Blind Guardian - At The Edge Of Time

Ολα τα δειγματα μου αρεσουν πολυ, ακομα δεν μπορουμε να πουμε κατι, αλλα οι πρωτες ενδειξεις ειναι πολυ ενθαρρυντικες και θυμιζουν τα παλια [SIZE=“3”]ΕΠΗ[/SIZE]… Μακαρι, αντε να περασει ο καιρος…

Samples απ ολα τα κομματια του At the Edge of Time

A Voice in the Dark (ολοκληρο)

You 're the Voice cover

Εξακολουθω να ειμαι αισιοδοξος αλλα λιγοτερο απο πριν…

Το voice in the dark με αρεσε παντως.

To Α Voice In The Dark θυμίζει παλιούς καλούς Guardian. Καμία σχέση με τον ήχο του Α Twist In The Myth. Χαίρομαι!!:smiley:

Ναι ρε γμτ…τωρα το ακουω και εγω και μου θυμιζει κατι αpο εποχες Imaginations…
αρκετα καλο και μακαρι ολο το album να ειναι ετσι :thumbup:
τα προηγουμενα albums δεν μου αρεσαν καθολου

Πολύ καλύτερα τακούω τα πράγματα τώρα…σαν να πήρα μια ελπίδα ότι θά’χουμε κάτι πολύ καλό:):!:

To Voice in the dark είναι ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ δεν χορταίνω να το ακούω από το μεσημέρι!!! Έχει λιώσει το pc από τα replay!!! Από τα samples δεν μπορώ να εκτιμήσω και να βγάλω συμπέρασμα για τα υπόλοιπα τραγούδια… Όλα καλά όλα ανθηρά προετοιμαζόμαστε για ΔΙΣΚΑΡΑ!!!:vibrate::vibrate::vibrate:

Mια χαρα κομματια τα Voice In The Dark και War Of Thrones. Μου θυμιζουν τους παλιους καλους Guardian. Αναμενω κατι πολυ καλο, αν κινηθει σε τετοια επιπεδα το album :slight_smile:

Το Voice in the Dark μου άρεσε πολύ.Το War Of Thrones μου φάνηκε πως ήθελε να θυμίσει κάτι από παλιούς παραμυθένιους Guardian και δεν το κατάφερε.Μπορεί και να κάνω λάθος,δεν το έχω ακούσει τόσο.

για το war of thrones συμφωνω με χοπετο αλλα το A Voice In The Dark ειναι απιστευτο κομματι.ελπιζω σε μια[SIZE=“7”]ΔΙΣΚΑΡΑ[/SIZE]:metal::metal::metal:

Μέτριο μου φάνηκε πάντως το κομμάτι με 3-4 ακροάσεις. Αναμένω το άλμπουμ.

Μου αρεσε το A Voice In The Dark, αναμενεται [SIZE=“3”]ΔΙΣΚΑΡΑ[/SIZE] συμφωνα με τις πρωτες ενδειξεις, παλιοι καλοι Blind Guardian… Αντε να τρελαθουμε…

Τα ελεγα εγω αλλα δεν με πιστευατε ο δισκος θα ειναι ΕΠΟΣ!!! Οσο για τους ποιο απιστους μπειτε στο σαιτ τους βγηκαν και δειγματα απ ολο το αλμπουμ τους να παρετε μια γευση :p8)

Ωραιο και War of the Thrones αλλα το voice με αρεσε περισσοτερο. Eπισης νομιζω οτι αυτο ειναι acoustic version απο το single, στο αλμπουμ λογικα θα ειναι διαφορετικο (το sample του ξεκιναει με πιανο).
Απο τα αλλα samples νταξει δεν μπορεις να καταλαβεις και παρα πολλα, για μενα τα περισσοτερα ηταν ενθαρρυντικα, μερικα οχι και τοσο…Αντε ενας μηνας (και κατι) ακομα…

Σε γενικες γραμμες μπορω να πω οτι το A Voice In the Dark μου αρεσε πολυ. Περιμενω ολο το δισκο αλλα βρισκω ενθαρυντικο το single

Ωραίο το Voice In The Dark, φέρνει σε παλιές καλές εποχές!

Και γαμω! :smiley: :yahoo::yahoo:

Μακαρι να κυμανθει ολος ο δισκος σε τετοια επιπεδα και να διεψευστουμε οσοι περιμεναμε δευτερη σερι πατατα.Τι Γκαρντιανικη ρεφρεναρα ειναι αυτη γαμω(και τι γεφυρα…και γενικα ΓΑΜΑΕΙ),συγκινουμαι:cry:

Ακουσα τα Samples πριν απο λιγο…προφανως το δειγμα ειναι μικρο αλλα με ενθαρρυνε ακομα περισσοτερο. Γενικα προσπαθουσα να κρατησω χαμηλα τον πήχη μετα το ATITM που μπορει να μην ηταν κακο αλλα δεν ηταν και κατι ιδιαιτερο. Εχω αναθαρρησει.

Επισης για καποιο λογο θεωρω πως με το Sacred Worlds θα παθω μεγαλη ζημια, τετοια που εχω να την παθω μαζι τους απο το Times Stands Still At the Iron Hill :stuck_out_tongue:

Άκουσα το Υou’re The Voice σήμερα. Ενδιαφέρουσα διασκευή! Ο Hansi ακόμα τα σπάει!!! :smiley: :smiley: