Σχολια για συναυλια black sabbath

ΕΙΜΑΙ 50 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΜΕΤΑΝΟΗΤΟΣ ΡΟΚΑΣ. ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΑΡΧΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΤΩΝ "ΣΥΝΕΡΓΑΤΩΝ “ΣΑΣ. ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ, ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΗΧΟ ΚΑΙ ΦΩΤΙΣΜΟ. ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ, ΟΙ VELVET REVOLVER ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΑΝ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΟΥΝ. ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΑΠΟΤΙΣΩ ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ ΣΤΟΝ ΟΖΖΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ. ΠΙΣΤΟΣ ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥΣ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ ‘70. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ Η ΧΘΕΣΙΝΗ ΤΟΥΣ ΕΜΦΑΝΙΣΗ, Μ’ ΑΥΤΗ ΣΤΗΝ " ΛΕΩΦΟΡΟ”, ΠΡΙΝ 17 ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΙΑ. (ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΟΖΖΥ!). Σ’ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗ ΖΩΗ ΕΧΩ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΔΕΚΑΔΕΣ ΡΟΚ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ, ΤΟΣΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ, ΥΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ, ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΗΣ ΟΠΟΙΑΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ. ΛΟΙΠΟΝ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΣΕ ΧΘΕΣ ΣΤΟΝ, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΣΥΝΑΥΛΙΑΚΟ ΧΩΡΟ, ΗΤΑΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ. Ο ΧΩΡΟΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΟ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ, ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΕΝ ΠΟΛΛΟΙΣ, ΚΟΣΜΟΣΥΡΡΟΗ, ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΧΩΡΟΣ, ΟΠΩΣ ΣΤΑΔΙΟ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΣΚΗΝΗ, ΟΠΟΥ ΟΠΟΙΟΣ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΤΗ ΘΕΣΗ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΟΤΙ ΤΟΥ ΣΥΜΒΕΙ, ΑΛΛΑ ΕΠΕΛΕΞΑ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ IRON MAIDEN ΝΑ ΚΑΘΙΣΩ ΣΤΟ ΥΨΩΜΑΤΑΚΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΤΗΣ ΣΚΗΝΗΣ ΤΗΣ ΚΟΝΣΟΛΑΣ. ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΩΝ SABBATH ΕΠΕΚΡΑΤΗΣΕ ΠΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΚΛΩΤΣΟΠΑΤΙΝΑΔΑ. ΣΠΡΩΞΙΜΑΤΑ, ΣΥΝΕΧΗ ΣΟΥΡΤΑ-ΦΕΡΤΑ ΤΩΝ ΘΕΑΤΩΝ, Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΟΥΡΕΥΕΤΑΙ Ο ΔΙΠΛΑΝΟΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΛΗΡΩΣΕ 60!; ΕΥΡΩ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ. ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΑΝ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΞΥΛΟ. ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΑΠΟΛΑΥΣΑ ΤΗΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΟΡΘΙΟΣ. ΣΚΕΦΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΑΤΥΧΗΜΑ (ΠΧ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΠΝΟΓΟΝΑ ΠΟΥ ΑΝΑΨΑΝ); ΥΠΗΡΧΑΝ ΟΔΟΙ ΔΙΑΦΥΓΗΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ Η ΘΑ ΘΡΗΝΟΥΣΑΜΕ ΔΕΚΑΔΕΣ ΠΟΔΟΠΑΤΗΜΕΝΑ ΘΥΜΑΤΑ (ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΥΡΑ 21 Η ΤΟ ΧΕΙΖΕΛ); ΑΝΥΠΑΡΞΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΒΑΣΙΚΩΝ ΜΕΤΡΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ, ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΕ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟ ΣΥΝΑΥΛΙΑΚΟ ΧΩΡΟ, ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, ΜΕ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΣΥΝΑΥΛΙΑΣ ΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΣΕΣ ΔΥΟ (2) ΕΞΟΔΟΙ ΚΡΙΘΗΚΑΝ ΑΝΕΠΑΡΚΕΣΤΑΤΕΣ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΠΙΔΕΙΝΩΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΤΑΚΤΗ ΧΩΡΟΘΕΤΗΣΗ ΤΩΝ ΚΑΝΤΙΝΩΝ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ. ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΡΟΜΟΥ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΣΒΗΣΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΠΟΙΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΑΥΤΟ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΣΤΟ ΘΕΟ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ. ΣΕ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΤΩΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΦΩΤΩΝ, ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΕΝΤΟΠΙΣΑΝ ΠΡΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΑΝ ΣΤΟ ΥΠΕΧΩΔΕ!!! ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΩΤΙΣΜΟ ΤΩΝ ΔΡΟΜΩΝ. ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΥΣΑΝ ΤΑΧΕΩΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ; ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ. ΤΕΛΟΣ Η ΑΙΣΧΡΟΚΕΡΔΕΙΑ ΕΛΑΜΨΕ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ. ΤΥΧΑΡΠΑΣΤΕΣ ΚΑΝΤΙΝΕΣ, ΕΚΤΟΣ ΧΩΡΟΥ, ΠΩΛΟΥΣΑΝ ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΑ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑΝ ΚΑΙ ΟΣΟ ΗΘΕΛΑΝ (ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙ ΝΕΡΟ ΤΟΥ ΜΙΣΟΥ ΛΙΤΡΟΥ ΠΡΟΣ 1 ΕΥΡΩ, ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΙΣΧΥΟΥΣΑ ΔΙΑΤΙΜΗΣΗ) ΠΟΙΟΣ ΕΛΕΓΧΕΙ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ «ΚΥΡΙΟΥΣ», ΠΟΥ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΒΙΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΓΚΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ; ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΕΣΑ, ΤΟ ΨΙΛΙΚΑΤΖΙΔΙΚΟ ΤΗΣ ΠΛΑΤΕΙΑΣ, ΠΩΛΟΥΣΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΑΓΟΡΑΣΤΗ, ΑΠΟ 80 ΛΕΠΤΑ ΕΩΣ ΕΝΑ ΕΥΡΩ, ΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΟ ΤΙΜΗ 50 ΛΕΠΤΩΝ. ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΑΠΟΔΕΙΞΕΩΝ. ΘΑ ΑΠΟΤΕΛΟΥΣΕ ΑΝΕΚΔΟΤΟ. ΤΕΛΙΚΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ « ΟΛΟΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΑΣΥΔΟΤΑ ΜΕ ΜΟΝΟ ΣΚΟΠΟ ΤΗΝ ΑΡΠΑΧΤΗ» ΑΣ ΛΑΒΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ, ΟΙ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΤΗΣ ΣΥΝΑΥΛΙΑΣ, ΥΠΟΨΗ ΤΟΥΣ ΤΙΣ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΕΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΜΟΥ, ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΘΟΥΝ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΝΑ ΜΗ ΘΡΗΝΗΣΟΥΜΕ ΘΥΜΑΤΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΠΑΠΑΧΑΡΑΛΑΜΟΥΣ

Γρηγόρη καλά όλα αυτά που λες και σεβαστά αλλά έχω την εντύπωση πως τα περισσότερα δεν αφορούν αυτήν καθ’αυτήν την διοργάνωση. Το “πρόβλημα” στην εμφάνιση των sabbath είναι πως 25.000 άτομα ήθελαν απεγνωσμένα να δουν την μπάντα από όσο πιο κοντά μπορούσαν. Άρα όπου και να λάμβανε μέρος η διοργάνωση θα έπεφτε και ξύλο και τρελό σπρώξιμο δεδομένου του ταμπεραμέντου του Έλληνα( αυτό είναι μια άλλη μεγάλη συζήτηση που δεν είναι της ώρας αλλά ούτε και του τόπικ).
Παραπέρα τώρα σωστά όλα αυτά που λες για τις καντίνες ,για τον φωτισμό και για τα φαινόμενα αισχροκέρδειας αλλά για αυτά φέρουν ευθύνη οι αστυνομικοί και το ΥΠΕΧΩΔΕ όπως εξάλλου αναφέρεις. Φιλικά :slight_smile:

O καλύτερος μέχρι στιγμής χώρος συναυλιών στην Ελλάδα αλλά πάλι θέλει πολλές διορθώσεις! Σε σχέση με πέρυσι τον βελτίωσαν πάρα πολύ, αν κάνουν ανάλογου μεγέθους βελτιώσεις και του χρόνου θα έχουμε να λέμε για ένα μοναδικό χώρο! όσο για την αισχροκέρδια εγώ φοβόμουν τα χειρότερα πχ παρκαδόρος στον παράλληλο της εθνικής κτλ κτλ :stuck_out_tongue:
να σημειώσω ότι η σκηνή με ξενέρωνε, πέρυσι ήταν σαφώς μικρότερη αλλά είχε χαρακτήρα(βλέπε judas priest).

Σχόλιο για το άρθρο: Μ’αρέσει που γράφουν διαφορετικά άτομα για κάθε γκρουπ αλλά διακρίνεις μεγάλη διαφορά στη χθεσινή εμφάνιση! Πχ εγώ είμαι τρελαμένος με slash θα γούσταρα να διαβάσω κάποιον τρελαμένο σαν και εμένα όπως γίνεται αντίστοιχα για τους sabbath :twisted: μόλις ολοκληρωθεί το rockwave αξίζει να κάνετε έναν τελικό απολογισμό με το τι έμεινε στον κάθε συντάκτη για την κάθε μπάντα? όχι μόνο ένας συντάκτης-μία μπάντα αλλά αναφορά για ότι παρακολούθησε ο καθένας!(τώρα άραγε θα μάθω την απάντηση του rocking trivial? :stuck_out_tongue: )

Γρηγόρη τι περίμενες περισσότερο από τους Velvet Revolver? Με δεδομένα ότι δεν είναι Guns N roses και ότι παίζουν hard rock 2005 πιστεύω απέδωσαν άψογα αλλά πολύ θα ήθελα να μάθω αναλυτικότερα τη δική σου άποψη.

Σίγουρα ο χώρος θέλει πολύ βελτίωση ακόμη, αλλά εγώ είναι η πρώτη φορά που πήγα και δεν ξέρω αν έχει βελτιωθεί ή έχει μείνει στάσιμος απο πέρυσι.

Πολλά παιδιά ( και φίλοι μου ) τράβηξαν ζόρι με τα λεωφορεία και να είστε σίγουροι ότι θα αναφερθούν όλα τα στραβά σε αντίστοιχο άρθρο μετά το πέρας του rockwave ( εξξάλου τώρα δυστυχώς δεν προλαβαίνει να αλλάξει τίποτα)

Οι καντίνες ήταν πολύ λίγες και το γεγονός ότι μετά το live των Sabbath οι περισσότερς είχαν κλείσει αλλά και αυτές που είχαν μείνει ανοιχτές δεν είχαν σχεδόν τίποτα είναι τουλάχιστον απαράδεκτο.

Για την ασφάλεια του χώρου (που είναι και το πιο σημαντικό ) έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά δεν φταίει ο χώρος, αλλά μάλλον η didi που έκοψε παραπάνω εισητήρια απο αυτά που αντέχει το Terra Vibe

Για τις εξόδους πάλι έχεις δίκιο αλλά μάλλον είναι λίγο δύσκολο να καταφέρει 20,000 κόσμος να βγεί απο ένα χώρο σύντομα εκτός και αν υπάρχουν πολλές θύρες πράγμα που είναι δύσκολο γιατί δεξιά και αριστερά του Terra Vibe είναι χωράφια και όχι δρόμος.

Πάντως ΣΙΓΟΥΡΑ υπάχρουν θέματα που θέλουν βελτίωση[/list]

Είμαι κι εγώ ένας από τους τρελαμένους που είδαν τους Sabbath. Πιστεύω ότι για τα λεωφορεία κάτι πρέπει να πήγε πολύ στραβά. Άκουσα ότι υπήρξαν άτομα που γυρίσαν 4 η ώρα στο σπίτι τους. Ίσως τελικά και η didi να μην περίμενε τόσο κόσμο. Πάντως αν και εμένα μου φάνηκαν 20.000 κόσμου, πήρα εισητήριο στα ταμεία και είχα νούμερο 16.300 κάτι. Οι άλλοι 4.000 που βρέθηκαν;
Όσο για τις καντίνες κάποια φιλαράκια μου είπαν ότι έπεσε ξύλο και κυνηγούσαν κάποιον, αλλά δεν ξέραν τι είχε γίνει. Και μετά έκλεισαν οι καντίνες. Πιστεύω ότι μάλλον για αυτό το λόγο έκλεισαν, καθώς Maiden ήταν ανοιχτές μέχρι αργά.
Επίσης ένα άλλο ελλεεινό ήταν ότι τα μπλουζάκια rockwave που πουλάγανε προς 5 ευρώ δεν ήταν φετινά αλλά από το '98. Το ανακάλυψε μια φίλη που, ευτυχώς, μόλις το είχε πάρει και τους το επέστρεψε πίσω. Εντάξει αν τους έμεινε στοκ οκ, αλλά ας το λέγαν ότι είναι παλιότερης χρονιάς.
Κατά τ’άλλα η συναυλία ήταν πολύ καλή και ο ήχος ακόμα καλύτερος (αχ να ήταν έτσι και στους Maiden). Ας ελπίσουμε ότι του χρόνου τα παιδιά θα βελτιωθούν κι άλλο. Δεν ξέρω αν γίνεται να ανοίξει κι άλλο ο χώρος αλλά θα ήταν ωραία να μπορούσαμε να δούμε μια συναυλία για 40.000 κόσμο πχ. Βέβαια με αυτά που έγιναν στους Sabbath (όλοι θέλαν να πάνε κοντά) ίσως να είχαμε και πρόβλημα.
Εν τέλει πάντως, ναι, αυτό το γεγονός θα είναι κάτι που θα έχουμε να λέμε στα παιδιά μας… (που ακόμα δεν έχω :slight_smile: )

Εγώ είδα το εισιτήριο ενός φίλου που ήταν 19.9xx και ο ίδιος μου είπε ότι 2 γνωστοί του που πήραν 2 μέρες πριν την συναυλία είχαν νούμερα 24.xxx

gia ton Scott Weiland ton 8rilikwn Stone Temple Pilots ute kuveda se ola ta site pu
diavasa reviews…eleos…ego pados kataefxaristi8ika ta “Crackerman” kai “Sex Type Thing”
ta opoia me odigisan arketa koda sti skini gia na do apo koda tus paidikus mu iroes…

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΑΙ ΓΩ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΥΝΑΥΛΙΑΚΟΥ ΧΩΡΟΥ!ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΠΙΟ ΠΙΣΩ ΘΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗΝ ΣΥΝΑΥΛΙΑ,ΧΩΡΙΣ ΤΟΣΑ ΣΠΡΩΞΙΜΑΤΑ,ΑΓΚΩΝΙΕΣ,ΚΕΦΑΛΙΕΣ Κ ΧΟΥΦΤΩΜΑ(!) ΚΤΛ ΚΤΛ
ΑΛΛΑ ΠΑΡ’ΟΛΑ ΑΥΤΑ Η ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΦΟΒΕΡΗ!!!ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΙ!ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΗΝ ΔΙΗΓΟΥΜΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΜΟΥ!!!ΘΑ ΜΟΥ ΜΕΙΝΕΙ ΑΞΕΧΑΣΤΗ!!!ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΑΥΛΙΑ???

“Nobody will ever let you know when you ask the reasons why,they just tell you that you’re on your own,fill yourself all full of lies…”

Η αγάπη μας για τους Sabbath μας οδηγεί στο να κηνυγήσουμε τις τελευταίες συναυλίες τους σε όλο τον κόσμο.

Οι Sabbath ΖΟΥΝ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΟΥΝ !!!

Τον Fan Club Black Sabbath στην προσπάθεια του να βρεί φωτογραφικό υλικό
ή έστω και βίντεο από αυτή τη μεγάλη συναυλία οδηγήθηκε σε αποτυχία.
Απευθυνθήκαμε σε πολλά ΜΜΕ αλλά δυστυχώς κανείς δεν μας πήρε στα σοβαρά.

Θα θέλαμε να μας βοηθήσετε σε αυτη τη μεγάλη προσπάθεια που κάνουμε για να συγκεντρώσουμε υλικό από αυτή τη συναυλία που θα μείνει για πάντα χαραγμένη στη μνήμη μας.

Στείλτε μας φωτογραφίες ή βίντεο από τη συναυλία στη Μαλακάσα στο email:
info@blacksabbath.gr

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε το site μας www.blacksabbath.gr

Το καλύτερο video που έχω(και το μόνο που αξίζει για fun club)είναι στο childern of the grave όπου κανείς δε με κουνούσε…

Δυστυχώς το συγκεκριμένο video έχει δύο προβλήματα:
1)είναι αρκετά μεγάλο για να το στείλω εγώ με email
2)Καθόλου τιμητικό για τον ozzy που ζορίζεται να βγάλει το τραγούδι και παραφωνεί χάνοντας και στίχους στο τέλος…βραχνάδα βλέπεις…Πάντως η κιθάρα είναι τέλεια :smiley:

