BLIND GUARDIAN @ Αθήνα 07/10/2023

Λίγο πριν τις πρώτες ανακοινώσεις για το Release Athens 2023 και μετά τη θριαμβευτική εμφάνισή τους στο Release Athens 2022, οι 𝗕𝗹𝗶𝗻𝗱 𝗚𝘂𝗮𝗿𝗱𝗶𝗮𝗻, ένα συγκρότημα – θρύλος του metal, επιστρέφουν στην Αθήνα για μία σπουδαία βραδιά, το Σάββατο 7 Οκτωβρίου 2023.

Η συναυλία θα πραγματοποιηθεί στο 𝗙𝗹𝗼𝘆𝗱, το νέο μεγάλο venue της πόλης που θα βρίσκεται στον ολοκληρωτικά αναμορφωμένο και ανακατασκευασμένο χώρο της οδού Πειραιώς 117!

Η προπώληση ξεκινάει στα 35€ και για περιορισμένο αριθμό εισιτηρίων. Μετά την εξάντλησή τους, η τιμή θα διαμορφωθεί στα 40€.

Διάθεση εισιτηρίων:

• Τηλεφωνικά στο 11876

• Online στο www.viva.gr/tickets/music/blind-guardian/

Φυσικά σημεία: Καταστήματα Wind, Public, Media Markt, Ευριπίδης, Yoleni’s και Viva Spot Τεχνόπολης

7 Likes

Τι ανέλπιστο καλό νέο ήταν αυτό!

3 Likes

Διπλο καλο νεο, επανενεργοποιειται και το Academy!

13 Likes

ωραια νεα!!!

1 Like

Τι 40 ευρω για Guardian %$#%#^$#

3 Likes

Λογικα επειδη ειναι λιγα το λες ε?

Release συναυλία σε κλειστό χώρο και δη το αγαπημένο μου συγκρότημα. Διπλά όμορφα νέα.

2 Likes

Φανταζομαι οτι παιζουν κανονικα

2 Likes

Νομίζω ότι έχω κανονίσει εκείνο το Σάββατο ρε γαμώτο.

5 Likes

Υδραυλικό κι εσύ; Όπως ένα παλικάρι από καιρό για Μάιο στους Psychotic Waltz;

Όχι, έχω να πάω για κούρεμα.

3 Likes

Είναι ακριβό το εισιτήριο. Απλά είναι γενικότερο το πρόβλημα, έχουν αυξηθεί οι τιμές

1 Like

Και ναι θα κατεβω παλι από Λαρισα
σε κανονικο πλεον live Blind guardian 1.45 ελπιζω μινιμουμ!

Μακαρι να εχει καλη προπωληση να βαλουν και Κυριακη να τους δω 2 μερο οπως το 2007 στο fuzz.

Το καλοκαιρι δεν το εζησα οπως θα θελα διοτι
Για μενα γκαρντιαν για ελλαδα ειναι μονο σε club
ΜΟΝΟΙ τους!

Τωρα οσοι λενε για την τιμη εδω εδωσα 50 να τους δω το καλοκαιρι 1 ωρα δεν θα δωσω 35 να τους δω μονους τους?

Ξερω εγινα λιγο κακος αλλα ετσι ειναι για μενα οι γκαρντιαν.

Αντε να μαζευομαστε σιγα σιγα

1 Like

Θα μαζεψει κοσμο κανονικότατα. Λογω release ελπιζω και σε ενα καλο support.

Βαλε τις ακρες σου να ψαξουν. Εχει κανονικα; Και αν ναι που; Παιζουν στην μαυρη;

1 Like

Για τα δικά μου γούστα σπουδαίο σετλιστ…
Τώρα αυτό θα είναι Σάββατο ή Παρασκευή άραγε?

2 Likes

μπατσελορ-μαγδαληνη

3 Likes

Απλώς να πω, χωρίς να είμαι σίγουρος ότι παίζει κάποιον ρόλο, ότι το Krefeld είναι το σπίτι τους, εκεί ζούνε. Ίσως τα setlitsts είναι λίγο πιο ιδιαίτερα εκεί :grinning:

Φάνηκε σε σύγκριση με το χθεσινό σετλιστ αυτό δυστυχώς. Παρόλαυτα η Ελλάδα είναι μια ξεχωριστή υπόθεση γι αυτούς…

Και συγκεκριμενα, στο Krefeld επαιξαν ενα παραπανω τραγουδι στο βασικο σετλιστ (το Banish From Sanctuary), και δευτερο encore με τρια μπονους τραγουδια, οποτε σιγουρα ηταν πιο ιδιαιτερο. Αυτα τα 3 τραγουδια βεβαια ηταν το Brian, που προσωπικα και να μην το ξανακουσω ποτε στην ζωη μου δε θα αλλαξει τιποτα, το Wizard’s Crown που οκ πλακα εχει αλλα σιγα την απωλεια, και το Barbara Ann που ομολογω οτι σε live λογικα θα εχει τρελο χαβαλε.

Βεβαια μια συναυλια με 15 τραγουδια συνολικα ειναι μια χαρα ουτως ή αλλως, και οι επιλογες πολυ καλες μπορω να πω, αν και θα επρεπε οπωσδηποτε να παιζουν το Secrets Of The American Gods απο το τελευταιο τους, μιας και υποτιθεται το προωθουν με αυτην την περιοδεια. Deliver Us From Evil, Violent Shadows και Blood Of The Elves ομως σουπερ, μια χαρα.

Με δυο συναυλιες στην Ελλαδα, λογικα θα αλλαξουν και 4-5 τραγουδια απο τη μια στην αλλη. Το ιδανικο θα ηταν να εχουν εντελως διαφορετικο σετλιστ, αλλα κατι τετοιο δεν φανταζει και πολυ πιθανο για τους Blind Guardian. Δεν ειναι ολοι Lars @kbil

4 Likes