Καλύτερος Black Metal τραγουδιστής

Ποιός ψήφησε Manson?!?!?!?!?!

:lol: :lol: :lol: :lol:
#-o #-o #-o #-o

εγω! :slight_smile:

Emperor φυσικά,όσο ο Ihsahn όσο και ο Abbath έχουν τις καλήτερες black φωνές!
υ.γ. οι venom kai oi bathory ηταν τα 2 πρώτα black bands…οπότε λίγος σεβασμός δεν βλάπτει… :wink:

Εγώ ψηφίζω Darkthrone χαλαρά. Από κοντά Mayhem-Burzum. Γιατί κανείς δεν αναφέρει και τους Rotting Christ; Θεωρώ οτι τα 3 πρώτα τους κοντράρουν στα ίσα τους βόρειους αν και έχουν ένα έντονο heavy metal στοιχείο. Από λαρύγγια χαλαρά ο Attila.

Ο Varg!:slight_smile:

o Varg που σκοτωσε τον Euronymous και γυρισε το ειδος απο κει που ειχε Σατανικη ιδεολογια σε nazi και pagan μπουρδολογιες, μονο προδωτης του Black Metal μπορει να χαρακτηριστει κατα τη γνωμη μου. αλλα οκ οτι πιστευει ο καθενας…

:? :? :? :expressionless: :expressionless:

Για Rotting Christ συμφωνώ και επαυξάνω και για`μενα είναι μία από τις καλύτερες black μπάντες παγκοσμίως!

ΟΚ, και για`μενα ο Vikerness σαν άνθρωπος είναι ένα σκουπίδι, αλλά για τη μουσική του και μόνον, ασχέτως στίχων ή προσωπικών του ενεργειών δεν μπορώ να πώ τίποτα 8)

Σίγουρα δε θα γίνουμε και φασίστες… Αλλά “προδότης του black metal” δε θα το 'λεγα (σα μουσική) αφού κάτι προσέφερε κι αυτός… Είχε ιδιαίτερο ήχο… :wink:

Τώρα το τί μπουμπούκι ήταν κι ο Euronymous είναι άλλου παπά ευαγγέλιο… :stuck_out_tongue:

δε μιλαω για τον ηχο αλλα περισσοτερο με το τι πιστευε ο καθενας ισως. αν πουμε μουσικα, ναι οκ τα πρωτα του ειναι black metal, ΑΛΛΑ, βλεπωντας αργοτερα τι πιστευει, ειναι τελειως ασχετος με τον χωρο κατα την αποψη μου παντοτε. για μενα μολυνε το ειδος απλα και σκοτωνοντας τον Euronymous γκρεμισε τον κυκλο που προσπαθουσε να φτιαξει με αξιολογες bands σαν τους Mysticum που δε προλαβαν να κυκλοφορησουν τιποτα τοτε (Deathlike Silence Productions για οσους θυμουνται)…

Γιατί δηλαδή ο παγανισμός είναι μπουδρολογία;

Αν και δεν ειμαι του black, ψηφιζω venom. Ο manson που κολαει;

στο βλακ μεταλ

ολο ομως το βλακ και αλλο το black…

Venom… 20\7 :metal: :metal:

καλα μιλαμε για γαμω τα δημοψηφίσματα!πολυ γελιο νασαι καλα!:lol: (Emperor-Manson):lol:

ψηφιζω Burzum-Mayhem και καλυτερο μπλακμεταλ τραγουδιαρη αυτον που ελεγε το τσικιτσικι στην γιουροβιζιον

p.s.:μην απελπίζεσαι, καποια μερα θα μαθεις να τα ξεχωρίζεις…!

εεεμ,σορρυ κιολας,αλλα ο Varg δεν αναφερει τιποτα το ναζιστικο μεσα στους στιχους του…γι’αυτο αλλωστε δεν μπορεις να χαρακτηρισεις την μουσικη του NSBM…τωρα,το αν επιρρεασε ενα μεγαλο μερος της black metal σκηνης με την ιδεολογια του και τις πραξεις του,αυτο ειναι αλλο θεμα…

Οι Emperor black metal δε παίζουν?:-k

ετσι λενε,αλλα δεν τους πιστευω :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ε ναι, αλμπουμ οπως τα In the Nightside Eclipse και Anthems to the Welkin at Dusk ειναι nu metal :expressionless: