Blackfield: Η άποψή σας

Ναι η αλήθεια είναι ότι δεν πήρε όμως κομμάτια σαν το Epidemic, 1000 people, end of the world, some day νομίζω είναι άξια αναφοράς

εγώ για να είμαι ειλικρινής, όταν είχαν παίξει με Porcupine Tree έριξα τον πρώτο ύπνο (το 2ο τον έριξα στους Van Der Graaf). Κατά τα άλλα, πολύ καλοί και οι 2 δίσκοι τους, αλλά όχι κάτι το εξαιρετικό που θα με ξετρελάνει…

ΥΓ. Όχι δεν κοιμήθηκα και στους Porcupine!

Με τιμάει που μου αρέσουν πολύ σε αντίθεση με τους Porcupine;;;

  • “my gift of silence”!

Kαλά θυμόμουν ότι κάποιο συγκρότημα που μου αρέσει δε σου αρέσει!
Ντροπή κάρβου!

Και σε μένα το ίδιο συμβαίνει…

Ουτε οι αναθεμα του αρεσουν

Αυτο σημαινει πως ακουει Χιμ?

έλα ντε!!! :lol:

Nephelie μη με δυσφημείς!!! Ούτε οι Χιμ μου αρέσουν!!! :lol:

(Anathema δεν είναι κακοί στους δίσκους, αλλά ρε γαμώτο με ντάλα ήλιο στη Μαλακάσα και με καύσωνα δεν παλεύονται… Για αυτό και επέλεξα τότε τον ύπνο στη σκιά).

Πάντως το 1000 people (ή όπως αλλιώς λέγεται) είναι όντως πολύ όμορφο. Από τα λίγα που μου άρεσαν σε αυτό το δίσκο. Επίσης, μεγάλη ζημιά τους έκανε το ράδιο. Ήταν μια εποχή, που αν έκανες στο αυτοκίνητο ράδιο ζάπινγκ, στάνταρ κάπου θα πετύχαινες το “Blackfield”, από το δίσκο “Blackfield” από το συγκρότημα “Blackfield”. Άντε μετά να συμπαθήσεις αυτή τη λέξη. Μαρτύριο της σταγόνας είχαν καταντήσει…

Μια και ακούω τώρα, είπα να γράψω τη γνώμη μου γι’αυτούς…

Πολύ καλοί δίσκοι, ανά διαστήματα μου βγάζουν μία αισθητική στυλ Pink Floyd στο Dark Side of the Moon… ενώ δεν προσφέρουν κάτι το ριζοσπαστικό τα κομμάτια τους σε θέμα πρωτοτυπίας, ξεχειλίζουν από συναίσθημα.

Τελικά ο Wilson είναι εγγύηση.

Πολύ καλοί και οι δύο δίσκοι, ο πρώτος έχει περισσότερα hits. Τους έχω δει και τις 3 φορές (η πρώτη ήταν το 2004), είναι εξαιρετικοί live και το δυνατό τους σημείο είναι οι εκπληκτικές πολυφωνίες τους (σε πολλά κομμάτια τραγουδάνε οι 4 από τους 5).

Να είστε ευγενικοί αν δεν σας αρέσουν :D:D:D

stevan wilson!τι να πεις!!!ο,τι κ να κανει αυτος ο ανθρωπος ,με οτιδηποτε κ αν ασχοληθει ειναι υπεροχο!!!οταν πρωτακουσα το blackfield απο τον ομωνυμο δισκο νομιζα οτι ηταν απο νεο δισκο pcp tree.οταν εμαθα περι τινος προκειται…:respect:
o wilson μεγαλουργει ακουραστα!!!

Καλοί είναι μωρε…

Γαμω ειναι,τους ειχα ανακαλυψει σε περιοδο χωρισμου και με ειχαν γ@μησει:p…αλλα ναι,αρκετα καλο προτζεκτ,ομορφα τραγουδακια,μια χαρα…απρουβ!!(τους προτιμω πολυ ευκολα,απο τους τωρινους porcupine-κ ας μην παιζουν τα ιδια στη τελικη)

Πολυ καλοι! Δεν εχω ακουσει πολλα. το pain και το ομονυμο μου αρεσουν πολυ και τα ακουγα και σημερα το πρωι8)

καλοί είναι…εντάξει δεν τους έχω λιώσει κιόλας, αλλά τα δύο πρώτα τους (έχουν βγάλει άλλο :-k ) τα ακούω ευχάριστα ανα καιρούς. τους είχα δει και λαηβ (τότε μαζί με τους Porcupine Tree και τους VDGG) και θυμάμαι που είχαν παίξει το κομμάτι 1000 people από το (τότε) ακυκλοφόρητο δευτερο άλμπουμ τους και είχα μείνει με το στόμα ανοικτό. πολύ καλοί.

Υπήρχε θρεντ, κάνετε search ρε παίδες.

Τα έχω ξαναπεί για τους Blackfield, δεν έχω να πω κάτι πρόσθετο. Έχουν πανέμορφα τραγούδια. Όπως αυτό για παράδειγμα.

Μπαντάρα και 2 εκπληκτικές δισκάρες. Κάθε φορά που ακούω το ένα από αυτά, νομίζω ότι είναι καλύτερο από το άλλο.

όπως και αυτό http://www.youtube.com/watch?v=-KNVjRIyoxo

Είναι δυνατόν να συμμετέχει κάπου ο θεούλης και το αποτέλεσμα να μην είναι τουλάχιστον αξιοπρεπές???

Ομορφιές

και εμένα μου αρέσουν και οι 2 δίσκοι που έχουν βγάλει. Επίσης και τα χιτάκια (Blackfield, Pain) μια χαρά είναι. Εγώ ποτέ δεν τα βαρέθηκα :smiley: Τους έχω δει μόνο μια φορά live :frowning: Πόσο θεούλης μπορεί να είναι ο Steven Wilson που βγαίνει χωρίς παπούτσια στη σκηνή :stuck_out_tongue: