Black metal

[color=indigo][i]κοιταξτε αυτο και λιωστε στο γελιο

ps:και γω black ακουω αλλα ειναι οργιο[/i][/color]

ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ…

ρε παιδια δεν ντρεπεστε καθολου??? τι κοροιδευετε??? ε?
ΚΑΡΝΑΒΑΛΙΑ ΕΧΟΥΜΕ!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

signomi pou to leo alla ta palikaria kai aftoi pou tous akoune ine gia ton p**tso… exoun ksefigei 100% apo tin mousiki…ok kai oi kiss kati paromia itan alla epezan aksioprepi mousiki … i black metal poli apla den ine mousiki(ime arketa apolitos alla nomizo pos exei paraginei baxalo i katastasi) pernei o kathenas mia kithara vazei full overdrive kai pezei 2 pemtes kai xerete…o allos garizei les kai ton sfazoune kai as min milisoume gia tous stixous…(kai pali sorry giati mporei na prosvala merikous)

+1 agorina m00 . paizei na eimaste 2-3 p00 to pisteboume afto …
alla never mind , 8a gurisei o tr0x0s , 8a ga****sei o ftwxos

+1 agorina m00 . paizei na eimaste 2-3 p00 to pisteboume afto …
alla never mind , 8a gurisei o tr0x0s , 8a ga****sei o ftwxos[/quote]Epitelous akouw logia starata! gmt m! Min tous parexigoume omws. Kai oi parapligikoi exoun dikaiwma stin mousikh ekfrash.

1.Ενταξει γούστα είναι αυτά αλλά δεν έχεις κανένα δικαίωμα να εκφράζεσαι έτσι, μάθε να μιλάς.
2. Μερικοί από τους πιο αξιόλογους και ανήσυχους μουσικούς στο μεταλ προέρχονται από το black. Και για να μην παρεξηγηθώ black ακούω ελάχιστα.
3. Μάθετε να μην τα βάζετε όλα στο ίδιο τσουβάλι. Όπως υπάρχουν γελοία αλλά και αξιόλογα συγκροτήματα στο black έτσι υπάρχουν και σε όλο το metal.

Συγγνώμη αλλά αν κατάλαβα καλά όχι μόνο θάβετε τα black metal σχήματα αλλά και αυτούς που ακούνε. Λοιπόν επειδή έχει παραγίνει το κακό και κάθε άσχετο πιτσιρίκι που ακούει δυο μπάντες της πλάκας έχει και άποψη για το black. Αν δεν σου αρέσει φίλε Ramones μην ακούς. Δεν σου έχει δωθεί κανένα δικαίωμα να βρίζεις αυτούς που ακούνε αυτή τη μουσική. Το ίδιο ισχύει και για τους υπόλοιπους που ξαφνικά έγιναν ειδικοί. Φυσικά κανείς δεν γνωριζει ότι οι Gorgoroth είναι απλά θεοί, ότι οι Darkthrone είναι από μόνοι τους η ιστορία της Νορβηγίας,ότι οι Immortal έχουν βγάλει αξεπέραστες δισκάρες, ότι οι Satyricon είναι επίσης θεοί και ότι Abruptum είναι απλά από τις πιο ψαγμένες και ιδιαίτερες μπάντες της μουσικής γενικά. Είδατε κάτι φωτογραφίες βρίζετε όποιον λάχει χωρίς να έχετε ακούσει καν. Βρε ουστ!!!

ok agorina , akous black , kai dikaiwma sou sto katw katw na ak00s oti g00stareis , omws me to na les “8eous” afta ta upopro’i’onta , apla apoduknieus oti foras paropides .
kanenas mousikos dn einai 8eos , apotelounte apo to idio uliko pou apoteleisai k esu , kai polles f0res o egkefalos tous einai polu mikroteros apo ton diko sou …
epipleon na pros8esw oti h en logo mousikh(black m.) dn nomizw oti mporei na prosferei kati se opiodhpote atomo , ka8ws to nohma ths einai akoma aneksugxniasto . o skopos ths einai ka8ara emporikos , ka8ws o kosmos apoteleitai apo 8umata , pou einai etoima na taftistoun me to tipota , me ena 0.
oles oi mousikes exoun mia aksia na probaloun. kai h basikh dunamh probolhs einai o stixos . h black metal omws DN EXEI STIXO . ANTAFTOU EXEI ANAR8RES KRABGES POU PARAPEMPOUN STHN EPOXH TWN PI8IKAN8RWPWN…
ougk ougk krah krah krahhh blahhhhhhhhhh

