Blaze Bayley Greek Tour

30 May Greece Xanthi Nostos Live full metal
31 May Greece Thessaloniki Eightball Club full metal
01 Jun Greece Patra Metropolis full metal
02 Jun Greece TBA Motoe Festival full metal
03 Jun Greece Larissa Larissa Sports Centre full metal
04 Jun Greece Kastoria Prague Draft full metal
05 Jun Greece Ioannina Polichoros Agora full metal
06 Jun Greece Lefkada Milos Beach Club full metal
07 Jun Greece Athens Kyttaro Live full metal
08 Jun Greece Volos Café Santan full metal
09 Jun Greece Trikala Mandragoras full metal

http://blazebayley.net/tour2017.htm

Τι είναι το full metal;

Σε αλλες συναυλιες γραφει acoustic ενω σε μια γραφει meet & greet.
Το full metal ειναι αυτο που ηταν too metal for his own good για τον Newsted.

Θεσσαλονίκη, Καστοριά και βλέπουμε! Φουλ μέταλ ελπίζω να σημαίνει υλικό και Maiden και Blaze!

ντάξ. Full παίζω οπου νάναι ? Χαρα στα κουράγια του.

Πολύ συμπαθής και μακάρι να μαζέψει κόσμο όπου παίξει αλλά λίγο υπερβολικό το εγχείρημα… Τι να πω, εκτός κι αν πια παίξει σε χώρους τύπου 100 άτομα.

https://www.youtube.com/watch?v=PcRqOjZUHo4 να μαθαινουν οι νεοι. νομιζω κοντα στο 2 ωρο παιζει.κανα 3-4 maiden και τα δικα του

Περιοδεία στην Ελλάδα με 11 dates ούτε οι Scorpions δεν κάνουν! Ή έχει πολύ μεγάλο ακροατήριο εδώ, ή ο συμπαθέστατος Blaze βρίσκεται σε οικονομική στενότητα και εμφανίζεται αδιακρίτως όπου τον καλούν.

1 Like

Ουτε η Αννεκε και οι Ντουμπροβνικς!

:laughing: :sweat_smile: :laughing:

Κάπου 6-7 σταθμούς είχε η περιοδεία των Scorpions στην Ελλάδα. Τους ξεπερνάει ο Blaze λέμε!

Για να πούμε του στραβού το δίκιο βέβαια, οι Scorpions έπαιζαν σε πολύ μεγαλύτερους χώρους από τις καφετέριες στο Βόλο και το beach bar στη Λευκάδα που θα παίξει ο Blaze Bayley.

Eχουμε καποιο νεο?Εισητηρια κλπ?

12-15 e θα παω και Πατρα εγω

Δεν θυμάμαι που, πάντως είχα φύγει τελευταία φορά που τον είχα δει live, αφου ήταν αποκαρδιωτικά αδύναμος και δεν μπορούσε να πεί ούτε τα δικά του (επαίζε futureal θυμάμαι όταν την έκανα)

Το 2009 ήταν γαμάτος!

δεν τον έχω δει το 2009. Πάντως το θέμα είναι πως θα είναι το 2017.

απο τα βιντεακια που βλεπω ως τωρα.καλα ειναι.

ΜΗ ΤΟΝ ΧΑΣΕΙ Κ Α Ν Ε ΙΣ!
πραγματικα φοβερο λαιβ με τρελη μπανταρα απο πισω του,χορταστικο σετλιστ (οσοι πατε μονο για να ακουσετε maiden θα ξενερωσετε αλλα μπειτε στον κοπο να ακουσετε τις προσφατες δουλειες του γιατι ΓΑΜΑΝΕ)

2 Likes

Τρελή γκάβλα σε κάθε στίχο και σε κάθε ριφ! Βλέπεις την τρέλα να ξεχειλίζει! Χορταστικό σετ, αν και δε γίνεται ρε να πάρει να αγνοείς έτσι υπέρτατες δισκάρες όπως τα Tenth Dimension και Blood and Belief. Πάντως και το καινούριο άλμπουμ τα σπάει και το δίνει εντελώς τζάμπα, ντρέπεσαι να το πάρεις τόσο προσεγμένη έκδοση στο 10άρικο.

1 Like

Οι Maplerun πόσο γάμησαν;

Δεν είναι ρητορικό ερώτημα, δεν ήμουν στο λάιβ :Ρ

οχι του γουστου μου αλλα απο οτι καταλαβα ωραιοι