Σχετικά με αυτό. Η αλήθεια είναι ότι εξαρχής θελήσαμε να κινηθούμε όσο πιο γρήγορα μπορούμε, γιατί πιστεύαμε ότι παίζει ρόλο για κάποιον που θέλει να πάει σε κάποιο ημέρα ενός festival να ξέρει τι διαδραματίστηκε την προηγούμενη. Λόγω αυτής της “βιασύνης” (πράγμα πολύ κουραστικό, αν αναλογιστεί κανείς ότι μετά από κάθε ημέρα έπρεπε να κάτσει ο εκάστοτε συντάκτης και να γράψει την κριτική - μια διαδικασία που κρατούσε τουλάχιστον μία ώρα), δεν είχαμε την πολυτέλεια, όπως άλλες φορές, να “αναλάβει” ο καθένας το αγαπημένο του group. Έτσι θα έπρεπε να γίνει, αλλά δυστυχώς για λόγους ταχύτητας ήταν κάπως δύσκολο.

Το θέμα είναι ότι για το Rockwave (όπως και για τα live του G-Fest) θα ακουστούν πολλές και διαφορετικές απόψεις. Δε θα μείνουμε στην “κριτική” της κάθε ημέρας αλλά και στην αντιμετώπιση του Rockwave ως festival και επομένως διοργάνωση.

prolave kaneis tous WASTEFALL? pws sas fanhkan?

καλυτερα να μην μαθεις … πρωτη φορα τους ειδα και το μοναδικο που εχω να πω ειναι οτι ηταν απο τα χειροτερα group που εχω δει στην ζωη μου … και αν λενε οτι ειναι και καλα ελπιδα και απο τα καλα group της Ελλαδας , ε τοτε ειμαστε για φουντο ολοι .

Εγω δεν ημουνα εκει για να πω την δικη μου γνωμη αλλα αν πας στο Συναυλιες,Westfall,bls,velvet revolver,black sabbath θα δεις και αλλες αποψεις καποιες διαφορετικες απο του angel in black…

καλυτερα να μην μαθεις … πρωτη φορα τους ειδα και το μοναδικο που εχω να πω ειναι οτι ηταν απο τα χειροτερα group που εχω δει στην ζωη μου … και αν λενε οτι ειναι και καλα ελπιδα και απο τα καλα group της Ελλαδας , ε τοτε ειμαστε για φουντο ολοι .[/quote]

100% Σωστος… 8)

Αντε ρε Angel βαλε τα πραγματα στη θεση τους…

Ειναι progressive αυτο το πραγμα???

Οι Wastefall είναι τραγικοί!!ΑΝ αυτό είναι το μέλλον της Ελληνικής σκηνής τότε τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα

Οι Wastefall δεν είναι καθόλου άσχημοι.Μ’άρεσαν επειδή μ’αρέσουν και οι Pain Of Salvation.
Μιλάμε για πολύ αντιγραφή όμως. Πάντως τα παληκάρια καλά έπαιξαν.

καλυτερα να μην μαθεις … πρωτη φορα τους ειδα και το μοναδικο που εχω να πω ειναι οτι ηταν απο τα χειροτερα group που εχω δει στην ζωη μου … και αν λενε οτι ειναι και καλα ελπιδα και απο τα καλα group της Ελλαδας , ε τοτε ειμαστε για φουντο ολοι .[/quote]

Ήρθε ο γκουρού τώρα να βάλει τα πράγματα στη θέση τους!!! :?
Ού ρε!
Οι Wastfall ήταν αρκετά καλοί (τηρουμένων των αναλογιών παντα, αφού μιλάμε για ελληνικό group) με συμπαθητική σκηνική παρουσία, οι οποίοι αν μη τι άλλο προσπάθησαν φιλότιμα!
Εμένα μ’αρέσανε περισσότερο από τους VR πάντως!!! :roll:

den kserw ti lete,pantws oi wastefall itan poli kaliteroi apo bls kai vr

ποιων αναλογιων??? Δεν το καταλαβαινω αυτο?
Γιατι να μην συγκρινουμε τις ελληνικες μπαντες με ξενες??? Μιλοντας για live παντα ετσι???
Δεν το καταλαβενω? γιατι ζυταμε λιγοτερα απο τις ενχωριες μπαντες??

Πριν λιγο καιρο στο Gagarin, οι Engine μας απεδηξαν οτι μια ελληνικη μπαντα μπορει να ειναι πολλη καλυτερη απο μια ξενη και με μεγαλη ιστορια και εμπειρια κιολλας…