Εμένα επειδή μου αρέσει πολύ το pop metal, μ’ αρέσει εν μέρει και το black… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Από στίχους ούτως ή άλλως δεν καταλαβαίνω τιποτα, οπότε ότι και να λένε για τον Μπαθομέτ ή τον Μετρέγια δεν παίρνω και πολύ είδηση. Όσο για τα φωνητικά, όντως είναι πολύ φολκλορ ν ακούς pop metal με brutal φωνητικά…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

to kathe styl tis metal exei ti simasia tou…aftoi pou arxizoune apo classic rock kai ftannoun mexti to heavy metal pote den mporoun na dextoun oti i black kai i death apoteloun idos tis metal.
ime arketa xronnia sti black metal kai pistevo pos tin esthisi pou vgazei afti i mousiki den vgazoun arketes alles…o stress ixe pei pos ine kathara emporiko.ego erxome na diafoniso epidi otan o euronymous evriske tin death metal kathara emporiki o skopos tou itan na dimiourgisei kati pou tha ine anti tou mainstream kai mainly tou underground kai pote den tha ginotan moda.etsi dimiourgithike i black metal.monadiki i esthitiki tis kai vevea gia na aresi se kapion prepi na ri3ei oso pio polla akousmata ginete…oi perissoteroi pou lene gia tin black (kai den milo gia kanena sigekrimena) ine aftoi pou apla vlepoun mia fotografia,i katevazoun 1-2 tragoudia kai amesos tous krazoun…eno opos ipa pio pano pote den tha strafei kapios pros stin black metal meta apo prota akousmata(extos kai an ine 13xronos)…

xenofon exeis vevea 3exasei na anaferis tous mayhem opou apo ekei arxizi oli i istoria aftis tis mousikis.gorgoroth,darkthrone,immortal,burzum,satyricon,abigor,akercocke,blut aus nord,rotting christ…ti allo na po? to kathe sigrotima sti black ine diaforetiko o kathenas me influences opou opio dipote allo idos tis metal…

o kathenas me ta gousta tou vevea…ego den tha po gia tin heavy,thrash ktl epidi aploustata ti goustaro opos goustaro kai opio dipote allo idos ti metal simberilamvanomenou kai tis black akoma kai tis doom…

an pistebeis oti prepei na eisai pio eksoikiwmenos sth mousikh gia na akouseis Mayhem , paroti gia na akouseis gia paradeigma Cockney Rebel… no com.

opos ipa pio pano…afta ta ipa gia na po tin apopsi mou gia tin black metal kai to pos tin antimetopizoun oi perissoteroi…kai epidi den akouo mono black metal giafto kai den prospatho na kra3o opia dipote alli mousiki…i kathe mousiki analoga me ti diathesi gia na akouseis…gousta ine afta ipame e?

