Καλύτερος Black Metal τραγουδιστής

nihilist μας καλυψε πληρως…

α απο φωνη…βαζω Atiila Csihar!

First wave of black metal???

Βασικα οντας αμπαλος οσον αφορα black metal, εχω την εντυπωση οτι οι Venom πιο πολυ εδωσαν τον ορο “black metal” με το ομωνυμο album τους και το σατανικο υφος τους. Αν θελουμε να προσδιορισουμε το τι παιζουν, παιζουν NWoBHM…Θεωρουνται οντως ομως μερος του First Wave of Black Metal, αλλα δεν εχουν καμια σχεση με τις μπαντες των επομενων κινηματων, πραγμα που σημαινει οτι, ηταν που ηταν ακυρο το πολλ λογω Cradle of Filth και Marilyn Manson, τωρα ειναι ακομα περισσοτερο γιατι δεν προσδιοριζει για ποιο wave μιλαμε :stuck_out_tongue:

Παντως απ’ολη τη Black Metal σκηνη, μονο “οι” Bathory μου εχουν πει κατι…

αυτο το τοπικ τωρα το ειδα :stuck_out_tongue:

θα ψηφισω Manson γιατι αν και δεν θεωρειτε black metal μουσικα, περναει το μηνυμα πολυ περισσοτερο απ’οτι ολοι οι αλλοι, ειδικα οι κουλοι Dark Funeral, απ’τους οποιους ελαχιστα κομματια ξεχωριζω και δεν ειναι true με απολυτος καμια παναγια! δειτε απλα ποσους φανς εχει και στο Αμερικα κι εδω και θα καταλαβετε.

Περιμενω να μεγαλωσει και αλλο το ποσοστο του Μανσον να βγαλω screenshot!:stuck_out_tongue: :lol: :lol:

Νομιζω οτι τραγουδιστες οπως οι attila csihar των mayhem και Aldrahn (ex-Dodheimsgard) ειναι σιγουρα απο τους κορυφαιους του ειδους, και προσωπικα απο τους αγαπημενους μου.

Οσο για μπαντες υπαρχει η “πηγη” bathory και απο εκει και περα οι θρυλοι Mayhem, Darkthrone και Emperor!

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!! Χμμμ δεν έχει Darkthrone το poll…
ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΜΑΝΣΟΝ!Ποιο πολυ με ενδιαφέρει τι δείχνει η πρώην γκόμενα του στο εξώφυλλο των Atrocity :D:D:D!
Αλλά ΕΛΕΟΣ ! Δεν έχει Darkthrone και Mayhem το poll…Τραγικό φίλε μου!:slight_smile:

ΡΕ! Πού είναι οι Mayhem;
Αυτοί πιστεύω είναι η καλύτερη μπλακ μπάντα. Καλά, για φωνή εύκολα ο Attila.
Απ’ τη δημοσκόπηση πάντως, θα έλεγα οι Bathory φυσικά.
Επίσης, δε θα έπρεπε να λείπουν και οι Thorns ε :smiley:

Ποιός ψήφησε Manson?!?!?!?!?!

:lol: :lol: :lol: :lol:
#-o #-o #-o #-o

εγω! :slight_smile:

Emperor φυσικά,όσο ο Ihsahn όσο και ο Abbath έχουν τις καλήτερες black φωνές!
υ.γ. οι venom kai oi bathory ηταν τα 2 πρώτα black bands…οπότε λίγος σεβασμός δεν βλάπτει… :wink:

Εγώ ψηφίζω Darkthrone χαλαρά. Από κοντά Mayhem-Burzum. Γιατί κανείς δεν αναφέρει και τους Rotting Christ; Θεωρώ οτι τα 3 πρώτα τους κοντράρουν στα ίσα τους βόρειους αν και έχουν ένα έντονο heavy metal στοιχείο. Από λαρύγγια χαλαρά ο Attila.

Ο Varg!:slight_smile:

o Varg που σκοτωσε τον Euronymous και γυρισε το ειδος απο κει που ειχε Σατανικη ιδεολογια σε nazi και pagan μπουρδολογιες, μονο προδωτης του Black Metal μπορει να χαρακτηριστει κατα τη γνωμη μου. αλλα οκ οτι πιστευει ο καθενας…

:? :? :? :expressionless: :expressionless:

Για Rotting Christ συμφωνώ και επαυξάνω και για`μενα είναι μία από τις καλύτερες black μπάντες παγκοσμίως!

ΟΚ, και για`μενα ο Vikerness σαν άνθρωπος είναι ένα σκουπίδι, αλλά για τη μουσική του και μόνον, ασχέτως στίχων ή προσωπικών του ενεργειών δεν μπορώ να πώ τίποτα 8)

Σίγουρα δε θα γίνουμε και φασίστες… Αλλά “προδότης του black metal” δε θα το 'λεγα (σα μουσική) αφού κάτι προσέφερε κι αυτός… Είχε ιδιαίτερο ήχο… :wink:

Τώρα το τί μπουμπούκι ήταν κι ο Euronymous είναι άλλου παπά ευαγγέλιο… :stuck_out_tongue:

δε μιλαω για τον ηχο αλλα περισσοτερο με το τι πιστευε ο καθενας ισως. αν πουμε μουσικα, ναι οκ τα πρωτα του ειναι black metal, ΑΛΛΑ, βλεπωντας αργοτερα τι πιστευει, ειναι τελειως ασχετος με τον χωρο κατα την αποψη μου παντοτε. για μενα μολυνε το ειδος απλα και σκοτωνοντας τον Euronymous γκρεμισε τον κυκλο που προσπαθουσε να φτιαξει με αξιολογες bands σαν τους Mysticum που δε προλαβαν να κυκλοφορησουν τιποτα τοτε (Deathlike Silence Productions για οσους θυμουνται)…

Γιατί δηλαδή ο παγανισμός είναι μπουδρολογία;

Αν και δεν ειμαι του black, ψηφιζω venom. Ο manson που κολαει;