Blind Guardian - A Twist In The Myth

Ασε που στην αρχη του Fly τα τυμπανα ειναι σαν ινδιανικη μουσικη…:lol: :stuck_out_tongue:

Emena mou arese poly 8a elega !!!

Epishs den 3erw ti exoun pa8ei oloi.vgainei mia ataka gia ena sygrothma kai thn lene oloi!kai to paizoun kai e3ypnoi!

“Den perimenoume apo toys blind guardian na vgaloun ena kainoyrgio imaginations”

“Oi dream theater pe8anan meta to images…”

kala den mporeite na peite kati diko sas olo ayta vlepw!!!

HateBreed έχεις δίκιο όσον αφορά τις ατάκες… Πολλοί “τσιμπάνε” μια ατάκα που έχουν ακούσει από κάποιον-ο οποίος πράγματι να είναι γνώστης του θέματος και του συγκεκριμένου γκρουπ, και σωστά να την είπε- και την πέρνει μετά ο άλλος (ο οποίος μπορεί να μην έχει ακούσει καν τον δίσκο) και πουλάει πνεύμα και γνώση:lol: Γενικά πάντως εμένα ο τελευταίος δίσκος Guardian μου άρεσε πολύ

Παντως μου αρεσουν πολυ τα another strange me και this will never end…:slight_smile:

απαντάω στα

και

τωρα σιγουρα κανεις πλακα. σε πληροφορω οτι τα ριφφς σε καμια περιπτωση δεν ηταν κοπι πέιστ. και στο λεει ανθρωπος που εχει ακουσει τους δισκους απειρες φορες. συγνωμη, αλλα αυτο που λες ειναι τουλαχιστον αστειο. που ακουσες εσυ ιδεες απο το somewhere far beyond; μιλαμε σοβαρα; αλλο τα ριφφ να ειναι στο ιδιο στυλ και αλλο αυτο που λες.

αν το διαφορετικο το λες προοδο, τοτε λυπαμαι. οι guardian εχουν χασει μερος της εμπνευσης τους πιστευω. και βασικα οχι. δε μπορουν να βγαλουν δισκους σαν το nightfall. ο ιδιος ο marcus ελεγε πως θελανε να βαλουν στοιχεια απο nightfall και somewhere με το νεο υφος. αλλα τα κομματια αυτα βγηκαν μετρια, και η αποδειξη ειναι πως οι guardian παιζουν τα πιο πειραματικα του δισκου στην περιοδεια και οχι τα πιο κλασσικοτροπα. ουτε οι ιδιοι δε πιστευουν σε αυτα.

αν λες κλωνοποιηση τους s.c. να ξερεις πως οι persuader που ειναι ο τραγουδιστης και ο κιθαριστας ηδη παιζουν ετσι αρκετα χρονια. οι guardian πλεον δε θυμιζουν guardian. λυπαμαι. αν θελω πλεον να ακουσω guardian-ίλα, θα βαλω persuader.

οι guardian ειναι μακραν η αγαπημενη μου μεταλ μπαντα, αλλα και η μπαντα που με απογοήτευσε ίσως πιο πολύ από κάθε άλλη. στο λέει ανθρωπος που έχει ακούσει τους δίσκους μέχρι το nightfall πάνω απο 2.000 φορες (καθώς υπήρχαν καιροι που ακουγα μόνο guardian για μηνες) και είχε κατά νου να κανει tattoo στην πλάτη μέρος του εξώφυλλου του nightfall. αν δε πονας την μπάντα δε την νιωθεις.

σε φιλικο κλιμα αυτα.:slight_smile:

Hey, aytin einai dikh mou frash!:stuck_out_tongue: An kai gia na to diwrthwsw tha elega meta to Awake…:lol:

Na 3eres Posoi to lene!!!

“Epishs allh mia ataka pou lene oloi einai to oi theater xa8hkan mesa sta organa toys!!!”(poly petyxhmenh ataka,opoion rwthseis apopsh gia theater ayto 8a sou pei):stuck_out_tongue:

daxei koinws gia to tsoutso einai to twist in the myth.Teliws omws…Kapoia metria songs afto einai olo…Kai eidika afto to fly ti sas leei?Kai paizei agria na to paixoun th Kiriakh…(brrr)…

Opa re file entaxei esy to 3eftylises teleiws to 8ema.oxi kai gia to poutso!MHpws na mazeytoume osoi phrame to cd na to kapsoume oloi mazi sthn omonoia??