Λοιπον δεν περίμενα ποτέ να υπερασπιστώ το black όμως με αυτά που διαβάζω έχω πεθάνει στα γέλια.
Εντάξει αυτός που θα πει κάποιους «θεούς» φοράει παρωπίδες. Από το πόστ σου όμως φαίνεται ότι αυτός που έχει τις μεγαλύτερες παρωπίδες είσαι εσύ. Δεν ξέρω πόσα black metal άλμπουμ έχεις ακούσει πάντως από αυτά που γράφεις βάζω στοίχημα όχι πάνω από 5.Το να τα βάζεις όλα στο ίδιο τσουβάλι θα πει ότι έχεις ανοιχτό μυαλό?
Και μένα μου τη σπάνε οι ποζεριες των Dimmu Borgir, και παραδέχομαι ότι πολλά συγκροτήματα έχουν ανούσιους στίχους και κοιτάζουν μόνο να πουλήσουν αντίδραση και αμφισβήτηση για να βγάλουν κανά φράγκο. Δειξτε μου ρε σεις μια υποκατηγορία στο μεταλ που να μην συμβαίνει αυτό. Θα κρίνουμε δηλαδή έναν καλλιτέχνη ανάλογα με το είδος στο οποίο κατατάσσετε και όχι ανάλογα με το έργο του? Δεν θυμάμαι κανέναν να μιλησε για ανούσιους στίχους η ποπ μουσική για το τελευταίο άλμπουμ των Helloween π.χ. τι έγινε σε ότι μας αρέσει δεν ασκούμε κριτική?
Και επί της ουσίας χωρίς να είμαι ο κατάλληλος για να μιλήσω για black, θέλετε να σας αναφέρω μπαντες που είτε παίζουν, είτε αποτελούνται από «black» μουσικούς είτε έχουν επιρροές από τη black μουσική?
Να μιλήσω για Bathory, Primordial (η μήπως επειδή δεν βάφονται δεν είναι black)
In the Woods ίσως? (μη μου πείτε ότι δεν ήταν επηρεασμένοι από black. Και όσων αφορά τους στίχους ?)
Dodheimsgard, Thorns σας λένε κάτι?
Η μήπως Arcturus, Ulver?

Stress να σε καλά φίλε γέλασα πραγματικά με το πόστ σου, και άντε άλλη φορά πριν μιλήσεις για κάτι προσπάθησε να το καταλάβεις πρώτα η έστω να το ακούσεις.

[quote=“Vangelis”]

Λοιπον δεν περίμενα ποτέ να υπερασπιστώ το black όμως με αυτά που διαβάζω έχω πεθάνει στα γέλια.
Εντάξει αυτός που θα πει κάποιους «θεούς» φοράει παρωπίδες. Από το πόστ σου όμως φαίνεται ότι αυτός που έχει τις μεγαλύτερες παρωπίδες είσαι εσύ. Δεν ξέρω πόσα black metal άλμπουμ έχεις ακούσει πάντως από αυτά που γράφεις βάζω στοίχημα όχι πάνω από 5.Το να τα βάζεις όλα στο ίδιο τσουβάλι θα πει ότι έχεις ανοιχτό μυαλό?
Και μένα μου τη σπάνε οι ποζεριες των Dimmu Borgir, και παραδέχομαι ότι πολλά συγκροτήματα έχουν ανούσιους στίχους και κοιτάζουν μόνο να πουλήσουν αντίδραση και αμφισβήτηση για να βγάλουν κανά φράγκο. Δειξτε μου ρε σεις μια υποκατηγορία στο μεταλ που να μην συμβαίνει αυτό. Θα κρίνουμε δηλαδή έναν καλλιτέχνη ανάλογα με το είδος στο οποίο κατατάσσετε και όχι ανάλογα με το έργο του? Δεν θυμάμαι κανέναν να μιλησε για ανούσιους στίχους η ποπ μουσική για το τελευταίο άλμπουμ των Helloween π.χ. τι έγινε σε ότι μας αρέσει δεν ασκούμε κριτική?
Και επί της ουσίας χωρίς να είμαι ο κατάλληλος για να μιλήσω για black, θέλετε να σας αναφέρω μπαντες που είτε παίζουν, είτε αποτελούνται από «black» μουσικούς είτε έχουν επιρροές από τη black μουσική?
Να μιλήσω για Bathory, Primordial (η μήπως επειδή δεν βάφονται δεν είναι black)
In the Woods ίσως? (μη μου πείτε ότι δεν ήταν επηρεασμένοι από black. Και όσων αφορά τους στίχους ?)
Dodheimsgard, Thorns σας λένε κάτι?
Η μήπως Arcturus, Ulver?

