Black Metal Albums

Καμία αναφορά ούτε στο καινούργιο Root[SPOILER]

επιστροφή Big Boss με εξώφυλλο από Erik Danielsson, έπρεπε να γίνει και review στο rocking αυτό, αλλά τελικά μόνο στο blog του Plunderer βρήκα και διάβασα.[/SPOILER]

ούτε στους Death Wolf [SPOILER]

Black’N’Roll λένε ότι παίζουν ή κατι τέτοιο και είναι η καινούργια μπάντα από τον γνωστό κιθαρίστα Morgan Hakansson των Marduk.[/SPOILER]

και btw οι Marduk υπόγραψαν στη Century Media Records για το 12ο άλμπουμ τους που θα κυκλοφορήσει την άνοιξη!

Για μένα [B]Queen of the Borrowed Light [/B]δεν έχει υπάρξει πάλι. Από την άλλη, δεν ξέρω αν θέλω να υπάρξει, το αφήνουμε κει στο βάθρο του και ακούμε απενεχοποιημένα τα υπόλοιπα. Που για να είμαι ειλικρινής έχουν πράγματα να δώσουν σε βάθος χρόνου, όπως πιστεύω ότι θα γίνει και με το [B]Celestial Lineage[/B], έξω από τα στεγανά των συγκρίσεων όμως.
Βέβαια, εγώ γουστάρω και [B]Black Cascade[/B] που αρκετοί το κράζουν, οπότε δε γνωρίζω κατά πόσο θεωρείται έγκυρο αυτό το ποστ. ;p

Ps: Το [B]I Want To Commit Murder[/B] έχει συνθεσάρα, ναι. Το ρεφρέν μου φάνηκε τελείως ηλίθιο όταν την 1η φορά που το άκουσα, μ’ έπιασα να το μουρμουράω ασυναίσθητα μέσα σε λεωφορείο σαν υπνωτισμένο. Αρκετά γελοία εικόνα ;p

Κι εγω το τραγουδουσα συνεχεια το καλοκαιρι στο camping…θες δε θες,σου μενει!Ελα μωρη αρρωστεια!

Void Meditation Cult-Sulfurous Prayers

Δεν έχω σταματήσει να το ακούω…demo tape από Αμέρικα.Από ότι φαίνεται ένας τύπος είναι πίσω από το ντέμο αυτό.Πιο πολύ σε death φάση μου φέρνει αλλά δεν έχει σχέση με τις συνήθεις πλαστικούρες που λέει κ ο αγαπητός Κρισπ.Πλήκτρα,ακατέργαστες κιθάρες,ποικιλία στα φωνητικά,σατανίλα…τι άλλο να ζητήσει κανείς?Κ επειδή με τον γραπτό λόγο δεν το έχω κ πολύ ας αναλάβει κ κάποιος άλλος.Την καλή την πράξη την έκανα:lol:

Θα το ακούσω, με έψησαν εξώφυλλο και εταιρεία (Hell’s Headbangers).

Σα ν’ ακους Sperm of Antichrist ειναι με περισσοτερη ατμοσφαιρα, πεσμενες ταχυτητες και πιο λαγουμισιο ηχο στη κιθαρα (χοντρικα). Που οι Sperm of Antichrist ουσιαστικα ειναι μιξη Demoncy και Von, δηλαδη. Γαματο demo, προσωπικα μου αρεσε περισσοτερο σε σχεση με SOA.

[FONT=“Arial Black”][SIZE=“7”]ΗΡΘΕ[/SIZE][/FONT]

τι είναι αυτό?

Έλεγα πως η ημισέληνος είναι πλέον trademark.

Το νέο Leviathan

http://www.metal-archives.com/albums/Leviathan/True_Traitor%2C_True_Whore/316605

Πάντα να ξυρίζεστε πριν κάνετε κόλπα με φωτιές.

8O Μλκ τρομακτικό έτσι !

Η συνέχεια της τελετής…

Γνώμες αργότερα, και θέλω να ξανακούσω και το προηγούμενο.

Ερχομουν να ποσταρω οτι το νεο Blut Aus Nord ‘‘κυκλοφορησε’’ αλλα με προλαβε ο voider.Θα το ακουσω και μετα θα ξανακουσω το πρωτο,ισως ετσι καταλαβουμε τι προσπαθουν να κανουν.

Έχουμε μήπως κάτι διαφορετικό από μεγκα-απλοουντ γι’ αυτό? Μεδιαφιρε ίσως?

Εδιτ: Mission accomplished, thanks.

Έχω την αίσθηση ότι όχι μόνο είναι κατανοητό και δεδομένο αυτό που κάνουν πλέον αλλά προσωπικά νιώθω πως μπορώ να κάνω ριβιού στο νέο album χωρίς ακρόαση. :lol:

Πέρα απο την “πλάκα” εδώ έχουμε αρχικά ένα πάρα πολύ ωραάιο εξώφυλλο

Ναι,το εξωφυλλο τα σπαει!
Εγω παντως ακομα προσπαθω να καταλαβω που το πανε…
Να θυμισω οτι στην αρχη της χρονιας ειχαν ανακοινωσει οτι θα εβγαζαν τρια (3) album μεσα στο 2011,μαλλον δεν προλαβαν.Σε κανα εξαμηνο πιστευω οτι θα βγει και το τριτο μερος.

Εμένα μου μοιάζει απλά με εμμονή η ιστορία του Vidsval εδώ και χρόνια, δεν μπορώ να πω βέβαια υπάρχουν σημεία που γουστάρω, αλλά νιώθω ότι κουράζει τον ακροατή περισσότερο από όσο τον ευχαριστεί.

Παράλληλα νιώθω περίεργα που το ακροατήριο του Black Metal ασχολείται με Blut Aus Nord όταν έχει βγει νέο Leviathan.

Γενικά μου μοιάζει περίεργο που έχουμε λίγους οπαδούς του Wrest συγκριτικά με την αξία του.

Περί Wrest εγώ προσωπικά προτιμώ το άλλο project του. Σαν Leviathan νιώθω πως με κουράζει λιγάκι, βέβαια είχα ακούσει το Massive Conspiracy Against All Life γιατί σκόπευε να το κυκλοφορήσει σαν Lurker of Chalice, τελικά δεύτερο άλμπουμ δεν είδαμε άκομα…

Πολύ ωραίος και σαν Lurker Of Chalice δεν αντιλέγω. Σαν Leviathan όμως έχει γράψει Black Metal που μετράει για το Είδος γενικότερα. Το Massive για παράδειγμα παίζει να ήταν το καλύτερο black metal album του 2008, ενώ τόσο το collection Verräter με τα κομμάτια των demo όσο και πολλά άλλα περιγράφουν σώστα το είδος.

Voider, σ’ έχει πάρει στην αγγαλιά της η αλχημεία του Black Metal και χάνεις επαφή με την αρχική ιδέα και στο λέω αυτό επειδή ξαναδιαβάζω απο την αρχή το Thread και βλέπω την αλλαγή σου. :yes:

Ναι τα έχουμε ξαναπεί ότι πλέον το απλό black metal του θεού μου φαίνεται κάπως ανούσιο και κουραστικό. Δηλαδή άν κάτι δεν έχει τίποτα καινούργιο να προσφέρει στο είδος, προτιμώ να μην ασχολούμαι. Θέλω πρωτοτυπία και ποιότητα.