Black metal

Φιλε ChrisP, αυτα τα πραγματα δεν ειναι φυσιολογικα. Εχω εναν καλο ειδικο να σου συστησω, οποτε τον χρειαστεις, ειδοποιησε και θα ειναι ευθυς στο πλευρο σου.

Το Slagmaur απο Bowel; Η επανεκδοση;

Το θέμα είναι ότι εμένα μ’ άρεσαν εξαρχής όταν ξεκίνησα σοβαρά να ακούω μέταλ (δηλαδή όταν κατάλαβα ότι υπάρχουν κι άλλες μπάντες εκτών των Metallica). Πρώτα άκουσα Deicide και μετά Slayer ξερωγώ…

@ Ανγκμαρ: ναι και στα 2.

ΚΙΜΙ οπως κατηγορεις το μπλακ για γελοια εμφανιση μπορει να κατηγορηθει και η μουσικη που ακους με τα κραγιον τα βαμμενα ματια και τα χτενισματα αλα Δυναστεια στην δεκαετια του 80.Ειναι καθαρα θεμα γουστου.

τα 80’ς απο αποψη αισθητικης, οχι στην μουσικη, γενικα, ειναι οτι χειροτερο εχει υπαρξει ποτε σε ολοκληρο τον 20ο αιωνα. δεν ξερω γιατι αλλα κατι πηγε στραβα.

Πρέπει να παραδεχτώ σύμφωνα με τον ελιτισμο του μπλακ ότι άτομα σαν τον ΚΙΜΙ δεν πρέπει να ακούνε αυτή τη μουσική. Άρα δεν κάνει κάτι κακό το παιδί, απλά μένει στην άγνοια για μια μουσική που δεν μπορεί να καταλάβει.

“11 years later” :stuck_out_tongue:

Ξεσκόνισμα δεκαετίας στο thread για να μη χαλάσει η ροή των κυκλοφοριών που έχει πάρει φωτιά τελευταία στο άλλο thread.

Είναι αρκετά ενδιαφέρον η άποψη του λόγω και του ιδιαίτερου perspective που έχει.

1 Like

ναι ρε φιλε το ειδα πριν το μεσημερι(χθες το βραδυ εκατσα και ειδα το αλλο που μιλουσε στα αγγλικα)
μια χαρα τα λεει και σωστες οι τοποθετησεις του
το μονο που δεν γνωριζα μεχρι τωρα ηταν η σχεση του με τους Immortal

Ο Εβραίος Κλεομένης, που απλώς είναι και μεταλλάς :stuck_out_tongue:

3 Likes

Μου αρέσει και που είναι θετικός με την “διάκριση” και που δεν τον ενοχλεί το ποιόν του καλλιτέχνη εφόσον δεν το περνάει στη μουσική του και που τα λέει όλα αυτά φορώντας το “καπελάκι” του :love_you_gesture:
Γουστάρω αυτή την ισορροπία που έχει καταφέρει να έχει μέσα του πάνω σε κάτι που για αυτόν τουλάχιστον έχει μια έξτρα βαρύτητα.

2 Likes