Blind Guardian - A Twist In The Myth

Ναι και δεν ξερω αμα προσεξες αλλα ο ντραμμερ ηταν ο παλιος των Guardian!!!

Λοιπόν, μετά από τις 2 συναυλίες της Αθήνας, όπου ως γνωστόν έπαιξαν από 2 φορές τα Fly και This will never end και από 1 φορά τα Skalds and Shadows και Another stranger me, έχω να πω τα εξής:

  1. Το Fly Εξακολουθεί να είναι αηδία. Όχι μόνο είναι ένα κακογραμμένο τραγούδι, αλλά για κάποιο ανεξήγητο λόγο με εκνευρίζει κάθε φορά που το ακούω…
  2. Το Skalds and Shadows είναι φυσικά γραμμένο ώστε να θυμίζει τα Bard song, Lord of the rings, Past & future secret, αλλά είναι ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΛΟ με τουλάχιστον τα δύο τελευταία από αυτά.
  3. Τα άλλα 2 είναι απλώς … ΟΚ.

Με άλλα λόγια, το λάιβ δε νομίζω ότι κατάφερε να μεταβάλει σημαντικά τις (δικές μου) αρχικές εντυπώσεις. Άλλος;

Εμένα το fly συνεχίζει να μου…αρέσει 8) και μετά το live,ίσως περισσότερο. Συμφωνώ όσον αφορά το Skalds and Shadows…πιστεύω οτι σε μερικά χρόνια θα είναι το δίδυμο για τον κόσμο μαζί με το Bards Song.

Εμένα το αγαπημένο μου από το ATITM είναι το Otherland που πιστεύω οτι και σε live θα είναι πάρα πολύ καλό. Ελπίζω να το ξεκινήσουν οι Guardian σε συναυλίες

1)simfono apolita an kai sto live me thn edash kai th porosh kati swnetai…
2)exisou kalo me lotr???dn xerw an enois mousika alla dn sou vgazei to idio sinaisthima…proswpika dn thewrw oti tha meinei san ta alla to Skalds
3)sosto

Προσωπικα, μετα το λαιβ το Fly εχει αρχισει να μου αρεσει περισσοτερο, στην αρχη δεν το πηγαινα καθολου ομως…