Blind Guardian - At The Edge Of Time

Ούτε γω περιμένω πολλά πάντως.

Αυτά τα 30’’ που έχουν και στο site τους ελπίζω να μην χαραχτηρίζουν όλο τον δίσκο γιατί είναι απαίσια…πέρα αυτού πιστεύω να έχουμε κάτι καλό:):!:

Εγω παντος που ειδα τα 3 τραιλερ στο σαιτ τους και το δειγμα που εχει συν οτι εχω διαβασει και το αρθρο στο γερμανικο μεταλ χαμερ περιμενω πολλα απο αυτον τον δισκο :smiley:
Ο δισκος θα εχει 10 κομματια και αναμεσα σ αυτα ελεγε στο αρθρο(προσεξτε =8O)το tanelorn και αλλο ενα θα ειναι κλασικα speed/power κομματια(εποχες somewhere λεω εγω μαλλον :D)
Μ αυτα που εχω ακουσει εως τωρα προβλεπω το καλοκαιρι αυτο αν γινει τελικα αυτο που εως τωρα δειχνει το πραμα να παει να μην παω πουθενα εκτος sonisphere και να ακουω το ισως οτι καλυτερο θα εχει κυκλοφορησει στο power αυτην την δεκατια που φευγει8O8)

Υ.Γ. 1 Ειχα καιρο να νιωσω τοσο εντονα ανυπομονισια για ενα καινουργιο δισκο ελπιζω να το αξιζει
ΥΓ. 2 Ο ηχος ειναι απλα ΤΕΛΕΙΟΣ και η παραγωγη γενικα:p

My turn,

δεκαετιες και αιωνες…μη πας μακρια.Οι 3 ενεργοι μεγαλοι του Ευρωπαικου power εχουν κι οι 3 νεα αλμπουμς την ιδια χρονια.Oι Rays το βγαλαν ηδη,οι Guardian το καλοκαιρι,οι Helloween τον Οκτωβριο.Για να διατυπωσω λοιπον και γω τις προσδοκιες του αλλου ακρου απο σενα που εχω,εκτιμω οτι στη σουμα δε θα καταφερει να ξεπερασει ουτε καν αυτα τα 2 της συγκεκριμενης χρονιας,ποσο μαλλον να πλησιασει τα κορυφαια της δεκαετιας.Πιστευω οτι θα ναι ανωτερο απο το Twist και αυτο που ελπιζω ειναι να μας χαρισουν 1-2 κομματια που θα μεινουν(ακομα και το anato που τρωει κραξιμο για μενα αφησε τουλαχιστον 3 τετοια.To Twist απ την αλλη δεε)και μεχρι εκει.Παραγωγη και στο Twist και σε οτι ακουω απο το καινουριο ειναι meh για Guardian.

Προσωπικά δεν έχω καμία συγκεκριμένη προσδοκία για το καινούριο. Όσο κάψιμο μπορούσε να φάει ο εγκέφαλος μου από τους θεούληδες το έχει ήδη φάει, δεν παίρνει άλλο. Από τότε που έφυγε ο Thomen και πήγαν στη Nuclear κάτι έχει ραγίσει, κάτι δεν τους πάει… Είμαι ευτυχισμένη μόνο από το γεγονός ότι θα βγάζουν δίσκους και μετά αναγκαστικά θα περιοδεύουν για να τους βλέπω. Έχουν γράψει 7 άλμπουμ που είναι αριστουργήματα από το πρώτο μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Ας μην είμαστε τόσο σκληροί…

O τελευταίος πραγματικά φοβερός τους δίσκος είναι 12 χρόνια πίσω μας, μετά από 2 μέτριες δουλειές ίσως ήρθε η ώρα να ακούσουμε κάτι πραγματικά καλό. Μακάρι.

“As patame sto edafos” lew gw.De ta pa me kakia prin,de perimenw na tous krinw twra profanws,oute exoun kati na apodeiksoun.Apla mou kanei edipwsh oti arketoi perimenoun disko oroshmo ap tous twrinous Guardian.

(pc problem)

Δισκο-οροσημο ισως οχι, αλλα ποτε δεν ξερεις… Αγνωστο το αυριο… Ευχομαι να βγαλουν δισκαρα και να μας τρεχουν τα σαλια…

Ορίστε και το 4ο video

Οποιος ειδε και το 4 τραιλερ και δεν εχει πεισθει οτι το καινουργιο αλμουμ θα ειναι για ατελειωτο headbanging δεν ακουει καλα:lol::stuck_out_tongue:
2 μηνες για το αλμπουμ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΛΛΟ:D

Ουτε εγω, ουτε εγω…

Η αρχη του τραγουδιου που ακουγεται στο τριτο λεπτο(στο τελευταιο βιντεο) ειναι ιδια με αυτην του valhalla ή με εχει χτυπησει κατακεφαλα το διαβασμα???:stuck_out_tongue:

Αυτό που ακούω ,και βλέπω, στο τέταρτο κλιπάκι, είναι πολύ καλό…γαμάτο θά’λεγα:):!:

http://www.blind-guardian.fr/html/151-you-the-voice-war-the-thrones-aussi-disponibles.php

Μερικα ακομα δειγματα αν κατεβετε και λιγο κατς δεξια στην σελιδα εχει και δυο δειγματα απο το <<a voice in the dark>>

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΛΛΟ :lol::stuck_out_tongue:

Το You’re The Voice είναι διασκευή…

Και ακούγεται πολύ ενδιαφέρουσα διασκευή!!! :smiley:

εγω νομιζω οτι και το a voice in the dark ειναι πολυ καλο!
αντε λιγοστευει σιγα σιγα ο καιρος :bounce:

παιδια για πειτε τι παιζει γιατι βαριεμαι να κοιταζω τις προηγουμενες σελιδες!:stuck_out_tongue:
(μακαρι να αφησουν πισω τη σαπιλα του a twist in the myth και να κανουν κατι γαματο οπως παλια!)

Συμφωνω! Γενικα για καποιο λογο ειμαι θετικα προδιατεθειμενος για το αλμπουμ και τα σαμπλς του voice in the dark με αρεσαν αρκετα! Αναμενομεν…

Θυμίζει κάτι από τα παλιά!!! Άντε άντε με το καλό!!!