Καλύτερος/αγαπημένος Black Metal τραγουδιστής

bathory ρεεεεε:x

Για συναισθηματικούς λόγους θα πω τον Quorthon αλλά εξίσου μου αρέσει και ο Aldrahn ειδικά για τη δουλειά του στο Thorns.

αχ πολυ γελιο.το διαβασα ολο.τι εννοουμε καλυτερος η καλυτεροι?στιχουργικα?παιχτικα?ποιοτικα?
ασε που το μπλακ εχει πολυ ψωμι underground.εκτος απο τα κλασσικα υπαρχει πολυ πραγμα.και καποιος να ορισει τη ειναι μπλακ μεταλ γιατι απο οτι φενεται και εκει υπαρχει προβλημα.τεσπα αν και δεν ειναι το ειδος μου πιο τρου θεωρω burzum,shining,necromantia,dhg,darkthrone,zemial,πρωιμους bathory and mayhem,και αλλα πολλα.

Από όλους αυτούς οι Emperor. Αλλά υπάρχουν τρομαχτικές ελλείψεις παίδες.

agreed :slight_smile:

Εγώ πάλι απορώ γιατί λέιπουν οι Rotting Christ από το poll. Δεν ακούω πολύ black αλλά είναι από τις αγαπημένες μου μπάντες.

Χωρίς να είμαι φανατικός στο black πάντα γούσταρα τα φωνητικά του Attila Csihar
είτε στους Mayhem είτε σε Tormentor ktl άσε που δίνει και φοβερό show με 150χιλιάδες αμφιέσεις



ομολογω οτι δεν εχω τρελη σχεση με το ιδιωμα,ωστοσο,νομιζω οτι ο attila csihar αποδιδει αριστα το black metal feeling(τουλαχιστον οπως το εχω εγω στο μυαλο μου)-επισης…

που ειναι ο nocturno culto ρε αμπαλοι?:p:D

ο νοκτουρνο σε πειραξε εσενα;

Και για μένα ο καλύτερος είναι ο Αττίλας. Σπέρνει τον τρόμο. Επίσης κι ο Vicotnik σπέρνει τον τρόμο στο τελευταίο των Naer Mataron το Praetorians (δισκάρα παρεπιμπτόντως) ειδικά άμα τον βλέπεις και στο video clip.

Αμα ηταν να ελεγα πως καποιος σπερνει το φοβο αυτος θα ταν και μονο ο Gaahl … παρολο πο μας εκανε ρεζιλι με τις σεξουαλικες του προτιμησεις τον Αττιλα τον γαμαει αναποδα… Ο Gaahl μενει στο βουνο 1.000 μιλια απο την πρωτη πολη μονος του στο πατρικο του με κανενα σπιτι κοντα και παει καθε μερα στο βουνο και καθεται μεχρι να νυχτωσει … οποτε μην ακους μαλακιες , επειδη ο αττλια ειναι μαλακας και πινει αιμα(σκατα ειμαι θα ναι) Οσο για το malinym manson που ειχα χασει κατι επεισοδια ο ανθρωπος ειναι εντελως ποζερι αμπαλος μουσικος και εχει και σκαταφων και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως δν ειναι black metal … Οποτε φιλε ακου το ειδος και μετα μιλα … Οσο για τους Cradle of filth οταν τα πρωτα 3 album τους ητανε καθαροαιμο Black παρολα αυτα τωρα πια ξεφυγανε χωρις αυτο να τους κανει ποζερια η αμπαλους μουσικους
(δν γουσταρω να το παιξω εξυπνακιας απλα λεω τη γνωμη μου)

wat:!::!:

μπορει ο Gaahl να σπερνει τον τρομο περισσοτερο απο ολους αλλα εδω μιλαμε για καλυτερο τραγουδιστη!σε αυτον τον τομεα,ο Gaahl τραγουδα σαν κατσαριδα ενω ο Attila πραγματικα σε παγωνει με τις ερμηνειες του:!:

Όχι δε το λέω επειδή πίνει αίμα. Για τη φωνή του το λέω. Στο De Mysteriis η αργόσυρτη φωνή του και οι κραυγές του σε συνδυασμό με το πολύ γρήγορο drumming από πίσω κάνουν μια ατμόσφαιρα τρομακτική. Ενώ ο Gaahl είναι πιο κάφρος(σαν τον Maniac που στα live το freezing moon το’χει γ…σει). Τώρα αυτό που λες που μένουν στο βουνό μόνοι τους ναι είναι κι ο Gaahl,είναι κι άλλοι κι είναι όντως τρομακτικό.

Wow, ο τύπος πρέπει να είναι πραγματικά τρομαχτικός. Μένει μόνος του και κάθεται μέχρι να νυχτώσει. Θεός.

Όσο για το ότι είναι gay, άσ’ τα, εγώ σταμάτησα να τον ακούω για αυτόν το λόγο. Ρεζίλι μας έκανε όλους εμάς τους άντρακλες black metal- άδες.

Ναι η αληθεια ειναι οτι παρασυρθηκα λιγακι … :? Παρολαυτα η φωνη του Gaahl εχει ενα πολυ παραξενο πριμα ηχο και προσωπικα μου αρεσει πολυ… Παντως εγω ψηφιζω Themgoroth απο dark funeral

Draug Aldrahn for me.

Ρε ο gahl εχει απο τις πιο γαματες φωνες.Φοβερος ο ανθρωπος,και οι gorgoroth επισης.

κι εγω aldrahn θελω να ψηφισω και δε μπορω =(
ασε που φετος θα ειναι η χρονια του μιας και μονος του θα βαστα τα βαρη στο καινουργιο thorns.
[SIZE=“1”]ναι, ο σνουρ εδιωξε τον ηλιθιο![/SIZE]

Έλα ρε θα βγει επιτέλους? Αμην. Τι ωραία που θα ταν να γύριζε και στους DHG.