Stress να σε καλά φίλε γέλασα πραγματικά με το πόστα σου, και άντε άλλη φορά πριν μιλήσεις για κάτι προσπάθησε να το καταλάβεις πρώτα η έστω να το ακούσεις.[/quote]

prosexe mhn gelaseis polu ,sunh8ws oi metalades ourliazoun , dn gelane

:stuck_out_tongue: Βλέπω πως έχεις και πλούσια επιχειρηματολογία, έτσι είναι τα άτομα που δεν φοράνε παρωπίδες, άλλο ένα ανοιχτό μυαλό μπράβο.

sthn ousia onomazetai PWNT .
an h8ela na tekmhriwsw kati 8a to ekana , omws pleon dn uparxei logos . eipa osa aksize na pw , apo ekei kai pera an merikoi 8eloun na ginoun neaterntal kai na krabgaz00n sta dedra , prosefxomenoi se satanades kai diaolous , DIKAIWMA TOYS

Στοίχημα δεν είσαι πάνω από 18 ε?

Λοιπον ας τα πάρουμε από την αρχή. Δεν ανέφερα τους Mayhem επειδή δεν ήταν μεσα στις φωτογραφίες από τις οποίες κάποιοι έβγαλαν διάφορα συμπεράσματα.Δεν αμφιβάλει κανείς βέβαια ότι υπάρχουν black metal μπάντες που είναι εμπορεύσιμη ύλη όπως ισχύει σε όλα τα μουσικά είδη. Όμως τα γκρουπ που μένουν είναι αυτά που εκφάζονται μέσα από αγνό και ατόφιο συναίσθημα, που γράφουν μουσική με αρχίδια και όχι γκέι φλυαρίσματα σαν Cradle of Filth.Φίλε Vangelis μπράβο σου γιατί είσαι αν μη τι άλλο ανοιχτόμυαλος μόνο και μόνο για τις μπάντες που ανέφερες. Από τις μπάντες που είπες καταλαβαίνω ότι ξέρεις από black. Και επειδή πολλοί πιστεύουν ότι είμαι στενόμυαλος έχω να πω ότι: Darkthrone, Mayhem, Thorns, Immortal, Marduk, Dissection, Burzum, Gorgoroth, Dodheimsgard, Ved Buens Ende, Aura Noir, Carpathian Forest, Emperor, Beherit, Blasphemy, Necromantia, Conqueror, Ulver, Arturus, BATHORY, Tormentor, Watain, Von, Behexen, Dark Funeral, The Black, Graveland, Judas Iscariot, Xasthur, Leviathan, Isengard, Satyricon, Storm, Summoning, Zycklon-B, Satanic Warmaster, Horna( βαριεμαι να γραφω άλλα) είναι όλοι τους ΘΕΟΙ!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑ. Α, και αν θέλετε να διαβάσετε στίχους για ρίχτε μια ματιά στους Darkthrone, Ulver, Storm, Summoning,Satyricon, Dissection,Dodheimsgard και αν δεν σας πείσουν ούτε αυτοί τι να πω. Τσεκάρετε τον Καρβέλα, ίσως αυτός να είναι πιο κοντά στα γούστα σας.ΧΑΧΑΧΑ
Stress προσπαθώ να το ρίξω στην πλάκα γιατι αν έκανα την απόπειρα να σου μιλήσω με σοβαρά επειχηρήματα θα είναι σαν να μιλάω στα σύννεφα. Όπως βλέπεις εγώ σε αντίθεση μα εσένα δεν επιτίθεμαι στα ακούσματά σου με γλοιώδη και άστοχα επιχειρήματα γιατί εγώ σε αντίθεση με εσένα έχω μάθει να σέβομαι τις μουσικές επιλογές του άλλου. Ίσως μια καθυστερημένη επίσκεψη στο λεξικό να σε κάνει να θυμηθείς την πραγματική έννοια της φράσης “φοράω παρωπίδες”

17 eimai .
logw hlikias dn shmainei oti dn prepei na exw apopsh . esu mporei na eisai 25 , alla dn m leei tpt