Black Metal Albums

1 Like

Συνεντεύξεις από Zemial και Kawir

2 Likes

εντελώς τυχαία ανακάλυψη επειδή συνοδευόταν με την λέξη epic

1 Like

μολις χθες η κυκλοφορια τους απο το νεοφωτιστο συγκροτημα(στην ουσια ενας ειναι)

3 Likes

Πρώτο δείγμα νέου δίσκου, από μια μπάντα που αφήνει σταδιακά το black metal πίσω γέρνοντας προς το folk, αλλά μόνο ηχητικά, όχι αισθητικά. Για την ακρίβεια, οι Grift είναι μια από τις μπάντες που έχω ξεχωρίσει τα τελευταία χρόνια. Ο νέος δίσκος μπορώ να πω, αν και νωρίς, πως πιθανό να ξεχωρίσει μες την χρονιά.

2 Likes

Έκανα μια πρόχειρη ακρόαση σήμερα , φαίνεται ενδιαφέρον. Μου άρεσαν τα φωνητικά και τα folk μέρη, θέλω να προσέξω καλύτερα τα πιο σκληρά. Θα επανέλθω!

1 Like

Ευτυχώς, μετά το τελευταίο EP που ήταν αποκλειστικά dark folk, επανέφερε τα πιο black περάσματα, όχι στον ίδιο βαθμό με το προηγούμενο LP πάντως. Μου αρέσει η “νέα” εκφορά τους όμως. Βγάζει κάτι πηγαίο.

Σε άλλα νέα, οι Blaze Of Perdition κάνουν στροφή σε κάτι πιο gothic, όχι τόσο ροκ όμως όσο οι Tribulation και μου αρέσει πάρα πολύ ο δίσκος, δεν γίνεται νερόβραστος. Εδώ κάποια δείγματα.

1 Like

Ωραίο αυτό. Έχει κάτι από παλιούς Opeth σε μια φαση. Ομορφη ατμόσφαιρα

1 Like

Ναι συμφωνώ :stuck_out_tongue:

Σαν εκείνο το σκοτεινό μεγαλείο του Syner δυστυχώς δεν έχουν ξαναβγάλει

Έχουν απομακρυνθεί από αυτό, ισχύει, και σύντομα μάλιστα, αλλά η μελαγχολία αυτή μου κάνει πολύ.

Μωρέ και μένα μου κάνει γι αυτό και το έκανα Preorder απλά εκείνο ήταν απόλυτο σοκ. Θυμάμαι το είχα βρει σε μια ραδιοφωνική εκπομπή του Fenriz

1 Like

Υπέροχο, μυστικιστικό και όσο πρέπει χαοτικό:

Με πολύ “μυθολογικό” ζουμί, όπως εξάλλου συνηθίζουν οι μπάντες αυτού του τόπου (Ιρλανδία).

3 Likes
2 Likes

Δεν ξέρω αν λογίζεται black αλλά μ’αρεσε.

1 Like

Θεωρώ ότι λογίζεται,ποστ-μπλακ είναι στα αυτιά μου, όπως οι συνοδοιπόροι τους harakiri for the sky

2 Likes


Υπερσούπερ

2 Likes


Χρόνια είχα να το ακούσω αυτό με μέλος από In the woods…