστο καταστημα, κι ετσι πηρα και την αποφαση εν τελει να ασχοληθω :stuck_out_tongue: Παραδοσιακα πραματα στον ηχο ε, δε πιστευω να περιμενατε να βαλω κατι αλλο με φρουφρου κι αρωματα.Πιστοι στις αρχες και στις ριζες τους :stuck_out_tongue:

το diapsiquir του 11 θεωρειται black? (απο απορια και μονο), γιατι μ εχει ψησει

Θεωρείται black εξ’αίματος, ναι:D
Τι μου θύμισες. Γενικά οι Diapsiquir αξίζουν προσοχής, ακόμη και στα μέτριά τους είναι πρωτότυποι. Αλλά το Anti λέει πολύ.

black ας πούμε ότι είναι, στην πιο experimental μορφή του, έχει ξεφύγει όσο κανείς άλλος.

ο ψηλός στους Arkhon Infaustus έπαιζε, τώρα και στους Kickback, κι έχει τους Diapsiquir για να πειραματίζεται.