Χθες στο μεταξύ μετά από πολύ καιρό είδα Χάκο.

Σε κάποια φάση έβαλε Savage Circus ένα κομμάτι.

Ι-Δ-Ι-Ο Guardıan μιλάμε, ολόιδιο εκτός από ένα lick στο solo του καραφλού κιθαρίστα!!! #-o

Πάντως δεν ήταν κακό, τουναντίον θα έλεγα αλλά η φωνή του Hansi είναι μία. :wink:

ok h apopsh mou einai.Einai Guardian omws dn perimeneis kati ektos apo ena gamato cdaki…An theloume metrio akoume to a night at the opera…kai xanalew gia GUARDIAN einai gtp to a twist…

:lol: Prwth fora tin akouw aytin tin frash!
To album metrio, to Fly(toulaxiston sto studio, den kserw live), einai ahdia.

+1:(

Οι ελπίδες μου πλέον είναι όλες στηριγμένες στο λάιβ… Αν δεν αλλάξει εκεί η άποψή μου, φοβάμαι ότι το Twist θα είναι για μένα το χειρότερο όλων. Χειρότερο κι από το ΑΝΑΤΟ…

συμφωνω 100%. το a night at the opera ηταν καλουτσικο, αλλα λιγο στη τελικη. το νεο guardian ομως απογοητευτικο. προκαλω οποιονδηποτε να μου το συγκρινει με τα παλια. το battalions ειχε ενα majesty, ενα run for the night. το follow ενα banish from sanctuary και valhalla τα ειχε. για τα τεσσερα επομενα ουτε λογος. ακομα και το anato ειχε κατι precious jerusalem και under the ice που ηταν κομματαρες. το νεο ρε παιδια τι εχει;

να ξερετε πως ο χρονος δε δειχνει το αν σου αρεσει ενας δισκος. πιο πολυ δειχνει το αν ειναι διαχρονικος. το twist, δε νομιζω να το θεωρει κανεις διαχρονικο. ειναι πολυ λιγο σε σχεση με τα μεγαλεια τους.

αν βαλω να ακουσω guardian θα βαλω το the last candle και οχι το this will never end. και ο χρονος δυσκολα θα το αλλαξει αυτο.

Εγώ θα ήθελα την συνέχεια του nightfall πάντως …

Η ιστορία δεν έχει τελειώσει… :papas: :papas:

Επιτέλους κάποιος το ανέφερε… :slight_smile: :slight_smile: (νόμιζα πως δεν το θυμάται κανείς…)

πάντως από το καινούριο θέλω να ακούσω το turn the page … [-o< [-o< [-o<

Aπο το ΑΝΑΤΟ τα αγαπημενα μου ειναι Battlefield(ειδικα τα ντραμς σε αυτο το κομματι τα γουσταρω πολυ),Precious Jerusalem και Under The Ice.
Απο το καινουριο μου αρεσουν τα This Will Never End,Skalds And Shadows και λιγο και τα Carry The Blessed Home και Another Stranger Me.To Fly ετσι κ ετσι.

Το ΑΝΑΤΟ σαν σύνολο ήταν αρκετά διαφορετικό, αλλά στην τελική προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ ακόμαι και τώρα! Απλά σε κάποιες στιγμές γινόταν λίγο μονότονο… Το a twist το αγόρασα αυθεντικό και το έχω ακούσει μόνο 5 φορές… Δε με απογοήτευσε πάρα πολύ, αλλά δεν ξέρω, είναι απλά ένα καλό album…

Nightfall 2, ε???:-k Καθόλου απίθανο, γερμανικό power είναι:p Πάντως τι ανυπέρβλητη δισκάρα ήταν το Nightfall!!! Ειδικά αν το ακούς την εποχή που βγαίνει και είσαι κολλημένος με Tolkien όπως ήμουν εγώ τότε… Αλλά ακόμα και τώρα το ακούς και βλέπεις ότι είναι αριστούργημα!!:thumbup:

Το αγαπημένο μου αλμπουν ever …
Άσε έχω περάσει ένδοξες στιγμές έτσι… :slight_smile: :slight_smile:

Όσο για την ιστορία είναι ανολοκλήρωτη …8) 8) 8)

+1 :smiley:

Το Precious Jerusalem είναι τραγουδάρα. Το καλύτερο από το ΑΝΑΤΟ για μένα.

To ANATO ειναι δισκαρα!!!